Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Csak szerintem nem fontos már...

Csak szerintem nem fontos már a fiataloknak a haza, és a hazaszeretet?

Figyelt kérdés

kérdezem én, aki szintén fiatal vagyok, de úgy látom, h a kortársaimnak nem jelent semmit Magyarország, és mindenki külföldre vágyik. ez utóbbit meg is értem, mert talán kint jobbak a lehetőségek (bár ebben is kételkedem), de olyat sosem hallok h dicsérik a magyar dolgokat, tájat, valamire büszkék lennének, ami magyar.

tudom, az embereknek nem ez a legnagyobb problémájuk, mindenesetre érdekes, h mennyire keveseknek fontos a haza.


2011. júl. 11. 10:51
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
49%
Nem tett jót a magyar öntudatnak a II. Világháborútól fennálló kommunista vezetés.
2011. júl. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
73%

A haza amelyik enni ad.


Az hogy neked vonalak a térképen és színkombinációk jelentik a hazát az a te bajod.

Ki szeretnél lenni, második Dugovics Titusz? Miközben a szüleid nem kapnak ellátást a már befizetett pénzükért?

2011. júl. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
29%
Minimum 200 forintos állást fogok keresni a szakmámal ha elvégzem a másik az én atyám arra tanitott hogy Istent és a Hazát el ne hagyd. pár nap múlva leszek 19 én ugy 8-9 éve nacionalista vagyok, nekem ezt senki nem tanította ráéreztem.Semmi Sp meg ilyens zar rajzfilmek nem irányitottak, kutattam hogy mi hogy miért...
2011. júl. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:

1. igen, tudom, h ez nagyban benne van.


2. nekem az a haza ahol magyarul beszélnek. tudom h szar itt az ellátás, meg csomó minden szar, de mégis csak egy szülőföldje van az embernek, és hiába menekül innen, akkor is magyar marad.

2011. júl. 11. 11:08
 5/46 A kérdező kommentje:
11.08. jól tetted, megvan az eredménye. nem keseregni kell, hanem dolgozni.
2011. júl. 11. 11:09
 6/46 anonim ***** válasza:
59%

Megértem őket mivel én is közéjük tartozom.

Miért akarna bárki is itt maradni. Szar fizetés magas árak. az egészségügy nemsokára behal. (2013-ra jósolják) Miért maradjak itt ha kint a többszörösét fizetik a munkának míg árban nem nagy az eltérés. (vagy még olcsóbb) Akkor lesz majd nagy a hazaszeretetem ha majd nyugati vagy legalábbis osztrák életszínvonalat lehet megengedni.

Múltkor volt a tv-ben, hogy a külföldiek szeretnek ide jönni. Nem akartam elhinni. De a végén kiderült, hogy általában vagy milliomosok vagy nyugdíjasok akik az ottani nyugdíjt kapják. JA így már más. Én is ismerek olyat aki 30-40 évig Németországban dolgozott, nyugdíjas lett és az ottani nyugdíjat kapja itthon. Úgy él, mint nem sokan van külön házvezetőnője, sofőrje. és nem valami vezetői állása volt.


A szakmám ami lesz itthon is elég jól fizet. (kezdő bér 250-300E) De abból nem lehet jó körülmények között felnevelni 3 gyereket.


És így végül:

[link]

[link]

2011. júl. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
77%

"de olyat sosem hallok h dicsérik a magyar dolgokat, tájat, valamire büszkék lennének, ami magyar."


Fel kéne már nőnöd. Ha mindig ilyenekkel foglalkozol,ezt figyeled, akkor könnyű ilyet mondani mindenkire. Gondolom sokan szeretik az anyukájukat. Na de hány olyan 30-40 éves van,aki munkája és gyererekei,felésége folytán ritkán találkozik a szüleivel? Most ők akkor nem is szeretik őket,mert ritkán beszél velük?

2011. júl. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
94%
Nekem tényleg nem, de csak azért, mert szinte semmi iránt sem táplálok érzelmeket. Ilyen voltam mindig. Így még tarthatom fontosnak azt, hogy javuljon az ország helyzete, de az érzelmi háttér mindig hiányozni fog.
2011. júl. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 Vree ***** válasza:
66%

Én nem így látom. Egyrészt csodálkozom hogy a kortársaim közül hány elmegy tanárnak vagy orvosgyakornoknak itthonra olyan fizetésekből amiből csak éhen halni lehet és hozzá dolgozik másfélszer annyit mint én. (Pedig én se ingyen kapom a pénzt.) Te mit tanácsolnál a gyerekednek? Nyilván ha jó jegyei vannak és tanárnak megy, arra gondolnál, hogy felelőtlen, nem?


Annak pedig kifejezetten örülök ha valaki nem a hipernacionalista maszlagot hajtogatja. Mert a médiából is ez ömlik: hogy a magyarok hogy ott voltak mindennek a történetében, mert hogy Neumann János tehát mekkora informatikai tehetség vagyunk, meg hogy X híresség "magyar származású" tehát távolba szakadt hazánkfia...Miközben nem néz rá, hogy a történelmi apróságok helyett inkább a jelenben kéne nézni hogy mire lehet büszkének lenni, és az egyéni sikerek -a kivételek- helyett arra hogy valóban legyen olyan ágazat, akár ipar akár tudomány ahol nem csak egy embert mutogathatunk (aki nem a magyar támogatás segítségével, hanem annak a hátrányai ellenére önerőből ért el valamit), és ne a külföldi hírességeket lessük hanem arra gondoljunk, vajh' miért nem itthon tettek szert hírnévre?


A vadhajtások (itt a GYIKen a "turbómagyar"nak cikizettek) akiknek meg hazaszeretet jelszóval minden sületlenséget el lehet adni, a lehető legrosszabb értelmezése a honfiúságnak.


Szóval szerintem erősen tévedsz, nem is látod hogy hány magyar fiatal támogatja vagy húz ide, annak ellenére hogy valóban egy kalap sz*rért választja inkább ezt. Én inkább büszke lennék, hogy nem csak az itthonban gondolkodnak, és tapasztalatot szereznek máshol is (és a nagy részük valóban hazatér pár éven belül), mert ha csak azt látnánk amit itt tudnak nyújtani akkor nem jutna az ország sem úgy előre. Nem tudom másnak mit jelent a hazaszeretet, de nekem nem a múlton való merengést. Ha ma akarsz büszke lenni itthon valamire, azért meg tenni kell.

2011. júl. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:

"Egyrészt csodálkozom hogy a kortársaim közül hány elmegy tanárnak vagy orvosgyakornoknak itthonra olyan fizetésekből amiből csak éhen halni lehet és hozzá dolgozik másfélszer annyit mint én. "


Erre volt egy riport amiben egy rezidens mondta, hogy ő nem akar elmenni, de releváns választ se tud adni. Megértette azokat akik elmennek.

Tavaly többen mentek el mint amennyien végeztek az orvosin. és azoknak a nagy többsége is elmegy.

2011. júl. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!