Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A rasszizmus miért a tanulatla...

A rasszizmus miért a tanulatlanabb és/vagy a fizikai munkát végzők között erősebb?

Figyelt kérdés
2011. okt. 23. 10:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
42%

Mert a rasszizmus olyan primitív.

De vannak kivételek is:

Vona Gábor annak számít?

Én matematika-informatikát végzek, utálom a cigányokat és a zsidókat, de nem fajuk miatt.

2011. okt. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
71%

elvégre október 23-a se maradhat el délelőtti provokáció nélkül...


azé' mee' csak!

2011. okt. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
90%
szerintem azért mert az újgazdag tanultak olyan helyeken élnek ahol nincsenek cigányok így nem kell félniük tőlük nem is utálják őket, de akinek környezetében sok cigány van atrocitások érhetik őt részükről ezért félnek tőlük, nem szeretik a fajtájukat. A rasszizmus szerintem tapasztalaton alapuló előítélet.
2011. okt. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
27%
Benne van a kérdésben a válasz. Tanulatlanok. Bár a fizikai munkások között is szép számmal akadnak egyetemet végzettek is.
2011. okt. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
32%

"Én matematika-informatikát végzek, utálom a cigányokat és a zsidókat, de nem fajuk miatt."


Én egyes embereket utálok és nem egyes etnikumokat. Amit te csinálsz az általánosítás pár példa miatt kollektív utálod az összeset. Ez rasszizmus.

2011. okt. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

" mert az újgazdag tanultak"


Aki tanult az nem biztos, hogy gazdag.

2011. okt. 23. 10:58
 7/26 anonim ***** válasza:
63%
És is utálom őket! Hol van a jó cigány? Válasz a temetőben!
2011. okt. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
25%
A kérdésedben benne van a válasz. A rasszizmus és a radikalizmus általában a kevésbé művelt emberek között népszerű, mivel velük lehet a leginkább elhitetni azt, hogy ami ma nem, vagy nem jól működik, azt csupán porig rombolással, és alapokból való újraépítéssel lehet megjavítani. Ők azok, akik csak addig gondolkodnak, hogy mi van ma, és mi van itt (a szűkebb régióban) de a tettek hosszú távú következményeit, összefüggéseit már nem képesek átlátni. Vannak természetesen magasabban kvalifikált képviselői is a rasszizmusnak, ezen emberek már tudják, mivel járna az amire gondolnak, viszont nem éreznek miatta semmilyen erkölcsi gátat vagy lelkiismeret furdalást.
2011. okt. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim válasza:
85%

A kérdező kommentje:

" mert az újgazdag tanultak"


Aki tanult az nem biztos, hogy gazdag.


Hol írta,h minden tanult gazdag? az írta az újgazdag tanultak..... te biztos nem tartozol közéjük :-)

2011. okt. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
65%
Mert ők közelebb vannak azokhoz, akiket utálnak.
2011. okt. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!