Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A fű legalizálása, és annak...

A fű legalizálása, és annak indoklására mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

A kábítószerek, és ezen belül a kannabisz fogyasztásának jelenleg hatályos büntetőjogi

következményei rendkívül káros hatást gyakorolnak a társadalomra: a fogyasztók a büntetés

kockázata miatt elszigetelődnek, nem kapnak megfelelő egészségügyi és szociális segítséget,

közelebb kerülnek a bűnözői szférához, maguk is bűnözőkké válhatnak. Számos vizsgálat és

több államban bevezetett dekriminalizáció és legalizáció bizonyította, hogy a kábítószerekkel

való visszaélés kezelhető és visszaszorítható. Erre Magyarországon még inkább szükség van,

hiszen a könnyen hozzáférhető, interneten rendelhető kábítószerek újabb és újabb vegyületeket

tartalmaznak, amelyek a kis módosítások miatt akár nem is számítanak kábítószernek, a tiltott

listán csak megjelenésüket követően tudnak egyáltalán szerepelni, ezzel a fogyasztók is

kockázatmentesnek ítélhetik ezeket a rendkívül veszélyes szereket. Téves azt gondolni, hogy a

kábítószerek fogyasztását a büntetőjogi üldözés csökkenteni képes. Sokkal nagyobb veszélyeket

rejt. A magas büntetési tételekkel való elriasztás helyett a tényalapú prevencióra, az

ártalomcsökkentésre, a kezelésre és a rehabilitációs programokra kellene koncentrálnia az állami

drogpolitikának.

A kábítószerek büntetőjogi üldözése miatt a feketekereskedelem és a maffia legfőbb fogyasztási

cikke, hatalmas hasznot jelent a piacot uraló bűnözők számára a kábítószerek forgalmazása. Az

állam ezáltal adóbevételektől esik el, az ellenőrizetlen kereskedelem a kábítószerek minőségét is

rontja, egyre rosszabb minőségű szerek kerülhetnek a piacra, amelyek a fogyasztóra is

veszélyesek.

A legkevésbé veszélyes kábítószer a kannabisz, az emberi szervezetre gyakorolt hatása nem

hordoz nagyobb veszélyeket, mint például az alkohol vagy a dohányzás. A kannabisznak nem

ismert a halálos adagja, és nem okoz fizikai függőséget. Miután a kannabiszt a feketepiacról kell

beszereznie a fogyasztónak, ezért a minősége ellenőrizetlen, sokkal közelebb kerül a

keménydrogokhoz, hiszen a kereskedő számára a veszélyesebb drogok árusítása nagyobb

haszonnal kecsegtet, sokkal drágábban jut hozzá a kockázatos kereskedés miatt, és ezzel az

állam jelentős adóbevételektől esik el. A külföldi tapasztalatok azt mutatják, hogy a kannabisz

legalizálása nem növeli a fogyasztást. Természetesen fontos, hogy megfelelően szabályozva

legyen a termesztés és árusítás, ezt széles konszenzusra és szakmai előkészítő munkára lehet

csak alapozni.

A kannabisz orvosi használata már több betegség esetében is kimutatható állapotjavulást

eredményez, fájdalomcsillapító hatású. Fontos kiemelni, hogy miután természetes anyagról van

szó, kevés mellékhatását fedezték még fel, azok nagy része is megelőzhető bizonyos vegyületek

kannabisz-növényből történő kivonásával.

A fentiek megalapozására a javaslat dekriminalizálja a kannabisz fogyasztását, megszünteti a

büntetőjogi üldözést, lehetővé teszi a fogyasztást, szabályozni rendeli a termesztés és előállítás

egyes szintjeit. A javaslat alapján kannabiszt 21. évet betöltött személy fogyaszthat, az orvosicélú kannabisz-fogyasztás viszont életkortól függetlenül lehetséges. A felhatalmazó

rendelkezések megteremtik a legalizáció részletszabályainak kereteit, azokat kormányrendeleti

és miniszteri rendeleti szintre utalja. Lényeges elemek a fogyasztás és forgalmazás utáni

adóbevételek elköltésére vonatkozó előírások: az adóbevételek meghatározott részét

drogpolitikai és ártalomcsökkentő programokra, valamint e javaslat által elért eredmények

vizsgálatára és hatástanulmányaira köteles fordítani az állam.



2021. jún. 7. 03:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 anonim ***** válasza:
91%

De ugy ertettem. Az egy dolog hogy valahol legalis, de ha valaki jól hasznalja ki a fu általi lehetosegeket akkor de.. Nagyon meggazdagodhat. Erre van nyilvam pozitiv es negativ példa is. De pl Hollandiat mind tudjuk hogy emiatt lett hihetetlenul gazdag, fejlett orvos és gyogyszeriparral. Persze ahhoz megint kell egy alapszint, de alapbol ha legalis lenne a fu mar plusz penz lenne az allamnak. Nem is keves..


Amugy sztem sokan beernek azzal is ha Mo elfelejtene mar ezt a "a drog az egyenlo a fuvel" "a fu rossz" meg hasonlokkal, es legalabb orvosi szinten legalizalnak. Mar az is nagy lepes lenne. De nekem van olyan csoporttarsam egyetemen akit pont 2 hete kaptak el fu fogyasztasert. Este 10- reggel 6ig hallgattak ki a társaságot, lefotoztak oket mint a filmekbe, aztan pszichologushoz jaratjak most fel evig. Csak tudnám minek? Mit mondd a pszichplogusnak?

"Bocs probaltam viszgaidoszak közben kicsit megnyugodni meg lazulni, nem pedig leinni magamat es szetb.szni a hazat?"

Mert szerintem elobbi par fokkal egészségesebb

2021. jún. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/74 anonim ***** válasza:
23%
Támogatom, több okból is. Egyrészt veszélytelen anyag, másrészt a gazdaságnak is jót tenne. Mondjuk ha szó is volna ilyenről, biztos nem lépne a kormány mielőtt a pénztáros Lőrinc teljesen berendezkedett az abszolút monopóliumra
2021. jún. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/74 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos magyarország örökké elmaradott marad.

Kb 50-100 év mire a pór nép felfogja hogy miről van szó.


Az első lépés az hogy orbánt el kell takarítani. Mert egy alkesz tolvaj, a múltban él és ott is akar maradni...

2021. jún. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/74 anonim ***** válasza:
19%

Ellenzem! Semmilyen drog ne legyen legális! A fű is drog, akárki akármit mond.


Ahogy pedig korábban is írták:

Amíg az állam nem bízik annyira az emberekben, hogy legalizálja a fegyverviselést önvédelmi célból, addig pláne eszükbe se jusson füvet engedélyezni!

2021. jún. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/74 anonim ***** válasza:
78%

Utolsó, klasszikus buta tudatlan orbánista.


Igyad a kis pálinkádat és kussoljál. El lesz takarítva az elöregedett fajtád.

2021. jún. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/74 anonim ***** válasza:
62%

#8 "A THC nem okoz fizikai függőséget, csak pszichológiait, de azt egy számítógépes játék is… Az alkohol olyan súlyos fizikai függőséget okoz mint a heroin és ez bizonyított tény."

Ez hazugság. Az alkohol NEM okoz függőséget. Az alkoholista nem az etilalkohol függése miatt alkoholista, mint ahogy a dohányos viszont a nikotin-függőség miatt dohányzik. Az etilalkohol simán benne van gyerekeknek készült köhögéscsillapítókban is, mivel nagyon jó oldószere a gyógynövényeknek. Még sem kell attól féltenünk a gyerekeket, hogy egy hetes köhögéscsillapító szedésétől függésbe kerülnének. Ahogyan egyetemista korom óta iszom alkoholt alkalmi jelleggel már lassan 30 éve, és nem lettem alkohol függő még a nagy egyetemi bulizós időszakot követően sem.

Az alkoholista egy hosszú folyamat során válik alkoholistává és nem magának az etilalkoholnak a függőséget okozó tulajdonsága teszi ezt, hanem az alkohol mérgező hatása miatt beállt tudati, lelki változás. Alkoholista szülő mellett nőttem fel, pontosan tudom, hogy milyen.

Ez a szöveg egy szimpla hazugság, az orvostudomány, biológia és kémia tökéletesen az ellenkezőjét bizonyította.

2021. jún. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/74 anonim ***** válasza:
17%

#13 "Akik ide írogatnak öregek már, fogalmuk sincs a témáról."

Aha. Persze te meg fiatalként azt hiszed hogy mindent a te generációd talált ki, ugye?

Kicsit sem rémlik neked a hippi mozgalom, ugye? Akkor szólnék, hogy már az én szüleim - a te nagyszüleid generációja volt az akinél a drogokat olyan szinten használták amire te most itt még csak nem is vágyakozol. Nem a füves cigi volt csak az amit toltak, hanem a komoly kemény drogok is. Ez az a generáció egyébként aminek a tagjai már a saját gyerekeiket megpróbálták minél távolabb tartani a drogoktól, ahogyan pontosan az én korosztályom tagjai a tapasztalatok alapján tartotta saját magát is távol a drogoktól. Az 1960-as 1970-es évek nyugati drogkalandja mutatta meg hogy hová nem szabad engedni a társadalmat eljutni. Nem hit, nem elképzelés, hanem konkrét tapasztalat az, hogy mi történik ha szabadon lehet a drogokkal élni. Te, a fiatalok vagytok azok akiknek fogalmatok sincsen a témáról hiszen még annyit sem tudtok, hogy a marihuánát nem ma találták ki.

2021. jún. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/74 anonim ***** válasza:
71%

Az alkoholelvonás jelentősen eltér a legtöbb más drogtól, mert közvetlenül halálos is lehet, ellentétben például a különösen kemény drognak tartott herointól. Az alkoholhoz hasonló hatásmechanizmusú drogok, mint a barbiturátok és a benzodiazepin származékok, szintén halállal járó elvonási tüneteket okozhatnak. Ebből a szempontból az alkohol a barbiturátok mellett a legkeményebb drog. Egy alkoholista, még ha nincsenek is komoly egészségügyi problémái, meghalhat az elvonás közvetlen hatásaitól, ha a leszoktatás nincs megfelelően felügyelve. A fizikai elvonási tünetek több hétig is eltarthatnak, de a legnehezebb a 3-4. napon való túljutás, melyet görcsoldó és nyugtató hatású gyógyszerekkel, például a benzodiazepin származékok közé tartozó klonazepámmal és major trankvilláns haloperidollal, hibernállal könnyítenek meg az elvonásban szenvedő alkoholfüggő számára.



Magyarországon az alkoholizmus komoly népbetegségnek számít. Zacher Gábor toxikológus szerint évente körülbelül 30.000 fő hal meg Magyarországon alkohollal kapcsolatos betegségekben, és körülbelül 800 000 alkoholista él az országban.[16] A WHO 2018-as adatai szerint számuk eléri a 900 ezret is.[17] 90%-uk nem ismeri be a függőségét.[18] 2018-ban 131.100 fő hunyt el Magyarországon, azaz a lakosság mintegy 22-23%-ának halála összefüggésben állt az alkoholfogyasztással.


Szóval 30 éve drogfüggő vagy.


Akkor igyad tovább mert a végén még meghalsz, de ne lobbyzz egy ártalmatlan növény ellen.

2021. jún. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/74 anonim ***** válasza:
23%

#28 Értem, szóval én alkohol függő vagyok mert megiszom 2-3 hetente egy pohár bort vagy szeretem a tiramisut - ellenben te, aki szimplán a drog kábító hatása miatt akarsz füves cigit legalizálni, veled nincsen semmi baj.

Nem az a gond hogy hülye vagy, hanem hogy fel sem merül benned mekkora baromság az amit leírsz.

2021. jún. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/74 anonim ***** válasza:
66%

Ez hazugság. Az alkohol NEM okoz függőséget."


Erre írtam buta. Azt meg senkinek se fogod be mesélni hogy az íze miatt iszod.

Az alkohol egy drog, és ha rendszeresen iszod drogos vagy.


Mennyivel rosszabb ha valaki alkalmanként füvezik?


"ellenben te, aki szimplán a drog kábító hatása miatt akarsz füves cigit legalizálni"


Mesélj még, miért lesz neked rosszabb ha legális lesz?

2021. jún. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!