Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A közszférán kívül miért...

A közszférán kívül miért nincsenek komoly szakszervezetek?

Figyelt kérdés
Csak a vasutasokról, mozdonyvezetőkről, bkv-sokról, tanárokról, rendőrökről, néha köztisztviselőkről lehet hallani. De miért nem hallunk soha a pénztárosnők, az autógyári munkások vagy a banki alkalmazottak szakszervezetéről vagy valami akciójukról?
2011. jún. 5. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert ma már országosan nehéz lenne megszervezni a szakszervezeti munkát. Akik pedig nem több ezer főt foglalkoztató gyárakban dolgoznak,nem is mernének tüntetni,mert nagyon hamar kirúgná őket a főnök.
2011. jún. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mert nem felsőbb vezetői érdekeket szolgál. Dolgozz éhbérér, fizess, fizess, fizess. Az ember nem számít!

Figyeld csak meg, egyre több helyen fog kiborulni a bili. ÉS ez ellen semmit sem fognak tudni tenni.A társadalom az egészből áll! A pénztárosokból, gyári munkásokból, buszvezetőkből, ácsokból, kőművesekből stb. Az okosabb nemzetek ezen "egyszerű" embereket jobban megbecsülik, mert tudják, hogy nélkülük és korrektebb szakszervezetek nélkül nem lesz fenntartható a társadalom. Magyarország egy külön dimenzió.

Amúgy érdemes megnézni a következő filmet a youtubon: Zeitgeist Moving Forward (Magyar Felirat) (TELJES).flv


Több helyen is ajánlom, mert ingyen van és nem a pártok és bankok érdekeit szolgálja, hanem az emberekét.

2011. jún. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnézem.
2011. jún. 5. 19:53
 4/7 anonim ***** válasza:
Mész a francba már a Zeitgeisteddel innen. Láttam már, de a film készítője nem láthat bele ilyen mélyen. Maximum csak egy ötlet, feltételezések sora lehet.
2011. jún. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Aki feltételez, az a közgazdászok, elemzők, politikusok.

Ha tévednek, nem történik semmi. Ha az orvos téved az gáz, ha az asztalos az is. Mi a feltételezés és mi a valóság.

A beteges összeesküvés elmélet sem jó, de az sem, ha nem nézzük meg a dolgok másik oldalát. Miért nem lehet úgy véleményt mondani, hogy, jó ez egy vélemény. Miért sajátíthatja ki bárki is az igazságot magának?

2011. jún. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

81-es nem tudom miért nem tiltanak már ki innen!

Mindenhova beírod ezt a zeitgeist filmet.

Hagyd már abba!

Minden válaszodat automatikusan hirdetésnek jelölöm inkább!

2011. jún. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Petronius válasza:" Kedves!


Nos a kérdés itt a következő volt, ha jól olvastam.


A közszférán kívül miért nincsenek komoly szakszervezetek?


A válasz a struktúrában van, ami a mai társadalmunkat jellemzi. Azért nem alakulnak ki komoly és hatékony szakszervezetek!


Én válaszoltam a kérdésre, te pedig mindenhol ott vagy, kötöszködsz, lehurrogsz mindenkit és észre sem veszed magad, hogy semmit sem mondasz csak jelentesz, lepontozol. Ez ám a teljesítmény! Szerintem direkt csinálod és látom, hogy főként a politikai vonalon. De érdemben semmire sem válaszolsz.


Kíváncsi voltam valamire, mert sok kérdésre mélyebb választ lehet adni, ha nem csak a felszínt nézed és nem azt bufogod vissza, amit a médiában hallasz, látsz... Ezért ajánlottam a filmecskét. De ajánlhatnék más anyagot is, ahol hozzáértő szakemberek, mérnökök, közgazdászok mondják el a véleményeiket azzal kapcsolatosan, hogy miként áramlik kifelé a tőke, hogyan is "csinálják" és ez rámutat a kérdező kérdésének válaszára.


Ha komoly szakszervezetek működhetnének, akkor felborulna az az érdek rendszer, ami tömi a magánzsebeket. Az embereknek lenne valós joga, nem csak papíron és tisztességesebb bérezést, szabadságolást kapnának, többet lennének a családdal, kiegyensúlyozottabbak lennének. A lényeg, hogy dolgozz, amég csak lehetséges és termeld a pénzt. Ezért nincsenek a közférán kívül komoly szakszervezetek.

Pedig gazdaságtanból milyen szépen megtanultuk anno a szakszervezetek működésének lényegét.....

2011. jún. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!