Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az iskolákba miért nem vezetik...

Az iskolákba miért nem vezetik be az egyenruhát, és az erkölcstant?

Figyelt kérdés
Akkor a sok divatmániás egyéniség is rákényszerülne arra, hogy valamit csináljon is. Meg talán nem lenne annyi füves, részeg tizenéves se a hétvégén.
2011. márc. 30. 16:54
1 2 3 4
 11/32 krameri ***** válasza:
90%

előző iskolámban volt egyenruha.

És erkölcstant is tanítanak mindenhol, ahol van hittan, nálunk ha jól emlékszem 9. vagy 10. -ben volt.

És ostobaság azt hinni, hogy bármit is befolyásol a gyerekek viselkedésén, életszemléletén.

2011. márc. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
A cél nem rossz, viszont az egyenruha és erkölcstan mit sem változtatna. Ha valaki egész délelőtt iskolában van, lényegében a nap felét ott tölti és nem ragad rá sem erkölcs, sem ész, tehát tkp. ugyanúgy jön ki belőle, mint ahogy bement, attól nem várható el, hogy egy-két plusz órától és másfajta öltözködéstől megváltozik.
2011. márc. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
56%

Egyenruha? Mi az úr istennek? Aki ruha alapján ítél, az úgyse teljesen normális, nem szoktak manapság ruha miatt kiközösíteni senkit.


Erkölcstan? Ez most komoly? Még egy tök fölösleges, semmire se jó óra, a rajz, művészetek, ének, filozófia és még hasonló ökörségek mellé? Ha elvárják a mai fiatalságtól, hogy 2 idegennyelven beszéljen, vágja-kenje a természettudományokat és még emellett szeressen olvasni is akkor ne terheljetek minket még ilyen tök fölösleges dolgokkal, ez csak "lógós óra" lenne úgyis amire még a tanár is tojik.

2011. márc. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
43%
Nem tudom, miért ellenzi ezt mindenki. Én tökre örültem volna, ha ilyesmiket bevezetnek nálunk. Ha most az egyetemen bevezetnék, én annak is nagyon örülnék, és szívesen hordanék egyenruhát meg szívesen tanulnék erkölcstant. 8.ban amúgy volt nekünk valami ilyesmi óránk, mindenki szerette.
2011. márc. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
67%

Az egyenruhát valahol megértem, bár ezzel senki sem változna meg. Annyi lenne, hogy amikor hazaér, átöltözik, és kész. Hétvégén ettől még ugyanúgy elmegy bulizni.


Erkölcstan: Nekem van rajzom,műszaki P.O.-m, fizikám,kémiám heti egy órában, és azoknak sincs semmi értelme, minek kémiát,rajzot tanulnom, ha eleve egy olyan szakra járok, ami felkészítő jellegű, és köze sincs ahhoz, amivel majd foglalkozni fogok. Mégis, nekem művészettörténetet kell tanulnom holnapra, miközben matek,töri és annyi más dolgom lenne, hogy nem látok ki a TZ-kből. Sosem tanultam erkölcstant, mégis egy normális ember lettem, és kiforrt a jellemem, nem lehet már változtatni a dolgon. Van egy rakás példaképem, őket követem, és ha jól alakul a nyomukba lépek, de ne kelljen már beülnöm, és azt hallgatni, milyen a normális viselkedés, amikor az egy tág fogalom, és amúgy sem érdekel senkit. Szeretek olvasni, de sokat költök a ruháimra(talán rossz tulajdonság, talán nem) és szeretem amikor azt mondják "jól nézel ki". Ha ez baj, akkor sem fogok változtatni csak azért, mert röhejes ruhákban kell a suliban lennem, és ez igazából csak azoknak kedvez, akiket cikiznek, vagy nincs elég önbizalmuk/trehányak/kockák odamenni egy lányhoz. Sose feledjétek, a lány hiába bombázó, nem a szép pasik tetszenek neki, hanem az, ha ki tudsz állni érte és meg tudod védeni magad, igényes vagy, és magabiztos.


16/f

2011. márc. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
78%
Én hittant "tanultam",csak az volt a poén,hogy a hittan tanárom amolyan vizet prédikál és bort iszik típus volt. Ha maga a tanár sem tartja magát ahhoz,amit tanít,akkor a diák hogy tegye?
2011. márc. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
64%
Az egyenruha jó ötlet, támogatnám! Nem is pénz kérdés, mert akkor már "csak" szabadidő ruhára kéne költeniük a szülőknek. 1-2 váltásból is meg lehetne lenni, azt is inkább ingből. Iskolai szabályok kellenének, erkölcsi is, és azt következetesen, jól betartatni. Erkölcstan órának külön pláne semmi értelme.
2011. márc. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk erkölcstan helyett az etikett is megtenné, mert sokan nőnek fel úgy, hogy fogalmuk sincs arról, hogy ki kezdeményezhet tegeződést, ki kinek nyújt először kezet. Mit illik, mit nem. Munkavállalásnál ezen dolgok nem ismerete erős hátrányt jelenthet.
2011. márc. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

18:15:

Jó hogy szólsz, az etikát kihagytam a "semmi értelme sincs, mert letojja mindenki" órák közül. Etika oktatáshoz is volt szerencsém, ha jól emlékszem filmeket néztünk rajta, szóval sok értelme nem volt.

2011. márc. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor a sok divatmániás egyéniség is rákényszerülne arra, hogy valamit csináljon is. Meg talán nem lenne annyi füves, részeg tizenéves se a hétvégén."



Attól ,hogy valaki egy divatmajom, még csinálhat valamit. Ha mást nem, majomkodhat. Mint most itt te! Gyanítom, hogy téged keményen megaláztak középsuliban és most itt engeded ki a feszültséget.

Ja és ugyanúgy tökrészegek lennének, csak egyenruhában.

A tekintélyelvűség nem jó dolog! Te is tudnád, ha éltél volna tekintélyelvű időkben. Mondjuk az értelmesebb ember enélkül is tudja, de te... -.-

2011. márc. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!