Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lehet nevet változtatni olyan...

Lehet nevet változtatni olyan indokkal, hogy utálom a nevem? Vagy csak valami komoly indokkal lehet?

Figyelt kérdés
2010. júl. 17. 20:15
 1/7 anonim válasza:
100%
Vezeték v keresztnevet? Én a keresztnevemet változtattam meg, azt simán lehet. Úgy emlékszem, meg kellett indokolni, de csak olyan szinten, hogy ez tetszik és már évek óta ezt használják a barátaim, ismerőseim is. Vezetéknév azt hiszem már egy kicsit bonyolultabb, de biztos, hogy megoldható.
2010. júl. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet változtatni, a hivatalokat igazából nem is érdekli, miért akarod, nekik ez jó kis bevétel. Lehet hivatkozni arra, hogy a név hangzása miatt (ha csúnyának tartod), de bármi másra is, úgyis segítenek az ügyintézők, amikor kitöltöd a papírokat. Arra viszont készülj, hogy utána intézheted a személyidet, tb- adókártyádat, útlevél, jogsi stb., a helyi postán is be kell jelentened a névváltozást, a körzetinél is... úgyhogy még legalább ezerszer ki kell mondanod a régi neved :)
2010. júl. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A vezetéknévre jobb indokom van, mert hosszú, sok a mássalhangzó benne és elég könnyen el tudják írni még akkor is ha én jól adom meg. Tehát ez egy jobb indok.

A keresztnevem Rozália és nagyon utálom ezt a nevet. Mások is mondták hogy nem illik hozzám, meg hogy ilyen névre születni kell (rossz értelemben), ódivatú is.

Szóval egyszerűbb, rövidebb nevet szeretnék.

2010. júl. 17. 20:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem kell különösebb indok.10 ezer Ft-ba kerül egy névváltoztatás.
2010. júl. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A vezetéknevemet én is megakarom változtatni..:D
2010. júl. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Meg lehet valtoztatni. Kell indokot beirni, de a hivatalban tudnak segiteni az indok megfogalmazasaban. Nem kell tulbonyolitani a dolgot. Vezeteknevet is meg lehet valtoztatni meg keresztnevet is (utobbit konnyebb, viszont az utobbi csak magyar irasmodu nev lehet magyar allampolgarnak).
2010. júl. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy van valami törvény vagy mi, hogy mindenkinek joga van életében egyszer megváltoztatni a nevét.
2010. júl. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!