Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Most ez komoly! Tényleg...

Most ez komoly! Tényleg megszavazták, hogy elveszik a nyugdíjakat attól akiknek már van, csak mert nem töltötte még be a 65. -öt? Hát hol élünk mi? Már a nyugdíjunk se biztos?

Figyelt kérdés
2011. máj. 17. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
el nem veszik csak akik jelenleg cirkuszolnak....rendvédelmisek és tőlük sem veszik el hanem felülvizsgálják....1 bányásztól nem veszik el a bányásznyugdíjat...
2011. máj. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%

Hol élünk, hol élünk... lehet az a baj, hogy még élünk.

Igen, elvették, megszavazták, CSAK A FIDESZ és ez volt a népakarat, meg blablabla.


Egyet mondok: itt dö.göljek meg a helyszínen a gép előtt ülve, ha még egyszer visszautasítok egy állást, mert nem akarnak rendesen bejelenteni. Mert húúú, mi lesz, ha beteg leszek, meg hogy lesz nekem nyugdíjam...

Há' bekaphatják!!!

Fizetem a TB-t, de ha elmegyek egy hétre, akkor jóformán semmit se kapok, ha szerencsém van, még ki se rúgnak, de ha valaki feljelent, hogy látott a városban (doki nekem se jön házhoz), még két évet is kaphatok, mint csaló.

Fizetem a nyugdíjjárulékot, és most is bebizonyították, hogy paripapimpilimpit fogok kapni, nem nyugdíjat, egy mozdulat, és elveszik, ha akarják.


Erre én minek fizessek??? Akkor kapjam zsebbe, és majd én félreteszem! Egy helyes, bécsi bankszámlán, nem itthon!!

Barátnőm most külföldön dolgozik, ő is most nyitott bankszámlát Bécsben, mielőtt pont az ő félretett pénze kéne a költségveti lyukak betöméséhez.

Vagy az új alkotmány révén egy természeti katasztrófánál önkéntes felajánlás lesz...


Itt már SEMMI SEM BIZTOS, lassan már a halál sem.

2011. máj. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%

A válasz írója 58%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:59


Aha... az atomerőműi dolgozók szakszervezete is csak azért tiltakozik, mert unatkoznak.


ÁáÁ, hát nem veszik el tőlük... hát hogyne!

A magánnyugdíjpénztárakkal is ez volt: ááá, a Fidesz az nem veszi el a 14 havi befizetésünk, csak kölcsön, hát minek az neked most, mire nyugdíjba mész, visszakapod, ezt visszaadják.

Aztán valahogy mégsem ez lett a vége.

TE meg még hiszel a mesében??? Akkor meg is érdemled őket!

2011. máj. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerinted jogos hogy egy mentős aki egész életében cipekszik, stresszes munkája van, fertőzésveszélynek meg egyéb testi-lelki traumának van kitéve 65 évesen menjen nyugdíjba, egy tűzoltó aki fele annyit sem vonul ki 40 pár évesen nyugdíjba mehet? Hidd el ismerek sok mentőst, a férjem is az, és ismerek sok tűzoltót is. Hát.......
2011. máj. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudom mit vagytok fennakadva, 10 év múlva kb már senki nem kap semmilyen nyugdíjat, addig meg csak ha szerencsétek van. Pech, de ez van. Már 20 éve lehet tudni, hogy összeomlik a nyugdíj és TB-rendszer.
2011. máj. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
...előző vagyok: mondhatnék nagyon sok szalmát még a mentőzésen kívül, pl. az ápolónők. Csak magamból indulok ki, 30 évesen gerincsérvem van, és még több mint 30 évig kell robotolnom! Szerinted bírni fogom? Mondjuk egy rendőrnek mitől lenne gerincsérve? Dagadt hájas disznó mind!
2011. máj. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
bocs:szakmát
2011. máj. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
13:04 ha olyat elfogadsz, csak súlyosbítod a helyzetet, aztán utána még jobban fogsz sírni, már előre látom
2011. máj. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Vica Takács ***** válasza:
A rendőröknek nyugodtan meg kell adni a 65 éves korhatárt. Pihe-puha "szakma" ez.Rendőrt szinte nem is lehet jóformán az utcán látni.Akkora arcuk van, hogy csak na. Én a Rendőrtiszti Főiskola közelében gyerekotthonba dolgozom, látom, hogy mit művelnek a rendőr hallgatók.Beülnek a rendőrségi autóba le fel rohangálnak szirénázva, mintha ez vicc lenne. Ha ezt már most megengedik nekik mi lesz ha elvégzik a főiskolát? hogyan fognak viselkedni?Azért a tűzoltók, ha kivonulnak nagyon sok esetben veszély helyzetben vannak, persze nem azt mondom, hogy 40 évesen menjenek nyugdijba.A legnyagyobb baj az, hogy felemelték a korhatárt függetlenül,hogy ki mit dolgozik.Szerintem aki már 40 év munkavisszonnyal rendelkezik az már letett valamit az asztalra elmehetne korhatár nélkül nyugdijba.Szemétség még az is, hogy ha valakit már leszázalékoltak idült szivbetegséggel, vagy pld.fél lábbal,kézzel, és visszaminősítik a százalékát pld 75%-ról 60-ra, vagy még kevesebbre. Azt hiszik, hogy a fél lábú vagy kezű embernek az idő múlásával kinő a végtagja.Pld.Én csecsemőkorban béna lettem egy oltástól ( 300 gyerek esett bele ebbe " oltáshibába" 1956, volt aki vak lett, meghalt, paralizisses lett stb)a jobb kezem teljesen béna, bal kezem csuklóját műteni kéne, mert már tropa, 2010 aug-ban 40%-ot kaptam rá.Ez 2006-ban 50% volt. Talán az elhalt sejtek,idegek 50 év felett élőképesek lesznek?Azt sem lehet mondani, hogy állandóan az orvosokhoz jártam anno ezzel a problémával, legelőszőr ezt 2006-ban tettem meg, mert már annyira nehéz volt igy dolgozni.30-40ves kigyúrt emberek rokkant nyugdijasok röhögnek a világra.Na ezeket kéne felülvizsgálni, nem a beteg embereket. A Nick Árpinak állítólag szívelégtelensége van,rokkant nyugdíjasként, hogy húzhat akkor kamionokat,stb?
2011. máj. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!