Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az iskolákba miért nem vezetik...

Az iskolákba miért nem vezetik be az egyenruhát, és az erkölcstant?

Figyelt kérdés
Akkor a sok divatmániás egyéniség is rákényszerülne arra, hogy valamit csináljon is. Meg talán nem lenne annyi füves, részeg tizenéves se a hétvégén.
2011. márc. 30. 16:54
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
82%

Az egyenruha milyen módon kényszerítené rá a diákot, hogy "csináljon valamit"?

Az erkölcstanról meg annyit, hogy minél jobban tiltanak valamit,annál szívesebben kipróbálják. Így nem értem,hol van ebben ráció?

2011. márc. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
83%
Mert semmi értelme, azért ment ki a "divatból" mert egy felesleges teher volt, ami rossz azt minek hozzuk vissza?
2011. márc. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
95%

Az egyenruhát nem értem. Mi köze az egyenruhának az erkölcshöz?

Az erkölcstant szerintem azért nem vezetik be, mert az erkölcs olyan nem objektív fogalom, amit nehéz lenne pártatlanul oktatni. Abban sem tudnak megegyezni, hogy lényegében mi az erkölcs.

Gyanítom, hogy nálunk például összemosnák a kérdést a hit, és egyházi oktatással. Pedig nem mindenki hívő, vagy vallásos, ám ettől még nem erkölcstelen.


Ha lehetséges volna valamilyen átfogóbb jellegű filozófiai, műveltségi alapokon nyugvó erkölcstant oktatni, azt támogatnám.

Például kezdve az ókori görög filozofiai felfogástól a Konfuciánus filozófia "erkölcstanáig" átfogóan.

2011. márc. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
61%

"Például kezdve az ókori görög filozofiai felfogástól a Konfuciánus filozófia "erkölcstanáig" átfogóan."

Nem tudom, mi értelme lenne ezer éves erkölcstanokat visszahozni?

2011. márc. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
86%

Az egyenruha kérdése rengeteg problémát felvet. Például a szegényebbeknek plusz teher. És egyenruhában is lehet divatozni, még nagymamám mesélte, hogy milyen trükköket vetettek be anno, hogy csinosak és divatosak legyenek.

Különben is leeht divatozni mással is: ékszerekkel, sminkkel, frizurával, parfümmel, táskával, telefonnal, füzetekkel...

Az erkölcstan meg baromság. Erkölcsöt nem lehet tanítani. A szülők és a tanárok viselkedése legyen követendő példa, ennyi. Persze ezt meg nem lehet megcsinálni. Még gimnazista voltam, amikor este lementünk valami városi rendezvényre. Ott találkoztunk az irodalomtanárral, aki konkrétan járni nem tudott, annyira részeg volt. Amíg ilyeneket megenged magának egy tanár is, addig szerintem ne papoljanak az erkölcsről.

"Akkor a sok divatmániás egyéniség is rákényszerülne arra, hogy valamit csináljon is. Meg talán nem lenne annyi füves, részeg tizenéves se a hétvégén." - ennek semmi értelme, nem tudom, hogy képzelted. Attól még, hogy valaki suliba felveszi az egyenruhát, miért ne inna és füvezne hétvégén? A ruha lefogja a kezét, amikor a szájához emelné a poharat, vagy mi??

2011. márc. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
69%

Azért nem vezetjük be, mert az iskolaköpenyt, és annak üzenetét meghaladta az idő, az "erkölcs" meg egy roppant nehezen definiálható fogalom. Ha nem hiszed, kérdezz meg egy kínait, hogy szerinte mi az erkölcsös. Csőlátásra nevelni az embereket a globalizmus korában igen hülye ötlet.



Off: öreg vagy és irigy, vagy fiatal, és irigy?

2011. márc. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
76%
Az egyenruhát támogatom,régen is volt értelme.Erkölcstan helyett meg inkább illemtant kellene tanítani,ha már a szülők nem érzik szükségét.
2011. márc. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Mi értelme?

Mi értelme mai napig fenntartani az eredetileg a római jogon alapuló jogrendszert?


Gondolom jobbat nem tudunk, a káosz pedig nem cél.

2011. márc. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
93%
Mert az iskolák el vannak kutyulva.
2011. márc. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Azért "kényszerítené" rá őket, mivel akkor nem a dc cipőtől, meg a Peggy Bundy kinézettől éreznék magukat egyéniségnek, hanem elő kéne hozniuk magukból a valódi énüket, ami akárhogy is nézzük, pozitív.


Az 1000 éves erkölcs visszahozásának az az értelme, hogy értelmes emberek lennének, nem pedig teknós, kapa a szájából lógós, hétvégén részegen tántorgó kis p*csák...

2011. márc. 30. 17:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!