Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi értelme van annak, hogy a...

Mi értelme van annak, hogy a bejegyzett élettársi kapcsolatban élők nem viselhetik egymás nevét, nem fogadhatnak örökbe, nem vehetnek részt emberi reprodukcióra irányuló eljárásban?

Figyelt kérdés
(A kérdésemet a politika rovatba írom, bár ez hazánkban sokat nem jelent, a közügyekkel való foglalkozás közben bizonyos kulturáltságot próbáljunk meg megkövetelni magunktól! Homofóbok ne reagáljanak!!!! Nem nekik szól a kérdés, nézegessenek ellenkező neműekről képeket az interneten, minthogy erre a kérdésre pazarolják az idejüket.)
2011. márc. 4. 15:02
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:

"ha árvaházból kerül jobb környezetbe, akkor javul minőségileg az élete, nem ha egy heteroszexuális pártól egy homoszexuális párhoz. "


Itt arról van szó hogy a egyik gyerek heteróknál nő fel a másik meg homóknál, és az utóbbi rosszabbul jár (a már általam leírt okok miatt). Talán neki nincs joga ahhoz hogy ő is ugyanolyan jól járjon? Hol itt az egyenlőség? (Miközben állandóan az egyenlő jogokat emlegeted)

2011. márc. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:

""Ugyanis nem látom az okát annak, hogy egy heteroszexuális, és egy homoszexuális pár igénye közül, miért is kellene a homoszexuális pár igényének helyet adni. "


Az előítélet, a homofóbia! Te azt nem látod, hogy miért kellene egyenlő jogokat adni."


...melegeknek (ezt kihagytad). És akkor a gyerekek jogaival mi lesz? Nekik nincs joguk anyához ÉS apához?

2011. márc. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
Arra céloztam, hogy ha egy gyereket egy homoszexuális pár fogad örökbe, azzal elvész az esélye annak, hogy egy heteroszexuális pár fogadhassa örökbe.
2011. márc. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 A kérdező kommentje:

"Itt arról van szó hogy a egyik gyerek heteróknál nő fel a másik meg homóknál, és az utóbbi rosszabbul jár (a már általam leírt okok miatt). Talán neki nincs joga ahhoz hogy ő is ugyanolyan jól járjon? "


DE! De az elmebeteg heteroszexuális szülei beadták őt az árvaházba!


"És akkor a gyerekek jogaival mi lesz? "


A gyerekek jogairól beszélek folyamatosan.

2011. márc. 4. 18:58
 25/45 anonim ***** válasza:

Nézzük a gyerek szemszögéből, egy pillanatra helyezkedjünk a gyerek "nézőpontjába".

Milyen alapos oka volna arra például az egy éves F. Pistikének, akit egyszerre szeretne örökbe fogadni egy heteroszexuális, és egy homoszexuális pár, hogy a homoszexuális párt válassza?

Mennyivel lesz F. Pistike életminősége jobb, (minden egyéb tényező egyezése esetén) akkor, ha a heteroszexuális pár helyett a homoszexuálisat "választja"?

2011. márc. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
Ugyanis csak ez a lényeg, a többi az csak ideológiai csetepaté, és porhintés.
2011. márc. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:

"DE! De az elmebeteg heteroszexuális szülei beadták őt az árvaházba! "


1. Ha én írnám azt hogy "Az elmebeteg homoszexuális szülei" rögtön homofóbnak kiáltanál ki és feltennél még vagy 10 ilyen kérdést. Úgyhogy engedd meg nekem hogy heterofóbnak tartsalak. (tudod az egyenlőség)

2. Miután beadták őt az árvaházba az "elmebeteg heteroszexuális szülei" onnantól ő kerülhet heterókhoz is (tudod ahol jobb lenne neki) meg homókhoz is (ahol ugye nem lenne neki olyan jó összességében), én erről beszéltem. Akkor miért is kéne melegekhez kerülnie ha heterókhoz is kerülhetne?

2011. márc. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:
mert azt nem mondhatod, hogy ha homokhoz kerülne, akkor nem lenne neki jó! mivel ezt nem támasztja alá semmi. Vágod?
2011. márc. 4. 19:19
 29/45 anonim ***** válasza:
Ez igaz, de a te helyzetedben NEKED kellene azt bizonyítanod, hogy a gyereknek (azonos feltételek mellett) a homoszexuális szülőknél nem egyszerűen azonos, hanem jobb helyzetben van.
2011. márc. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:

"mert azt nem mondhatod, hogy ha homokhoz kerülne, akkor nem lenne neki jó! mivel ezt nem támasztja alá semmi. Vágod?"


Olvasd el még egyszer amit a gúnyolódásokról, kiközösítésről írtam egy oldallal korábban.

2011. márc. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!