Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Horthy Miklós vagy Hermann...

Horthy Miklós vagy Hermann Göring miért nem tüntetik ki posztumusz az Izraeliek az igazaknak járó, kitüntessél?

Figyelt kérdés
Hisz egyikük sem vállalat rész egy zsidó megölésében sem. Viszont az előbbi több százezer magyar zsidót mentet meg addig az utibbi igaz "csak" több száz német zsidót.
2010. dec. 14. 17:11
1 2 3 4 5
 21/48 KTpearie ***** válasza:

Kérdező: amit csinálsz az jogi mérnökösködés. Nyilván meg lehet a zsidóellenes törvényt úgy is fogalmazni, hogy a zsidó túlsúly vagy dominancia ellenes, a végeredményen ez sokat ugye nem fog változtatni, ami pedig az, hogy zsidó/nem zsidó származás alapján korlátozták egy népcsoport emberi jogait. Ezt vitatni nagyon nem lehet.


A másik felvetésed: írtam, hogy a törvény értelmében a zsidókat kizárták a felsőoktatásból, mire te, hogy nem kizárták, hanem csak korlátozták a népesség arányában. Ez igaz, megkövetem magam. Szigorú szövegértelmezés szerint igazad van. 1920-ban 6% volt a zsidók aránya a magyar népességen belül. Ilyen mértékű csökkenés gyakorlatilag kizárást jelentett, bár valóban maradtok zsidó tanulók is az egyetemen - amúgy a numerus clausus bevezetése után sem csökkent az arány 6%-ra, jóval 10 fölött volt (meg nem mondom, hogy mennyi mert nem tudom fejből).

2010. dec. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 KTpearie ***** válasza:

22.37: A tisztességtelen (módszerekkel való) előnyhöz jutás ellenes tett nem elítélendő, egészen addig amíg a tett maga nem ütközik a jó ízlésbe/törvénybe. Esetünkben antiszemitizmusba.


(Attól még, hogy egy tolvaj ellopja a biciklidet és te nem tudsz közlekedni nem mehetsz oda hozzá és gyújthatod fel a kocsiját, hogy így már ő sem.)

2010. dec. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 A kérdező kommentje:

Származás alapján juttatták előnyhöz egymást a zsidók, mint mindig. Miért lett volna igazságtalan azt elvárni, hogy a származásnak megfélő arányban képviseltessék magukat a jövőben?

"származás alapján korlátozták egy népcsoport emberi jogait. Ezt vitatni nagyon nem lehet." - Nem egy népcsoport emberi jogainak korlátozása volt a cél, hanem a többiek emberi jogainak azonos mértékben való érvényesülése. Melyek addig erősen korlátozva voltak olyan (sokszor törvénytelen) folyamatok által, aminek a büntető vagy más tőrvényekkel eléhetelnek és az óta is azok. És tény nem a teljenépesség arányosan, hanem a polgárság arányához mérten lett volna reális az első korlátózó intézkedés. De annál egy demokratikusabb döntés születet.


ma 22:58-as Milyen törvénybe ütközött volna? A jó ízlésbe nem ütközött, mert abba a tisztességtelen előnyhöz jutás ütközött. És az egy fából vaskarika hogy egy csoport tisztességtelen előnyhöz jutásával szemben az egész csoport ellen lépnek fel az már tisztességtelen.


(Attól még, hogy egy tolvaj ellopja a biciklidet és te nem tudsz közlekedni nem mehetsz oda hozzá és gyújthatod fel a kocsiját, hogy így már ő sem.) - Rossz példa. Mert nem törvénytelen és nem túlzót intézkedés zajlott. Sőt. Nem csak hogy nem autóhoz nem nyúltak de még csak a bicikli sem egyben csak a megmaradt darabajit szolgáltatták vissza törvényesen.

2010. dec. 14. 23:32
 24/48 A kérdező kommentje:
Ráadásul az Felsőoktatás nem a Zsidók tulajdona volt. Hanem az Államé és a Keresztény Egyházaké.
2010. dec. 14. 23:39
 25/48 A kérdező kommentje:

Ezek nem faji törvények! Hanem nép vagy nemzetiségi törvények voltak.

Az Izrael Államba való letelepülésnek alap feltétele a szidó származás. Ezt lehet kirekesztőnek tekinteni. Mert az izraeli lakosság nem kizárólag zsidókból áll. Akkor lenne hasonló mint a Numerus Clausus, ha a palesztinoknak és keresztyéneknek is egy évben a népesség arányosan adnák ki a letelepedési jogokat. Akkor ugyan azt teljesítenék, mint a Numerus Clausus törvények.

2010. dec. 14. 23:45
 26/48 A kérdező kommentje:
egy évben* minden egyes évben
2010. dec. 14. 23:46
 27/48 A kérdező kommentje:
És miért csak szigorú szövegértelmezés szerint lenne igazam? Az egy hazugság hogy zsidókat kizárták a felsőoktatásból. Nem?
2010. dec. 14. 23:51
 28/48 A kérdező kommentje:
"Ilyen mértékű csökkenés gyakorlatilag kizárást jelentett" - ez nem tény csak egy rossz érzet.
2010. dec. 14. 23:53
 29/48 A kérdező kommentje:
És a polgárságában képviselt arányuk miatt maradt magasabb az arányok az oltásban. Amivel szemben viszont egy nehezen vitahatóan demokratikusabb döntés születet. Ami kedvezet a polgárosodási folyamatok (visszaéléseivel szembeni is és az e téren is a) kiegyenlítődésének is.
2010. dec. 14. 23:59
 30/48 A kérdező kommentje:
oltásban* felsőoktatásban
2010. dec. 15. 00:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!