Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ez most komoly? Meg akarják...

Ez most komoly? Meg akarják változtatni a himnusz dallamát?

Figyelt kérdés
Mi a frászkarikáért szükséges ez? Nem tudom hogy ti hogy vagytok vele, de szerintem a himnuszunk egy Hungarikum. Úgy van jól ahogy most van. Legközelebb már ha így haladunk átírják a szövegét. Vagy rappet csinálnak belőle. Szörnyű hogy hol tartunk.Nektek mi a véleményetek erről? Tudja valaki hogy mi ennek a "csodás" döntésnek az oka?
2011. jún. 20. 20:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom, de a Magyar Himnusz népünk büszkesége, és gyönyörű!!!!!A mi hazánkról, és összetartozásunkról szól. Most nyilazzanak le, de foggal és körömmel védelmezzük himnuszunkat, amelyben benne van a fájdalom, a remény, és a dicsősség!!!!!
2011. jún. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 doboszoli ***** válasza:
84%

Dehogy! Csak "átszervezik".

Mottó: nem baj, ha hülyeség, csak alkossunk maradandót!

2011. jún. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%
Volt erről szó már az előző kormányban is. dallam megváltoztatását azért gondolták , mert nehéz helyesen énekelni, mivel 17 hangtartományú nehezen énekelhető. Sokan nem tudják kiadni a magas hangot, ill. a mély hangot, s mivel tudják h. hamisan éneklik(én is ) inkább nem eröltetik. Ezért akarják egyszerűbbé tenni hogy mindenki képes legyen az éneklésére.
2011. jún. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%
Nem kell azonnal minden rémhírt elhinni. Egyszerűen csak arról volt szó, hogy más hangfekvésben, lassabb ritmusban adta elő a honvédség zenekara és énekkara és ezt a változatot ajánlották iskolai évzárókra. A dallam maradt, a szöveg is, csak a hozzáértők szerint így könnyebb énekelni a képzetlen hangú "átlagember" számára. Ez meg talán csak nem bűn...
2011. jún. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Én hallottam a Himnuszt is meg a Szózatot könnyített változatban. Nincs annyira meghajlongatva, mint egyébként, mélyebben kezdik egy kicsit, ennyi a különbség. Egy átlagember is könnyebben el tudja énekelni, nem kell operaáriát énekelnie hozzá.
2011. jún. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
66%

Nem kell ajvékolni ezen, rengetegféle dallama volt már a Himnusznak.

Sőt, akár hiszitek akár nem, a szövege sem mindig ez volt.

A Himnusz előtt volt a "Boldogasszony Anyánk", az "Ah, hol vagy magyarok tündöklő csillaga", a reformátusoknak volt a "Tebenned bízunk, elejétől fogva", Rákóczi idejében külön Rákóczi-nóta is volt, ami a mostani Himnusz szerepét töltötte be.


Tehát a ma Himnuszként ismert Kölcsey Ferenc költemény sem volt mindig Himnuszunk, előtte más volt, még sem volt népfelkelés, mert más lett.

Inkább hőbörögjetek azért, mert eladják a fejünk fölül az országot és annyi szemetet zúdítanak ránk, hogy még az unokáink is azt fogják nyögni.

2011. jún. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
79%
ha nem harangozták volna be, fel se tűnne senkinek, mert mindenki hamisan énekli (klub rádión mondta egy zeneszerző)
2011. jún. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
70%
Amúgy a Boldogasszony anyánk nekem sokkal jobban tetszik.
2011. jún. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
51%
Hát én már sok más himnuszt hallottam, de a miénk a legrosszabb. A többi nemzet himnuszában van lelkesedés a miénk meg..hát.. egy sirató, na mondjuk ki őszintén.
2011. jún. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
12%

"Nem tudom, de a Magyar Himnusz népünk büszkesége, és gyönyörű!!!!!A mi hazánkról, és összetartozásunkról szól. Most nyilazzanak le, de foggal és körömmel védelmezzük himnuszunkat, amelyben benne van a fájdalom, a remény, és a dicsősség!!!!!"


Én a magyar nyelvet is őrizném tőled, ugyanis megsúgom, hogy nyelvünkben nem szokás 26 ezer felkiáltójelet tenni mindegy egyes mondat végére.

2011. jún. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!