Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egyeseknek mi a baja az...

Egyeseknek mi a baja az űrkutatásokkal?

Figyelt kérdés
Ez olyan mint 5-600 éve a földrajzi felfedezések. Egyszer lehet, hogy el kell hagyni a földet mert már túlnépesedik.
2010. dec. 16. 06:43
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
29%
Bszdki ki beszél itt erdőkről te szerencsétlen. Nézdmár meg mennyi puszta van ahol maximum a menyét veri a fszát.
2010. dec. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

És ha elfogy a puszta?

Nem mostanra kell gondolni, hanem majd 400-500 év múlva.

2010. dec. 16. 14:52
 13/25 anonim ***** válasza:
Milyen puszta? Ahol lehet normálisan termelni azt hasznosítják is! Vagy a szibériai pusztákra gondolsz? Vagy a sivatagokra, ahol elég költséges lenne öntözni?
2010. dec. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

12:07-es!

Puszta? Szóval ahol még az igénytelen fűfélék sem nagyon élnek meg (és ahogy te is említetted), ahova a menyét is csak önkielégíteni jár, te ott mezőgazdasági Kánaánt csinálnál? A sok hülyének Afrikában ott az a rengeteg puszta és mégis éheznek ahelyett, hogy megtermelnék az ennivalójukat vagy legalább példát vennének a menyétről és jól éreznék magukat. Biztos agrármérnöknek készülsz.

2010. dec. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Az, hogy igenis másra kell a pénz, mégpedig megmenti az emberiséget önmagától: meg kell állítani a születések számát (bár most olvastam, hogy lassan megáll,a természet úgy látszik megoldja a dolgot),megújuló energiaforrásokat kell keresni, és ezeket kihasználni, csökkenteni a széndioxid kibocsátást, a klímaváltozást lassítani ezáltal, a kapitalizmusnak és a globalizmusnak véget vetni, és más természethez közelibb társadalmat alakítani. Szerintem most kisebb dolgunk is nagyobb annál, hogy éppen a Marsra menjünk. Ja, hogy azért hogy áttelepítsék az embereket?! Egy nagy lófszt. Ha megfőzték, egyik is meg, tönkre vágtuk a Földet, javítsuk is meg, és ne tegyünk tönkre más bolygókat is. Azt hittem a Wall-e csak egy mese...
2010. dec. 17. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Vannak ám itt méretes bránerek. Igen bzdmeg vannak puszták ahol a FŰ NŐ, ÉS MINDEN MÁS IS MEGTUDNA, DE NEM TERMELNEK RAJTA. Te pesti panelproli gondolod hogy nem így van, én meg a saját szememmel látom, hogy de. Ez itt a különbség te pancser.

Utolsó eltudod nekem mesélni a marsot hogy lehet tönkretenni? Várom válaszaid.

Egyszerű a képlet, fogyik vagytok. Megsugom a föld körülbelül 2-3%-át használják kaja előállítására. Érted már miről beszélek te szerencsétlen? A hozzátok hasonló vadbarmok rinyálnak a gén módosított élelmiszerek miatt is, amik megmenthetnének egy halom éhező embert. Ezentúl pedig gps-t, tv-t, számítógépet, és minden olyan dolgot amit az űrkutatásnak köszönhetsz kapcsolj ki, mert neked nincs rá szükséged.

2010. dec. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

"meg kell állítani a születések számát"


Magyarázd el kérlek, hogy hogyan veszel rá többszáz országot, hogy alávessék magukat ennek!


"megújuló energiaforrásokat kell keresni"


Azokat már megtaláltuk. Csak használni kellene őket, de ezt pont nem a kormányok fogják sürgetni, amig egy fillér nyereséget is ki tudnak termelni a nem megújulókból.


"csökkenteni a széndioxid kibocsátást, a klímaváltozást lassítani ezáltal"


Ez mind szép. De nem hinném, hogy ez nagyban befolyásolná egy természetes jelenség sebességét.


"a kapitalizmusnak és a globalizmusnak véget vetni"


Ebben egyetértünk.


"és más természethez közelibb társadalmat alakítani"


Ezt fejtsd ki. Én is örülnék ilyesminek, de nem hiszem, hogy egyre gondolunk.


"Szerintem most kisebb dolgunk is nagyobb annál, hogy éppen a Marsra menjünk."


Szerintem meg a kettő megfér egymás mellett.


"Ha megfőzték, egyik is meg, tönkre vágtuk a Földet, javítsuk is meg, és ne tegyünk tönkre más bolygókat is."


A Föld nincs tönkretéve. Könnyebb és olcsóbb itt maradni, mint lakhatóvá tenni másbolygókat. A Naprendszer bolygóit például lehetetlen volna.


A tönkretételen mit értesz? Hogy tennéd tönkre a Marsot, aminek nincs mágneses mezeje, a légköre százada a földinek és nem stabil a forgástengelye?


"Igen bzdmeg vannak puszták ahol a FŰ NŐ, ÉS MINDEN MÁS IS MEGTUDNA, DE NEM TERMELNEK RAJTA."


És állat és növényfajok millióinak ad otthont, köztük sok fokozottan védettnek, amikre egyébként a kipusztulás várna.


"A hozzátok hasonló vadbarmok rinyálnak a gén módosított élelmiszerek miatt is, amik megmenthetnének egy halom éhező embert."


Jó étvágyat hozzájuk. Aztán ha férfi létedre csöcsöd nő, vagy eléred a 130Kg-t, akkor örülj neki, hogy mindenféle génmódosított, hormonkezelt szart ettél.

2010. dec. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Tehát csöcsöm fog nőni attól, mert betettek egy olyan gént a paradicsomba pl. hogy jobban tűrje a szárazságot, amit egyébként egy másik növényből szedtek ki.

asddsdas

Mert ha ösztrogénnel kezelnék még megérteném, de így...

Egyébként pl. az én lakhelyem közelében kegyetlen állatoknak ad otthon a mező, bizony. Van itt minden jó, többek közt tücsök, hangya, egyéb rovar. Itt ugyan más nincs, védett állat meg főleg nem. Már elkezdték kihasználni a területet, tudod mire? Lakóparkra. Na erről ennyit.

2010. dec. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

07:24-es!

Tegyünk különbséget az általad látott parlagon hagyott szántóföldek és a füves puszták, legelők, rétek között. Az elsők használata nem sokat változtatna a helyzeten, nem szüntetnéd meg vele az éhezést. De ha most azt mondod, hogy a réteket, legelőket és más nem művelt területeket is fel kellene szántani, akkor nem látsz tovább az orrodnál. Már így is rengeteg (túl sok) a művelésre használt terület. A genetika más kérdés, de még keveset tudunk ezek hatásáról az egészségünkre.

2010. dec. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

ma 01:49-es vagyok.

Lassan az űrkutatásnak már nem titkolt szándéka lesz, új lakhelyet keresni az embereknek, vagy ha nem lakhelyet, energiaforrásokat, vizet, és más olyan anyagot ami a hasznunkra lehet. A Holdon nem találtak semmit, ezért nem is mennek már föl, inkább a Mars felé indítanak rakétákat, és robotokkal nézetik át, hátha van rajta valami használható. Ezt régebben gyarmatosításnak hívták, persze ha találnak valami használhatót, akkor az összeset elhozzák a Földre.

A természet közeli társadalom, talán hasonló mint a kibucok: kis falvak ahol kalákában dolgoznak (most is vannak ilyenek)földet művelnek, állatot tenyésztenek, amit lehet maguk állítanak elő. Ez szerintem ötvözhető a modern vívmányokkal (geotermikus fűtés, napkollektor). a városok maradhatnak persze, de sokkal zöldebbé kell válni, talán Svájcban van már 0 szennyezőanyag kibocsátású város.

Ami a klímaváltozást illeti, a kutatók szerint a legjobb ami az elmúlt években történt az a gazdasági válság volt, mivel láthatóan csökkent a széndioxid és a szennyezőanyag kibocsátás. De ezt fent is kell tartani, és tovább csökkenteni, mert a klímaváltozás átcsaphat egy olyan fázisba amikortól már nem lehet megállítani, és önmagát gerjeszti, és hatalmas lehet a pusztítás.

A génmanipulált élelmiszereket nem tesztelték, nem lehet tudni hogy az a gén amit beletettek, éppen nem a mell növekedését indítja be. Nem beszélve arról, hogy más fajokat kiszorít, tönkreteszi a földeket, az ott legelő állatokat, és mérhetetlen károkat okozhat az emberben is.

a földeket nem mezőgazdaságra kellene befogni, hanem visszatelepíteni az erdőket, az árvizek, és tornádók elkerülése illetve rombolásuk csökkentése érdekében, meg ugye ne márt ha van olyan élőlény, ami képes felhasználni a mi kilélegzett széndioxidunkat.

A múltkor nem írtam a biodiverzitás védelmét, ha kihal egy fontosabb faj (szúnyog, korall, méh), akkor az elképesztő ökológiai katasztrófát okozhat, teljesen felborulhat az egyensúly, és annak sem tudjuk a következményeit.

Mindent összevetve, igenis most másra kell a pénz.

2010. dec. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!