Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi értelme van annak, hogy a...

Mi értelme van annak, hogy a bejegyzett élettársi kapcsolatban élők nem viselhetik egymás nevét, nem fogadhatnak örökbe, nem vehetnek részt emberi reprodukcióra irányuló eljárásban?

Figyelt kérdés
(A kérdésemet a politika rovatba írom, bár ez hazánkban sokat nem jelent, a közügyekkel való foglalkozás közben bizonyos kulturáltságot próbáljunk meg megkövetelni magunktól! Homofóbok ne reagáljanak!!!! Nem nekik szól a kérdés, nézegessenek ellenkező neműekről képeket az interneten, minthogy erre a kérdésre pazarolják az idejüket.)
2011. márc. 4. 15:02
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:

Várom az indoklást arról, hogy F. Pistike miért válassza két mindenben azonos pár közül a homoszexuális párt!

Mert ha már a gyerek az első, akkor valamivel "meg kellene győzni" a gyereket is.

2011. márc. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:

"NEKED kellene azt bizonyítanod, hogy a gyereknek (azonos feltételek mellett) a homoszexuális szülőknél nem egyszerűen azonos, hanem jobb helyzetben van."


Természetesen én ezt itt internetes fórumon, nem tudom bizonyítani, ezt konkrét pár tudja bizonyítani akik örökbe akarnak fogadni MAJD AKKOR, AMIKOR BIZTOSÍTJÁK AZ ALKOTMÁNYOS JOGAIKAT ÉS NEM KÜLÖNBÖZTETIK MEG ŐKET - te viszont úgy gondolod, hogy mi itt ki tudunk jelenteni olyan dolgokat, ami az országban élő összes homoszexuálisra igaz? Nem tudunk és a kérdés nem is ez, hanem az, hogy mikor kezelik már végre egyenlő állampolgárként azokat, akiket hosszú évszázadokon keresztül üldöztek és elnyomtak és lemészároltak.

2011. márc. 4. 19:29
 33/45 anonim ***** válasza:
100%

Lemészároltak?

Nem túlzol te egy picit?


Egyébként az a helyzet, hogy a heteroszexuálisok alkotják a többséget, és a többség adja a társadalmi normákat. A kisebbség, vagyis a homoszexuálisok elvárják, (természetesen joggal) a toleranciát.

Ez azt jelenti, hogy nem éri hátrány azt, aki a többségi normát nem követi.

Viszont az, hogy az alapvető normákat megváltoztassuk, ahhoz az kevés, hogy "akár úgyis lehetne".

Mert valóban elképzelhető, hogy egy gyereknek teljesen mindegy, hogy heteroszexuálisok, vagy homoszexuálisok nevelik fel, de ez nem elegendő.

Ilyen fontos kérdésben, mint a gyerekek felnevelése, nem elegendő ok a normák felülírására az, hogy a gyereknek talán mindegy.

bizonyítsd be konkrétan, hogy a gyerekeknek JOBB homoszexuális családban élni.

Addig "Járt utat járatlanért, el ne hagyj."

2011. márc. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:

Helmet!


A helyzet az, hogy egy homoszexuális ember megteheti, hogy örökbe fogad egy gyereket egyedül és élettársi kapcsolatban él vele azonos nemű személlyel.


Egy leszbikus nő megteheti, hogy mesterséges megtermékenyítésben részt vesz, majd élettársi kapcsolatban él egy vele azonos nemű személlyel.


A kérdés az, hogy ha megtörténhet Magyarországon, hogy ilyen családok kialakulhatnak, akkor mi értelme van ezt a lehetőséget a bejegyzett élettársi kapcsolatban kizárni?


Csak annyit ér el vele az állam, hogy így a gyereknek a joga sérül! Mert a másik szülővel semmilyen jogi kapcsolatban nem lesz.


Amit te írogatsz, az a középkori sötétkor maradványa.


"70/A. § (1) A Magyar Köztársaság biztosítja a területén tartózkodó minden személy számára az emberi, illetve az állampolgári jogokat, bármely megkülönböztetés, nevezetesen faj, szín, nem, nyelv, vallás, politikai vagy más vélemény, nemzeti vagy társadalmi származás, vagyoni, születési vagy egyéb helyzet szerinti különbségtétel nélkül."

2011. márc. 4. 20:01
 35/45 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, aki a toleranciát, és az elfogadást hirdeti, annak el kell fogadni a mások véleményét is.

Jó példával járj elöl, és fogadj el engem. :)

2011. márc. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:

Én elfogadlak téged, csak a sötét középkori gondolatokat nem fogadom el, azoknak a gyerekeknek az érdekében és JOGAIÉRT akiket fent említettem!


Azért ne tévedjünk el! A vélemény nyilvánítás szabadságának vannak határai. Alkotmányos alapjoguk biztosítja a melegek szabadságát arra, hogy GAY PRIDE-ot rendezzenek. Alkotmányos alapjog az is, hogy elmondhatja mindenki akár azt is, hogy ez neki nem tetszik, de van egy határ! Ha ezt a véleményt, már olyan formában kívánják kifejezni, hogy annyira nem tetszik nekik, hogy akár a jogállamunk által védett értéket, az emberi életet is elvenné azoktól, akik neki nem tetszenek, esetleg ennek megvalósítására féltéglákat dobál, vagy savat fecskendez a felvonulásra akkor az már bűncselekmény. Nem is értem, hogy miért nem hallunk ezeknek az embereknek a büntetőeljárásairól híreket????

2011. márc. 4. 20:22
 37/45 anonim ***** válasza:
100%

Ez más kérdés. A rendőrségnek a bírságokból van bevétele, az ilyen dobálózókkal pedig csak kiadása van. Ez ennyire egyszerű.

Máskülönben ne vonuljon a belvárosban senki. Menjenek ki a pusztába, mint a gárda, és akkor nem lesz konfliktus.

Nem pedig direkt ugyanarra a napra engedélyezni ellentétes ideológiájú megmozdulásokat, hogy biztosan legyen balhé.

Ez egy nyugodt város, itt senki ne vonuljon, se a heteroszexuálisok, se a homoszexuálisok, meg senki.

A másik variáció lenne, ha mindenki vonulhatna, de az anarchia lenne.

2011. márc. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
100%

Most ez hogy van, hogy elfogadsz engem, de a gondolataimat nem? Ez "FATAL ERROR"

Egyébként, ha kialakulhatnak ilyen családok, akkor mi a gond?

Miféle joghátrány éri a gyereket, hogy nincsen jogi kapcsolatban?

Nem örökölhet?

Arra hagyja a vagyonát mindenki, aki akarja.

Szerintem ez az egész kezdeményezés nélkülöz minden gyakorlati funkciót.

Szerintem ez neked egy jelkép, egy szimbóluma annak a fajta egyenlőségnek, amit te elképzelsz, és szeretnél elérni.

2011. márc. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 A kérdező kommentje:
Lehetséges, de ezek a korlátozások alkotmányellenesek és meg kell őket szüntetni.
2011. márc. 4. 20:40
 40/45 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valóban elképzelhető, hogy előnytelen egy gyerek számára, ha azonos nemű szülők között nő fel, azt gondolom, hogy ezzel szemben a hagyományos családmodellt kellene támogatni. Egyszerűen nem vagyok meggyőződve arról, hogy egy gyereknek ez "mindegy".

Így ebben a formában valóban értelmetlen ez a szabályozás, szerintem is meg kellene szüntetni, mert nem éri el a célját.

Talán egyértelműen kellene állást foglalni, abban a tekintetben, hogy most akkor megengedhető-e, hogy egy gyerek élhet-e azonos nemű szülők között, vagy nem.

Ez a véleményem, ami a tiéddel nem egyezik, fogadd el, hogy vannak más vélemények is a tiéden kívül.

2011. márc. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!