Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi értelme van annak, hogy a...

Mi értelme van annak, hogy a bejegyzett élettársi kapcsolatban élők nem viselhetik egymás nevét, nem fogadhatnak örökbe, nem vehetnek részt emberi reprodukcióra irányuló eljárásban?

Figyelt kérdés
(A kérdésemet a politika rovatba írom, bár ez hazánkban sokat nem jelent, a közügyekkel való foglalkozás közben bizonyos kulturáltságot próbáljunk meg megkövetelni magunktól! Homofóbok ne reagáljanak!!!! Nem nekik szól a kérdés, nézegessenek ellenkező neműekről képeket az interneten, minthogy erre a kérdésre pazarolják az idejüket.)
2011. márc. 4. 15:02
1 2 3 4 5
 41/45 A kérdező kommentje:

Jó, elfogadom, hogy neked ez a véleményed.


Abban az esetben viszont, ha megfogalmazod, hogy a Magyar Köztársaságban egy gyermeknek JOGA van, hogy apukája és anyukája legyen, akkor abból az is következne, hogy azokat az apákat és anyákat akik valamilyen okból elhagyják a gyermeküket, a gyermek perelhesse kártérítésért, jogi képviselője útján.

2011. márc. 4. 20:58
 42/45 anonim ***** válasza:

Ez igaz.

Én sokkal keményebben büntetném például a családon belüli erőszakot is, és a gyerekekkel szembeni erőszakot is. A gyerekek jogait sokkal keményebben kellene védeni, mert kiszolgáltatottak.

Összességében az kiszolgáltatott emberek, személyek védelme kellene minden tekintetben elsődleges legyen.

A gyerekek is kiszolgáltatottak, és a különböző kisebbségek is kiszolgáltatottak a többséggel szemben, tehát védelemre, törvényi garanciákra szorulnak.

2011. márc. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 A kérdező kommentje:

Helmet ezt a hozzászólásodat felpontoztam!


Mondok akkor még egyet amin érdemes elgondolkozni!

Van egy leszbikus nő aki annyira leszbikus, hogy férfival soha nem fog lefeküdni. Megtalálja élete szerelmét, akivel most a példa kedvéért tegyük fel, hogy mint a mesében élete hátralévő részét leéli. Magyarországon regisztrált élettársi kapcsolatot kötnek és mint a mesékben boldogan élnek míg meg nem halnak!


A jelenlegi törvényi szabályozás szerint saját gyerekük nem lehet, örökbe nem fogadhatnak.


Ha ez nem lenne, akkor ennek a nőnek, vagy akár mindkettőnek lehetősége lenne arra, hogy mesterséges megtermékenyítés útján gyereke szülessen.


AZ ÁLLAM TEHÁT EBBEN AZ ESETBEN AZ ÉLETET KORLÁTOZZA, (bár én értem, azt, hogy ez furcsa dolog, hogy egy kisbabának esetlegesen két anyukája legyen) HOGY AZT MONDJA KI, AZ AZ ÉLET, AZ AZ EMBER NEM KELL, NEM LEHET.


Nehéz kérdés!


Szerintem nem teheti meg ezt az állam törvényei útján, hogy nem teszi lehetővé azonos nemű regisztrált élettársi kapcsolatban élő nők számára a mesterséges megtermékenyítést.

2011. márc. 4. 21:20
 44/45 anonim ***** válasza:
100%

Valóban tele az élet hasonló visszásságokkal.

Mert ebben a tekintetben nyilván ennek a párnak inkább lenne jogalapja gyermeket nevelni mint annak a férfinak, és nőnek, akiktől összeverve MEGHARAPVA (!!!) viszik kórházba a kicsit.

Ez egy jogos nézőpont, de az is igaz, hogy ez egy kirívó eset, amit ahogyan lehet, szankcionálni igyekeznek, egyébként kevés sikerrel.

Részemről az ilyen embereket minden lelkifurdalás nélkül kényszerkasztrálásnak vetném alá.

Mégis, a gyereket ha mód lenne rá, szívesebben adnám heteroszexuális párnak örökbe, (azonos egyéb feltételek mellett)

Ugyanakkor ilyen azonos egyéb feltételek soha nincsenek, ezért nehéz lenne ilyen döntést hozni.

Lehetséges, hogy éppen azért ilyen felemás a szabályozás, mert senki nem meri felvállalni az egyértelmű döntés felelősségét.

Valószínűleg egy valós élethelyzetben nekem is nehéz lenne megtagadni adott esetben, szemtől szemben egy amúgy alkalmas homoszexuális pártól a gyereket.

Nehéz személyes döntés lenne, de nekem az a véleményem, hogy agyereknek mégis jobb, ha heteroszexuálisok nevelik.

Nem merném magamra venni, hogy talán majd hibáztat a gyerek, hogy neki nincsen apukája, a többi osztálytársának pedig van, vagy csúfolják, stb.

Nem hiszem, hogy lehet olyan döntést hozni, ami biztosan, és egyedül "helyes"... ez mindig megosztó téma lesz.

Szerencsés vagyok, hogy ilyen döntést nem kell soha meghoznom.

Bárhogyan döntenék, nem tudnék nyugodtan aludni.

2011. márc. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:

Van egyébként két ismerős, illetve szomszédom is.

Mind a két nő hasonlóan járt el. Egyedül nevelik a gyereküket, elve megfontoltan így jártak el.

Bár heteroszexuálisak, (vagy nem nyílt homoszexuálisok).

Lényegében mindkettő "donornak" használt egy-egy férfit.

Szerintem ez sem helyes.

A gyerektől elvette az apját, az apától a gyereket. Azt sem tudja, hogy van gyereke. Persze így nem fáj neki, de akkor is, ez nem helyes.

Nem akartak egyedül megöregedni egyik sem, ezt értem, de nem tartom "helyesnek".

Azt sem tartom helyesnek, ha valakit születés után keresztelnek.

Honnan tudják, hogy keresztény akar lenni a gyerek?

Érdekes dolgok ezek, de nem lenne szabad ideologiát csinálni ebből.

Szakemberekre kellene bízni.

2011. márc. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!