Ha esetleg bevezetik, hogy külföldre távozó diplomásoknak vissza kell fizeteni a taníttatásuk költségét, azt hogy fogja az állam ellenőrízni? Például ha én Kamcsatkában dolgozom majd ápolóként, mérnökként. Stb?
Szóval akinek nem voltak kőgazdag szülei, akik fizették volna a költségtérítést, kimegy külföldre csak azért, mert ÉLNI akar, nem pedig vegetálni a fizetéséből, az már hazaárulás? Az embereknek kéne összefogniuk, hogy élhetőbb legyen ez a hely.
Arról nem is beszélve, hogyha a te gyereked tanult valamit és külföldön akar dolgozni, mert itthon nem tud szakmájában elhelyezkedni, amiért 5 évet tanult, akkor őt is lehazaárulóznád? Lefogadom, hogy igen.
>> Én saját költségemen tanultam...
A rendelkezés azokra vonatkozna, akik az állam pénzén (a nép nyakán) tanultak. Ez esetben a visszafizetés rád nem vonatkozna, kedves pénzsóvár hálapénz-boríték begyűjtő !!
Elfogytak az észérvek, indul a személyeskedés.
A dolog innentől fingreszelés.
Sot, aki kimegy kulfoldre, az fizesse vissza az ovodai, alt. isk., es gimnaziumi tanittatasanak koltsegeit, ugye kedves hazafi?
Istenem, csak fele ennyi hazafiasan gondolkodo lenne ebben az orszaban, sokkal elobbre tartanank. Irhattam volna rosszindulatu embert is.
annyit mondanék még ehhez, hogy manapság a szakmunkások sokszorosát keresik a diplomásoknak és ők már 18 éves koruktól munkába is állhatnak, míg egy egyetemista jobb esetben is csak 23 évesen, egy orvos meg sokall később.
de tényleg, ha már itt tartunk, legyen fizetős az összes szakmunkásképző, OKJ-s képzés, gimnázium, ált. iskola ...is.
"...Sot, aki kimegy kulfoldre, az fizesse vissza az ovodai, alt. isk., es gimnaziumi tanittatasanak koltsegeit, ..."
Nem is rossz ötlet!
- Mindent, ami állami pénzből valósult meg!
Abban látom a problémát, hogy a diploma megszerzése eleve arról szól ebben az országban, hogy érdemi munkát lehetőleg ne kelljen végezni - és százezrekért hempereghessenek a felsőfokú képesítésű emberek életük végéig egy légkondicionált kuplerájban, amire az van az utcai fronton kiírva, hogy "munkahely".
Nem tudom, hogy ezt tanítják-e külön az egyetemeken, főiskolákon, de már viselkedésről meg lehet elég nagy bizonyossággal mondani valakiről, hogy felsőfokú képesítéssel rendelkezik, - szinte sugárzik a gőg, a (vélt) "felsőrendűbbség" azokból, akiket áttapostak valahogy az egyetemi vizsgákon.
Diploma!
Egy papír, amellyel az utca embereként semmit nem ér senki.
Minden embernek meg van a szerepe egy közösségben, - a Csatornatisztítótól a Köztársasági Elnökig, (amennyiben becsülettel elvégzi azt a munkát, ami a valós feladata a társadalmi szerepe szerint).
Nem tudom, mitől van "elszállva" a diplomások túlnyomó hányada, - ugyanolyan büdös a végtermék, amelyik belőlük pottyan ki az árnyéXéken, mint bármelyik "földi halandóé".
A technikai része az elfecsérelt állami pénz visszaszerzésének, hogy nemes egyszerűséggel nem hagyhatja el az országot az, aki tartozik az apeh-nak, - de lehet kötni egyezményeket is, amelyek lehetetlenné teszik a külföldi munkavállalást az állam irányába tartozóknak.
Az állami költségtérítésű oktatásban részesülteknek megelőlegezett az állam egyfajta bizalmat, amely bizalommal megpróbálnak visszaélni azok az emberek, akik ezt igénybe vették és semmit nem óhajtanak tenni ezért cserébe.
A "társadalmi igazságérzet" azt is diktálja, hogy ne csak a rendvédelmieket, segélyezetteket csesztessék, hanem vegye ki a részét a "társadalmi igazságból" a felsőfokon képzettek hada is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!