Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Más is észrevette, vagy csak...

Más is észrevette, vagy csak a mi ismerőseink ilyenek?

Figyelt kérdés
Pár ismerősünk kiment dolgozni Svájcba, Norvégiába stb. Kérdezgettem őket, nem azért mert turkálni akarok a pénztárcájukban, csak kíváncsiságból, hogy mennyit keresnek és abból mennyi a kiadás. Szinte az összes el van ájulva, hogy mekkora különbség van, de konkrétan még senki nem válaszolt, mindenki terel.Amikor rá kérdezek, hogy érdemes lenne e kimenni, mindenki rögtön jön, hogy nem is olyan egyszerű az.De, hogy őszinte legyek, én azt veszem észre, hogy semmivel nem állnak jobban, mint mi itthon, pedig már több éve vannak kint.Sőt, ha hozzá veszem, hogy kint nem olyan igénnyel élnek, mint mi itthon, hát nem tudom.Azt látom, hogy félrerakni csak úgy tudnak, ha nagyon szűkösen élnek.
2011. okt. 29. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

svájcból, vagy norvégiából panaszkodni, az már szerintem csak megszokás. én is voltam angliában, és folyton panaszkodtam a pénzre, az ottaniak pedig nem értették, hogy miért.

szerintem egyszerűen ilyenek vagyunk, a félrerakás pedig alapból nem jellemző ránk, tisztelet a kivételnek. :)

2011. okt. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Heckler ***** válasza:
37%

Mert általában elhanyagolható kisebbség az, aki úgy indul el nyugatra, hogy beszél nyelveket, van szakmai tapasztalata, és ezek segítségével jól fizető munkát talál.


A többség valami lepra melót talál, ha talál egyáltalán, ahol a képességei szerint fizetik (magyarul sz*rul), és az egészet csak az pénisznövelésért csinálja, hogy elmondhassa, ő nyugaton van. Sosem ismerné be, hogy valójában sz*rul él.

2011. okt. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez igaz, volt olyan ismerős, aki építőipari vállalkozónak mondta magát, aztán kiderült, hogy segédmunkás.
2011. okt. 29. 17:05
 4/5 anonim ***** válasza:
61%

Igen, nem szeretnek beszélni a munkájukról, a körülményekről, meg a munkamorálról. Abban biztos lehetsz, hogy sokkal jobban élnek mint itthon. Csak hiányzik nekik itthonról sok minden, vagy honvágyuk van.


Azért országot váltani nem egyszerű dolog, mert ott más a mentalitás meg a kultúra, magyarok számára idegen. Meg az emberek gondolkodásmódja is. Nem azt mondom, h nem lehet, de meg kell bírkózni kultúrális különbségekkel, értékrenddel, lelkülettel, más érzelemvilággal, vagyis nem piros fehér zöld!


A kinti gyerekek is úgy beleolvadnak a kinti környezetbe, hogy a magyar nyelvet se tudják beszélni, hiába beszélik azt a szüleik, asszimilálódnak. a magyar kultúrát, ünnepeket, hagyományokat kint nem lehet ápolni.

2011. okt. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Svájcba valószínűleg úgy kezelik a barátaidat, mint a kutyákat, kb úgy kellenek dolgozni, mint itt a cigányok, ha akarnának se nagyon kapnának munkát
2011. okt. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!