Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért fáj egyeseknek, ha...

Miért fáj egyeseknek, ha nekem személy szerint tényleg nincs bajom a cigányokkal, és emiatt nem általánosítok?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy van köztük problémás, de tudom, hogy van köztük olyan is, akivel nincs probléma, de tudom, hogy más körökben is van ugyanez. Nem szeretek általánosítani, és nem is fogok, de ez másokat miért zavar, és miért pontozzák le az olyan választ, egy olyan kérdésben, ahol személyes tapasztalatot kérdeznek? Az én személyes tapasztalatom vegyes, ami következtében nem általánosítok, ha hazudok, vagy csinálok magamnak problémát, jobb lesz?
2010. jan. 4. 09:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
42%
Azért, mert félnek belátni, hogy nem lehet valakit ránézésre kategorizálni, mert az lelkileg túl megerőltető volna számukra. Könnyebb mocskolódni, és bűnbakokra mutogatni.
2010. jan. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
35%

Sztem ezeknek az embereknek a többségének volt egy vagy több konfliktusuk cigányokkal, és nem tudnak túllépni a történteken, ezért folyamatosan gyűlölködéssel próbálják kompenzálni a dolgot, aminek hangot is adnak.Mondjuk valakinek a válaszát lepontozni, csak azért, mert nem értek egyet, eléggé kicsinyes dolog.

Azt tudom mondani, h egy olyan térségben lakom, ahol extra sok cigány van, mégsem tapasztaltam még soha olyat, amiről itt sokan beszámolnak(pl ilyen hogy beszólogatnak, megtámadnak stb.)Sokan azt írják, h már félnek kimenni az utcára a cigányok miatt, én nem tudom, de én még soha nem féltem, pedig ha kimegyek majdnem garantáltan minden 3-dik vagy 4-dik ember az.Persze tudom, h van köztük sok olyan, aki egyszerűen antiszociálisan viselkedik, de nem mindegyik, ezért nem lehet általánosítani.Nem tudom, de engem nem nagyon érdekel, h ki milyen bőrszínű.


Tudom, ezt is le fogják most pontozni páran :)

2010. jan. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
44%
A környezetembe sok roma lakik, de nincs velük gond. Régebben viszont lakott erre egy család, velük mindenkinek volt gondja. Ez intelligencia kérdése. A munkahelyem 80 %a roma, és DOLGOZNAK. Munkatársnőm szintén roma, intelligens, normális anya, barát, munkatárs, ja és segitőkész. Amikor ápoltam édesanyámat, sokszor felhivott, érdeklődött, meglátogatta. Tapasztaltam az ellenkezőjét is, de ettől még nem változott bennem semmi. Az intelligencia nem bőrszinhez van mérve, és ez számit. Vannak olyan dolgok, amikről nem beszélnek, ha róluk van szó. Nagyon összetartóak többek között. Meg kell ismerni többmindenkit, mert igy nem lehet véleményt alkotni az alapján, hogy kiemelnek egy réteget.
2010. jan. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Kezdem unni ezeket a cigány, zsidó, Jobbik, Fidesz, Mszp kérdéseket. Minden napra jut belölük bőven.

Bocs.

2010. jan. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%

nem az a baj, hogy te nem általánosítasz, hanem az a baj, hogy TE nézed le azokat akiknek sok bajuk volt már az említett népcsoporttal és te gondolod úgy, hogy ők hazudnak.


tudod azért mert te olyan helyen laksz ahol nincs gond velük (kérlek írd már meg a település helyék, kíváncsiságból) az nem jelenti azt, hogy a többségükkel nincs gond.


nekem van munkám jól keresek jól élek minden faxa. Vagyis akkor nem értem, hogy miért sír mindenki, hogy nincs munka hisz nekem van én ezt látom, hogy van munka. érted? hasonlat.


Természetesen vannak sokan akiknek nincs bajuk a cigányokkal, de sokkal-sokkal többen vannak akiknek rossz tapasztalataik vannak velük. Ebből pedig az jön le, hogy a többséggel gond van. És jogos az általánosítás, ezt maguknak köszönhetik, a tisztességes cigányok pedig köszönjék azoknak a társaiknak akik erről tehetnek.


Arra válaszolj nekem kérlek, hogy ha egy étteremben folyamatosan átvernek, szarul szolgálnak ki (nem az összes dolgozó, csak a 2/3-ad), akkor vissza fogsz e menni oda? Fogsz e általánosítani, hogy ott megint átvernek, meg fogod e kockáztatni?


Amikor bészélgetsz valakivel amikor az étteremről kérdez, akkor azt fogod e neki mondani, hogy ne menjen oda mert átverik vagy azt, hogy menjen nyugodtan mert nem mindenki ver ott át, ha szerencséje van akkor nem azt fogja ki akivel megszívja?

2010. jan. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
43%

Azért pontozlak le, mert nem szeretem a busmanokat, sem azokat akik védi őket. :) Ennyire egyszerű.

Nem kötök kompromisszumot, nem teszek kivételt. Számomra nincs olyan, hogy jó, csak rossz.

2010. jan. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
29%
Kedves kérdező, azért fáj nekik, mert te gondolkodsz, és embertársaidat az emberségük alapján próbálod megítélni. Ez ma Magyarországon sajnos kezd kimenni a divatból. Akik másokat az etnikai hovatartozásuk alapján ítélnek meg, azok képtelenek azt is megemészteni, hogy valaki másként gondolkodik.
2010. jan. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

ma 15:34:

lehet, ti viszont a kisebbségben lévő ici-pici kicsi normális csoport érdekeit helyezitek egy nagyon nagy többség érdekei elé. Magyarul azért, hogy annak a kicsi csoport normális cigánynak akartok jót, de úgy, hogy ezzel nagyon sok embernek ártotok. Mivel a hozzátok hasonló túlzott jogvédők nem azt a pár normálist véditek be, hisz erre nem vagytok képesek, hogy csak azt a pár embert emeljétek ki, hanem az egész cigányságot. Az egész cigányságot akarjátok a többség elé helyezni. ez az ami bántja az embereket. és való igaz, hogy gondolkodtok, csak éppen iszonyat rosszul. persze ezt mondhatom nektek...

2010. jan. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
15:39 éppen arról beszéltem, hogy nem teszek különbséget az etnikai hovatartozás alapján. Sem pozitív, sem negatív irányban. Honnan jött le neked az a hülyeség, hogy őket, vagy bárkit a többség elé helyeznék???
2010. jan. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
50%

Az hogy lepontozzák a válaszaidat ne érdekeljen, többnyire jobbikosok vannak itt a fórumon ahogy észrevettem, nyilván fiatalok többségében akik többet ülnek a net előtt mint egy mszp-s nyugdíjas.

Ez a hangos kisebbség akár ezt is lehet mondani (gondolok itt még jutubra meg stb) de van egy csendes többség is.

Magyarul az hogy itt és úgy összességében az interneten mi a helyzet messze menő következtetéseket nem kell levonni.

2010. jan. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!