Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az emberek többsége...

Miért van az emberek többsége ennyire beszarva a hatalomtól?

Figyelt kérdés

Magyarországon nem lehet normális polgári engedetlenkedést csinálni, mert az emberek többsége fél, hogy baja származik belőle.

Vagy teljesen hétköznapi esetekben is ezt tapasztalom:

Egyesek még a buszra se mernek felszállni jegy nélkül, és inkább gyalogolnak 10 km-t, mintsem blicceljenek (mert mondjuk épp nincs náluk 350 forint jegyvásárlásra). Ennek súlyosabb változatai ezek a kérdezők:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__tomegkozlekedes__.. Nem is az az elsődleges probléma, hogy nem tudja, hogy az erkölcsi bizonyítványba nem kerül bele. Hanem az, hogy még ha bele is kerülne, miért nem szarja le? Személy szerint még büszke is lennék rá, ha az erkölcsimben ott lenne az összes bliccelésem.

Vagy ott vannak azok az autósok, akik nem merik leelőzni a rendőrautót, mert félnek, hogy aztán megállítja őket. Itt is felmerül a további kérdés, hogy ha meg is állítják, ki nem szarja le? Teljesen szabályos volt az előzés.


Ilyen emberekkel hogyan lehet egy önmagáért kiálló népet faragni a magyarból? Sehogy?


2022. júl. 15. 10:46
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Valami nagy baj van veled haver...
2022. júl. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Egy önmagáért kiálló nép mondjuk lerugdalná a bliccelöket a buszról, mert tudnák, hogy tölük lopnak.
2022. júl. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Ha egyszer bedarál a gépezet, te abból már jól nem jössz ki. A legtöbb ember dolgozik, gyereket nevel, fizeti a hitelt, stb.

Volt ilyen vagány gyerek haverom, mindig bliccelt, lesz@rta,a csekkek csak jöttek, végül behajtották a kamatokat is😃. Másrészt meg hozzá van a nép szoktatva, hogy a hatalommal nem packázunk. Van a youtube-on a privát rocktörténet, abban a cpg-s gyerek elég jól elmondja, hogy miért ment el az országból. Én is pereskedtem évekig, egy átlag ember lehidal, ha meglátja mondjuk csak a perköltséget😃, amit, ha elmarasztalnak, természetesen a büntetés mellett neked kell kifizetned. 1000 dolgot tudnék még felsorolni. De a lényeg: a "nép" nem egyenlő a nincstelen, bohóchajú és bohócruhás, szélsőbalos, vagy liberális egyetemistával, akitől nincs is mit behajtani.

A legtöbb embernek bőven van veszteni valója. De abban egyetértek, hogy lehet olyan szituáció, hogy ezeknél is elszakad a cérna.

2022. júl. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

De mekkora szarrágónak kell lenni ahhoz, hogy valaki egy 350Ft-os buszjeggyel bicceljen? :D

Vagy annyira csóró vagy, hogy nincs pénzed jegyre? Adjak kölcsön?


Azzal, hogy engem a busz elvisz A-ból B-be, teljesen jogosan jár neki a pénz. Miért ne venném meg a jegyet?

2022. júl. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Az a vagány gyerek kicsit sem vagány. Egy vagány gyerek nem adja oda szolgai módon a személyijét az ellenőrnek.


"Másrészt meg hozzá van a nép szoktatva, hogy a hatalommal nem packázunk."


Szerintem ezt úgy lenne helyes megfogalmazni, hogy a nép olyan gyáva, hogy az állam azt csinál vele, amit akar. És vesztenivalója is csak azért van, mert nem állt ki korábban soha se magáért.

2022. júl. 15. 11:55
 16/26 A kérdező kommentje:

#14

Értelmezhetnéd is a kérdést, mielőtt nekiesel a billentyűzetnek. A kérdésben szereplő példa szerint nincs 350 forintod kéznél, és haza kell menned. Nem azért nincs, mert arra se telik, hanem mert otthon hagytad mondjuk. Vagy csak kártyád van. Vagy csak húszezresed. Aki ült már buszon, tudja hogy számtalan dolog miatt meghiúsulhat a jegyvásárlás.

2022. júl. 15. 11:59
 17/26 anonim ***** válasza:

"Szerintem az ilyenek miatt mint a kérdező írták ki anno higy "Magyar ne lopj""



Ilyet még soha sehol nem írtak ki és a törvények sem tennék ezt lehetővé 1945-óta. :)

2022. júl. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Én inkább arra vagyok büszke, hogy 21 éve van jogsim, mégis összesen két büntetésem volt: egy parkolási bírság és egy megállni tilos. Miért? Mert alapvetően betartom a szabályokat. Soka nem kaptam pl. gyorshajtásért vagy piros lámpáért büntit. Nem mondom, az értelmetlenül kint hagyott 30-as táblát én is le szoktam tojni, de az országúton nem megyek 90 helyett 110-zel.


Különbség van aközött, hogy valaki polgári engedetlenségből nem tart be egy ostoba szabályt és aközött, hogy valaki direkt megszeg értelmes szabályokat "mert csak" alapon.


Szerintem nincs olyan, aki soha nem bliccelt még a buszon, de a többségnek nem éri meg a hercehurca, hogy az esetleges büntit befizesse. És nem azért vesznek jegyet mert a büntitől félnek, hanem mert így szabályos és tisztában vannak vele, hogy ez egy szolgáltatás, aminek ára van.

2022. júl. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

"Nem azért nincs, mert arra se telik, hanem mert otthon hagytad mondjuk. Vagy csak kártyád van. Vagy csak húszezresed."

Ha nincs nálam csak kártya vagy 20 ezres és túl messze vagyok ahhoz, hogy hazagyalogoljak, akkor fogok egy taxit, ott lehet fizetni kártyával és húszezressel is.

2022. júl. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

"Ha nincs nálam csak kártya vagy 20 ezres és túl messze vagyok ahhoz, hogy hazagyalogoljak, akkor fogok egy taxit, ott lehet fizetni kártyával és húszezressel is."


Erről beszélek. Inkább hívsz taxit, mintsem felszállnál a buszra, mert be vagy szarva a büntetéstől.

2022. júl. 15. 14:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!