Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ez most komoly? Meg akarják...

Ez most komoly? Meg akarják változtatni a himnusz dallamát?

Figyelt kérdés
Mi a frászkarikáért szükséges ez? Nem tudom hogy ti hogy vagytok vele, de szerintem a himnuszunk egy Hungarikum. Úgy van jól ahogy most van. Legközelebb már ha így haladunk átírják a szövegét. Vagy rappet csinálnak belőle. Szörnyű hogy hol tartunk.Nektek mi a véleményetek erről? Tudja valaki hogy mi ennek a "csodás" döntésnek az oka?
2011. jún. 20. 20:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
36%

"Hát én már sok más himnuszt hallottam, de a miénk a legrosszabb. A többi nemzet himnuszában van lelkesedés a miénk meg..hát.. egy sirató, na mondjuk ki őszintén."


Ebben van valami. Amíg a többi nemzet egy dicső indulóval a győzelembe menetel, addig mi sírógörcsök közepette ássuk a saját nyughelyünk. Nem jó ez így.


És nem, nem akarom, hogy egy rapszám legyen a himnuszunk, vagy valami drum and bass, még mielőtt valaki belémkötne, de ismerjük el gyerekek, hogy minket a Jóisten kiállhatatlan harcra teremtett és nem depresszióra. Legalábbis jó lenne, ha így lenne.


Ha komolyabban szemügyre vesszük, akkor két versszak van az egészben, ami jól hangzik:


"Őseinket felhozád

Kárpát szent bércére,

Általad nyert szép hazát

Bendegúznak vére.

S merre zúgnak habjai

Tiszának, Dunának,

Árpád hős magzatjai

Felvirágozának.


Értünk Kunság mezein

Ért kalászt lengettél,

Tokaj szőlővesszein

Nektárt csepegtettél.

Zászlónk gyakran plántálád

Vad török sáncára,

S nyögte Mátyás bús hadát

Bécsnek büszke vára."


Ezt a két szakaszt valahogy jó énekelni. Ilyennek kell lennie az összesnek.

2011. jún. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
73%

Én meghallgattam az új változatot, de nem értem, miért kellett.

A hangnemet megváltoztatták, ez rendben van, de nem újdonság, a legtöbb helyen eleve nem eredeti hangnemben játszották, hogy énekelni lehessen. A hangterjedelme szerintem egyáltalán nem vészes, nincs másfél oktáv. Azért két oktávot simán mindenki át tud énekelni. Ha meg magas, akkor ugrik egy oktávot, ez sem gond, és amúgy ösztönösen csinálja az ember.

Ami fáj, az az, hogy a középső szólamokat megnyirbálták. Mivel eleve nem éneklik az átlagemberek négy szólamban, így nyugodtan maradhatott volna teljes.


Mindenesetre ennyi változtatás még elfogadható. Csak maradjon ez a himnuszunk. Valószínűleg a világ legszebb himnusza a miénk, ez egy kincs, amit őrizni kell.

2011. jún. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%

http://www.youtube.com/watch?v=XQStXeqKx14


Ez legyen a Himnuszunk csak más szöveggel!

2011. jún. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

Elvben nem rossz gondolat, hogy a 21.45-ös válaszban megadott versszakokra térjünk át.


A másik megjegyzésem, hogy Orbánék ugye felvállaltan szakítottak a demokratikus jogállami rendszerrel, és helyette egy új rendszerváltás keretében nekikezdtek egy centrális politikai erőtérnek nevezett önkényuralmi rendszer felépítésének. Egy új rendszer pedig új szimbólumokat igényel. Ennek jegyében változtatják meg az utcák, a terek, a repülőtér elnevezését, és minden mást, ami szimbólumot jelent. Ebben az őrületben tulajdonképpen logikusan jutunk el előbb-utóbb oda is, hogy az új rendszernek új himnusz kell. Itt most még nem tartunk, de a folyamatok sajnos erre mennek...

2011. jún. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
58%
Na akkor nekünk is lesz valami béna indulónk, ha megcsinálja :(
2011. jún. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
58%
Tud valaki linket adni, ahol meg tudom hallgatni vagy letölteni ezt az új változatot?
2011. jún. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
49%
Feltűnési viszketegésgük van és nem foglalkoznak a hagyományainkkal...
2011. jún. 21. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

A dallama hagyján, de a szövegét is meg fogják!


Isten álld meg nagy Viktort,

Jókedvvel, sok pénzzel,

Nyújts feléje sok-sok pénzt,

Ha küzd Magyar néppel;

Adóteher, kit régen tép,

Hozz rá még több terhet,

Megbűnhődi még a nép,

Az IMF hitelt!

2011. jún. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ne haragudjatok, de ti hallottátok már az új himnuszt? A szöveg a régi, aláírom, de az eredetihez képest, mintha valami katonai induló lenne... Szörnyű.
2011. jún. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nekem sem tetszik a himnusz. Most lehet kiosztani! Egyszerűen mikor énekelni kéne tényleg csak a szomorúság fog el. A balsors, a sorverés, szomorúság, hogy minket mindenki elnyom, stb.


Lehetne valami vidám, dicsőséget sugárzó himnuszunk is.

2011. jún. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!