Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az emberek többsége...

Miért van az emberek többsége ennyire beszarva a hatalomtól?

Figyelt kérdés

Magyarországon nem lehet normális polgári engedetlenkedést csinálni, mert az emberek többsége fél, hogy baja származik belőle.

Vagy teljesen hétköznapi esetekben is ezt tapasztalom:

Egyesek még a buszra se mernek felszállni jegy nélkül, és inkább gyalogolnak 10 km-t, mintsem blicceljenek (mert mondjuk épp nincs náluk 350 forint jegyvásárlásra). Ennek súlyosabb változatai ezek a kérdezők:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__tomegkozlekedes__.. Nem is az az elsődleges probléma, hogy nem tudja, hogy az erkölcsi bizonyítványba nem kerül bele. Hanem az, hogy még ha bele is kerülne, miért nem szarja le? Személy szerint még büszke is lennék rá, ha az erkölcsimben ott lenne az összes bliccelésem.

Vagy ott vannak azok az autósok, akik nem merik leelőzni a rendőrautót, mert félnek, hogy aztán megállítja őket. Itt is felmerül a további kérdés, hogy ha meg is állítják, ki nem szarja le? Teljesen szabályos volt az előzés.


Ilyen emberekkel hogyan lehet egy önmagáért kiálló népet faragni a magyarból? Sehogy?


2022. júl. 15. 10:46
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
#20 Nekem nem okoz földöntúli örömet a bliccelés, mint neked. Azon kívül még mindig olcsóbb a taxi, mint a pótdíj.
2022. júl. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

"Nekem nem okoz földöntúli örömet a bliccelés, mint neked."


Miért nem beszélsz egyenesen? Te (azon túl, hogy nem okoz örömöt) félsz is a lebukástól, és a pótdíjat is szolgaian befizetnéd, ahelyett hogy otthagynád az ellenőrt.

2022. júl. 15. 14:36
 23/26 anonim ***** válasza:
Magyarázd már meg nekem, hogy miért jó az, ha direkt keresed a bajt? Mivel leszel több, ha bliccelsz vagy ha nem fizeted be a pótdíjat?
2022. júl. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

#14-es vagyok.


Ha nincs nálam készpénz, vagy nem tudok fizetni vele, akkor megyek taxival vagy stoppolok.

A bliccelés tulajdonképpen lopás. Egy szolgáltatást veszel igénybe, amiért nem fizetsz. Én meg nem lopok, pláne nem szaros 350Ft-ot.

2022. júl. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

#24


Igen, a bliccelés lopás. A beszariság meg beszariság, akkor is ha valami társadalmi norma mögé bújsz.

2022. júl. 15. 16:58
 26/26 anonim ***** válasza:
#25: Ha ennyire nagy legény vagy, menjél önkéntesnek Ukrajnába harcolni! Ott megmutathatod, hogy nem vagy beszari!
2022. júl. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!