Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Csak szerintem nem fontos már...

Csak szerintem nem fontos már a fiataloknak a haza, és a hazaszeretet?

Figyelt kérdés

kérdezem én, aki szintén fiatal vagyok, de úgy látom, h a kortársaimnak nem jelent semmit Magyarország, és mindenki külföldre vágyik. ez utóbbit meg is értem, mert talán kint jobbak a lehetőségek (bár ebben is kételkedem), de olyat sosem hallok h dicsérik a magyar dolgokat, tájat, valamire büszkék lennének, ami magyar.

tudom, az embereknek nem ez a legnagyobb problémájuk, mindenesetre érdekes, h mennyire keveseknek fontos a haza.


2011. júl. 11. 10:51
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
33%
Akinek nincs szüksége a hazára, arra a hazának sincs szüksége. Ilyen egyszerű.
2011. júl. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
72%

"Akinek nincs szüksége a hazára, arra a hazának sincs szüksége."


Mostmár csak azt kellene difiniálnod mit is takar az hogy haza?

Neked vonalakat és színeket, nekem pedig azt a helyet amely megvéd és ahol tudok mit enni.

2011. júl. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
20%

Nekem pedig a szülőföldemet, amit soha nem hagynék el, még a legnagyobb vészben sem. Azt az egyetlen országot, ahol otthon vagyok.

Neked - ezek szerint - csak annyit jelent, hogy tudjál hol enni meg aludni! A különbség magáért beszél.

2011. júl. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
91%

Ez a különbség a szívével gondolkodó ember és az agyával gondolkodó ember között.

Az egyik csak azért marad itt mert itt született és szereti, a másik viszont gondol a megélhetésre.

Nehogy már az legyen a szar alak aki a jobb megélhetés miatt megy el. Az ország a hibás, hogy az emberek rákényszerülnek. Lehet bármennyire szeretni az országot, de azért kenyeret nem adnak.

2011. júl. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:

54% hagyd már ezeket a hülye vonalakat meg színeket. oké, neked nincsenek, akkor tényleg nem értem, miért vagy még itt ebben a "nagy kalap szarban".


az ember itt is megcsinálhatja a szerencséjét, ha ügyes, és jó szakmát választ, emellett meg nyitva tartja a szemét, és ha jön egy lehetőség, megragadja.

azokat a fiatalokat nem szeretem, akik meg sem várják, hogy milyen lesz az első fizetés, már külföldre vágynak. persze, ha tényleg nem fogok tudni sehogy sem megélni, akkor kimegyek pár évre, de én nem hiszek az "american dream"-ben, hogy kimész, egyszerre csodaországban találod magad és minden megoldódik. szerintem ez a naivság.


az megint más dolog, hogy egy időre valaki kimegy külföldre, mert tényleg kellenek az új tapasztalatok, ezzel is előre lehet vinni az országot.


14.28-nak igaza van. ez az egyetlen ország, ami mindig is a hazám lesz.


én szeretem Magyarországot, annak ellenére, hogy tudom, h nehezen fogok megélni, de remélem majd sikerül, mert hiszek a tanulás és munka eredményében. a hazaszeretetet nem lehet összekötni olyan dolgokkal, hogy szar itt élni. ha külföldre megyek majd egy időre, akkor is biztos, hogy vissza fogok jönni.

2011. júl. 11. 14:46
 26/46 A kérdező kommentje:
14:38 lehet egyszerre szívvel és ésszel is gondolkodni.
2011. júl. 11. 14:47
 27/46 anonim ***** válasza:
28%

Nagyon sajnálom én is, hogy az embereknek nagyjának ennyire közömbös mi a hazája. Persze mert nincs pénz mondják. De az édesanyjukat is csak akkor szeretik, amikor ételt ad nekik?

Furcsa ez a kor. Meg az is ha ennyire utálnak itt élni miért vannak még itt?

2011. júl. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
78%

"De az édesanyjukat is csak akkor szeretik, amikor ételt ad nekik?"


Épp fordítva gondolkodsz, erre szeretnélek rávezetni, téged és itt sokakat. Hogy ezt most érted meg vagy 20 év múlva az már a te dolgod, de egyszer biztosan megérted.


Ez az egész nem arról szól hogy anyukámat akkor szeretem ha enni ad, hanem arról hogy azért nem ez a hazám mert itt még arra sem jut hogy anyámnak enni adjak. Érted a különbséget?


És ez lényegtelen mindenféle megbélyegzéstöl, mindegy hogy milyen színü az aktuális vezető, mindegy milyen meghatározás szerint nevezzük az éppen uralkodó kormányt, hogy liberális vagy szoci vagy szélsőjobb vagy bal, tök mindegy.


Már ezek a megbélyegző besorolások is akkora zöldségek, hogy aki ezt igy megeszi és számon tartja hogy ki milyen kasztba tartozik és ez alapján dönti el kinek van igaza az egy akkor nagy barom hogy istentelen.

Aki ilyen gondolkozású annak biciklit nem szabadna vezetni, nem országot.


A kérdezőnek pedig: azért hajtogatom hogy vonalak és színek, mert erröl szól az egész, ezt eszitek két kézzel. E mögé álltok be csatasorba, miközben ez egy lényegtelen f@szság.

400 éve még nem volt az, akkor jöttek a törökök és meg kellett védeni a családodat. Hogy lehetett? Összefogással.

De most ki a tököm jön, a Franciák? Nem jön ide senki b+, nem kívül van az ellenség, hanem belül.


A lényeg hogy a szüleidet, téged, a családod ne rabolják ki. Ha te ezt viseled lehajtott fejjel, csak azért mert aktuális vezető olyan színü mint te, nos minek lehet ezt nevezni ha nem ostobaságnak?

2011. júl. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 A kérdező kommentje:

"nem kívül van az ellenség, hanem belül." ez nagyon is igaz.


a többire most nem szeretnék reagálni, de ezzel a mondatoddal egyet értek.

2011. júl. 11. 15:29
 30/46 anonim ***** válasza:
100%

54%-os, te azt gondolod, hogy aki külföldre megy, az ezt önként teszi? Azért, mert itt is mindenemegvan, csak "mehetnékje" van?

Szerintem sokkal inkább megkeseredve, fásultan mennek külföldre, sokan "kínjukban", utolsó esélyként, várva, hogy hazatérhessenek.

Ez generációk óta így megy.

Így ment minden forradalmunk után, a kiegyezés után, a háborúk után, és most is így megy, csak most nem kell "lopva", titokban menni.

Ma könnyebb.

Ezért többen is mennek.

Kevesek akarnak egy csírájában romlott államszervezettel mindhiába dacolni egy életen át.

Nem mindenki képes "ezeknek" dolgozni, legyen "állam", vagy "vállalkozó".

Van, aki abból indul ki, hogy ha márminimálbérért kell dolgozni, gürizni, akkor nem mindegy, hogy magyar minimálbér, vagy esetleg német, angol, esetleg például svéd minimálbérét.

Sok embernek van ettől függetlenül honvágya, csak tudja, hogy nincsen hova, mire hazajönnie.

Ezért ott taníttatja a gyerekeit ismár, mert ott nekik is van jövőképük.

De itthon???

2011. júl. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!