Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nép függ a hatalomtól, vagy...

A nép függ a hatalomtól, vagy a hatalom függ a néptől?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék senkit sem untatni, vagy elvenni pár percet az életéből , de leírom , megosztom veletek a véleményem úgy összességében a politikai dolgokról . Képtelen vagyok felfogni azt , hogy a népünk ennyire befolyásolható , ennyire hülyének lehet nézni minket , ennyire ki lehet használni mindenkit , és mi csak tűrjük és tűrjük ... De meddig ? Legtöbb magyar ember akinek van legalább egy kevés esze , az pontosan tudja hogy ami ebben az országban megy , az minden csak nem helyes , se nem erkölcsös és se nem tisztességes ... Abban is tisztában vagyok , hogy nagyon sok ember fél hogy elveszití a házát , a jövedelmét , és az addigi felépített életét ... Helyes az hogy félnünk kell a hazánkban , amit egykor ősapáink foglaltak el ? Elvégre ebben az országban demokrácia van , ami annyiban merül ki hogy jogodban áll befogni a szádat , vagy mész az utcára ... Ez nem helyes ... Nem jó az hogy a saját hazánkat szó szerint tönkre teszik , kifosztják , és a tv képernyőjén pedig belevigyorognak a képünkbe , és ezt el kell viselnünk . Befolyásolnak minket a médiával , ami lehazudja az eget is , vagy éppen a fontos dolgokról nem beszél senkinek... Olyan fontos dolgokról mint pl hogy rengeteg embernek nincsen munkája (és itt most jöhet a szöveg hogy mert lusták dolgozni) , nincs jövedelme , segélyekből él , vagy éppen kisiklott az élete és a diplomás hajléktalan pedig koldulni kényszerül ... Nagyon sokan lenézik a hajléktalanokat is például , hol ott elvileg ő is a mi hazánkba tartoznak , és nem segítünk nekik , sőt sokszor csak a saját érdekeinket tartjuk szem előtt (tisztelet a kivételnek , mert van ilyen) , ennek következtében milliárdosok is lehetünk , ha gázszerelők vagyunk ugyebár . Nem gyűlöletbeszédből írom ezt ... De az emberek nem látják mi megy itt ? Nem vagyok egy elvetemült elme , de lenne pár módszer , amivel a sok politikus meggondolná hogy szórakozik e a néppel , vagy sem . Ugyanis azt gondolom hogy az igazi hatalom a nép kezében van . Tegyük fel , 8 millió magyar ember megindulna egy tömegben a parlamenthez , radikális tettekkel kísérve . Vajon a politikusaink akkor is ilyen pökhendi módon viselkednének az emberekkel ? Kétlem . De ameddig vígan elnézzük azt , hogy így hagyjuk hogy belesz@rjanak a szánkba , addig ezek ezt fogják csinálni ... Mert valjuk be csicska nép vagyunk , becsicskulunk pár semmirekellő idiótának , mert jönnek a migránsok meg ki tudja mi ... Nem állok egyik politikai párt mellett sem , mert lényegében a választásnak sincsen jelentősége ... Ahogyan azt láthattuk . Lényegében tehát , bármit megtehetnek velünk , mert azt gondolják hogy nem csinálunk úgy se semmit és nyugodtan lophatnak több száz milliárdot , emberek hát az eszem megáll ... És a fizetés pedig havi 120 ezer forint a minimálbér... Nem tudom hogy ki fog velem egyetérteni , de remélem sokan elolvassák .

2020. márc. 3. 16:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Nyugaton a 2.

Magyarországon és más ázsiai országban az 1.

2020. márc. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Tagoltabban írj! Így fárasztó olvasni.


Álomországban és némely fejlett demokráciában a hatalom függ a néptől, Orbanisztánban és egyéb balkáni ill. ázsiai rendszerben fordítva.

2020. márc. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Egyetértek veletek teljesen , elnézést hogy nem tagoltan írtam .
2020. márc. 3. 17:11
 4/11 anonim ***** válasza:

"Nagyon sokan lenézik a hajléktalanokat is például , hol ott elvileg ő is a mi hazánkba tartoznak , és nem segítünk nekik"


Tévedsz. Én nem nézem le őket, de sokszor volt, hogy ők kötnek a másikba, vagy mennek neki a másiknak csak úgy az utcán, vagy mennek szembe a járókelőkkel kétméter széles kiskocsival és le kell húzódni a sárba, vagy hogy utána mormognak valami káromkodást az embernek (velem legalábbis már csinálták), tisztelet a kivételnek.

Semmit sem ér, hogyha adsz nekik pénzt, mert azon nem fognak tudni megélni. Belémkötnek, utána azt mondják azért, mert belőlem azt nézték ki, hogy majd adok nekik pénzt. Közben három műszakban minimálbérért szenvedtem lehetetlen körülmények között, alig volt pénzem, de ha megmondom nekik hogy nem tudok adni, halálosan megsértődnek. Ha adsz is nekik, utána úgy állnak hozzád, mintha soha nem is láttak volna, még ha köszönsz is nekik. De ha nem nyomsz ezrest a kezükbe, akkor meg úgy érzik, hogy kiszúrod a szemük pár apróval.

Én tisztelem őket, mint akármelyik embert, de azt tapasztalom, hogy ők képtelenek tisztelni engem. Ha barátkoznak is valakivel, az csak látszólagos, utána úgy rohannak el az ember mellett, mintha soha nem is látták volna, de ha ezt én csinálnám meg velük, akkor utánam ordítanánk, hogy én hogy utálom őket meg milyen bunkó vagyok. Ezek ellenére sem kötök beléjük, nem haragszom rájuk, nem mutatom ki feléjük, hogy amikor jön szembe az egyik, akkor le kell húzódnom az út másik oldalára, mert úgyis nekem jönne, mert félre nem áll, ami nem is lenne baj, ha nem az én sávomban haladna felém szembe. Ezek után ne nézzenek már baleknak, minek adjak nekik, ha ők engem úgyis semmibe vesznek? Továbbra sem baj, ha az utcán vannak, de nem tudok segíteni nekik, mert ha segítek, besértődnek, hogy miért csak ennyit adok, ráadásul azért miért adjak neki, hogy utána eltűnjön, aztán 2 év múlva úgy nézzen rám, mintha nemtudom én milyen rossz ember lettem volna vele. Ráadásul kizárólag maguk tehetnek arról, hogy utcára kerültek, vagy a vezetőség, kérjenek pénzt tőlük.

Dolgozni nem akarnak, mert akkora az egójuk, hogy besértődnek mindentől, vagy éppen képtelenek elvégezni a rájuk bízott feladatot, nem mert nem lenne meg az eszük hozzá, hanem mert megbízhatatlanok. Tisztelet a kivételnek, biztos van kivétel, és csak engem ajándékozott meg az összes egy káromkodós mormogással amikor elmentem mellettük már kiskamasz korom óta, noha én soha nem szóltam be nekik. Vagy csak én lakok rossz helyen. Ha pénzt akarnak, keressenek munkát, legyen biztosítva nekik munka, ha más nem, akkor 4 órás. Szerinted ha nettó 200 ezret keresnének, akkor nem lennének ugyanúgy az utcán? Tisztelet a kivételnek. Tisztelet a kivételnek.

Természetesen amelyik rendes, annak segítek egy 200-asból már elég sok kiflit meg zsemlét lehet venni, ha naponta 5 ember ad nekik legalább egy kétszázast, akkor szerintem a kajájuk felét már megtudják venni, főleg ha kútról még tudnak vizet is szerezni. Nem sajnálom tőlük a pénzt, főleg ha van egy normális keresetem, de azért kérdéses, hogyha a napi étkezésükre szánt pénznél többet kapnak, akkor azt mire költik, főleg, hogy azért elég sokan támogatják őket ruhákkal meg tudnak ingyen egyszer étkezni szerencsére, amit nem sajnálok tőlük. De azért nem pénzelem őket, hogy az én pénzemen élvezkedjenek valami drogon, utána meg belémkössenek, teljesen hülyének nézve engem, én meg megdöglök a gyárban.

2020. márc. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
Nem kell vagy-vagyban gondolkodni, a kettő (és még egyéb tényezők) együtt alakítják a sorsunkat.
2020. márc. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ott kezdődik a helyzet, hogy van egy rosszabb réteg, akik akármilyen körülmények között vannak, akkora az egójuk, hogy képtelenek munkára. Extrém sértődékenyek, megbízhatatlanok, és mintha soha nem is dolgoztak volna. Segítséget kérnek, de ha válaszolsz nekik, nem hallgatják végig, nem tudnak, és talán nem is akarnak beilleszkedni. Láttam már gyárban dolgozni kis vékony filigrán nőt, és olyan kigyúrt pasit is, aki állítólag nemtudom én hol dolgozott már, mégsem bírta és lelépett napokon belül. Így nem csoda, hogy nincs munkájuk.


A másik oldalon meg van egy vezetőség, akik ők is extrém sértődékenyek, kint van a falon agyárban, hogy tanácsokat elfogadnak, de kommunikálni velük nem lehet, mert nem hallgatnak meg, elmenekülnek az ember elől, vagy ha meghallhatják, lehetetlen válaszokat adnak, megsértődnek, láttam már igazgatóhelyettest aki azt mondja nyugodtan tegezzem, meg olyat is, akinek akármilyen kedvesen beszélsz, valamin úgyis besértődik. Nem tudom hogy lett igazgató, mert mintha még soha nem dolgozott volna, de mintha emberek között sem lett volna. Ezenkívül a legtöbb gyárban teljesen halálosak a körülmények, volt, ahol az ott dolgozó 150 emberből szinte senki sem dolgozott, nem is tudtak volna, nem csak mert szar volt az összes gép, hanem mert olyan körülmények voltak. Akik meg dolgoztak, azoknak 2 hónapon belül el kellett menekülniük. 65 év a nyugdíjkorhatár, de a legtöbb munkahelyemen nem 20 évig, hanem 2 évig nem lehetett volna dolgozni. Összességében ezt a két fő problémát látom. van egy alsóbb réteg, aki irracionálisan sértődékeny és megbízhatatlan, vagy éppen nem akar dolgozni mert megsértődnek rajta, és van egy felsőbb réteg, akik szintén nem akarnak dolgozni, merthogy ők vezetők, de igazából szólni sem lehet hozzájuk, mert már attól besértődnek. Azt nem értem, hogy tudnak ezek így élni. Hogy lehet ezeknek több 100 ismerősük facebookon, mert ezzel a viselkedéssel képtelenség emberi kapcsolatokat kialakítani.

2020. márc. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mo.-n az első.
2020. márc. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Diktatúrákban a nép a hatalomtól, demokráciákhoz közelebb álló társadalmakban pedig többnyire fordítva.


De nagyon fontos itt megjegyezni, hogy a demokrácia intézményrendszere csak egy LEHETŐSÉG. Ha a nép nem vevő arra, hogy kihasználja azt, ellenőrzés nélkül elhisz mindent a hatalomnak, és hagyja, hogy a feje felett döntsenek, akkor gyakorlatilag olyan, mintha diktatúrában élne, ezúttal önszántából.


Nem is tudok hirtelen erre igazán jó példát mondani, ugye...

2020. márc. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért mondják azt sokan, hogy Magyarországon nem a néptől függ a hatalom. Talán nem a nép szavazza meg újra és újra 2/3-dal a Fideszt? Vagy nem a nép tűri azt, amit művelnek? Dehogynem. Teljes mértékben a néptől függ a hatalom.
2020. márc. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Teljes mértékben a néptől függ a hatalom."


Persze, hogy így van. Szerinted, ha az emberek nem lennének elégedettek, akkor nem lenne lehetőségük szólni? Nem hogy a politikusoknak, de saját haverjuknak nem mondják meg, ha a gyárban 150 ember szenved, de még az is, aki csak átrohan a munkatéren 5 percre. Nem hogy nem tesz senki semmit, hanem pont hogy maguk a dolgozók akarják. Láttam már kollégát, hogy szabadidejük van, és soha nem segített senkinek, lévén szabadidő. Tőlem mindig elvárták, hogy ha nincs munkám, akkor menjek oda, és segítsek valakinek. (mert lévén elvégeztem a munkámat, csináltam magamnak 5 perc szabadidőt, hogy ne dolgozzam magam halálra)

Nem mintha a többiek nem tudnák elvégezni saját feladatukat. Sehol a világban nem láttam még olyat, hogy az emberek ilyen görcsösen ragaszkodnának ahhoz, hogy a másik szenvedjen. Megbízhatatlanok és jellemtelenek, az embereket tárgynak tekintik. Persze, a nagyfőnök is meg akik nekem mennek az utcán, noha az életben nem fognak dolgozni, de amúgy ezenkívül a munkatársak is sok esetben. Van pár rendes munkatárs, akik tényleg jófejek, és nagyon jól is dolgoznak, tényleg, őmiattuk vannak boldog emlékeim a gyárból. De a legtöbbel még beszélni sem lehet, nem is értem hogyan lehetséges ez. A legszemetebb embereknek akkora az egója, hogy képtelenek lennének dolgozni, vagy bármilyen munkát végezni, éppen azért a lényegi munkát kizárólag a legrendesebb, legmegbízhatóbb emberek tudják csak elvégezni. Részben sajnálom, hogy mindent ők csinálnak, de részben örülök is neki, hogy velük dolgozhatok.

2020. márc. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!