Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy nevezhetem következmények...

Hogy nevezhetem következmények nélkül a cigányt, romát?

Figyelt kérdés
2010. júl. 17. 18:38
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
de legalább értem? ;)
2010. júl. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
őő mármint ez kijelentés :DDDD
2010. júl. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
Mármint a svédet? :D Közel áll a némethez ;D
2010. júl. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
Szinesbőrű magyar állampolgárnak
2010. júl. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
91%

A roma szó cigányul férfit jelent.

Amúgy nevezd nyugodtan büdös cigánynak. Azok, nem? :D

2010. júl. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Én cigány vagyok,de úgy gondolom nem ez alapján kellene megítélni. Hogy nevezhetsz? Esetleg a nevemen? Ha nem ismersz akkor esetleg úgy: uram,hölgyem stb. Miért kell megkülönböztetni hogy cigány? És a cigánybűnözés fogalma körül is nekem sok minden homályos. A kurucinfo előszeretettel hazsnálja ezt a kifejezést. Pl. emberölés esetén, rablás,lopás egyéb bűncselekmények esetén. Végülis minden bűncselekmény amelyet cigány követ el az cigánybűncselekmény? Az emberölés mióta csak cigányspecifikus?!Maximum ez elkövetés módja felől tekintve lehetne akár helytálló e fogalom. Na mind1 végülis leszarom h cigány vagy roma,mert engem nem ez határoz meg,nem a származásom,nem vagyok egy korlátolt egyén.
2010. júl. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

ma 22:44

Valójában a szó a rendőrségi szakzsargonból ered a csoportosan elkövetett rablásra, garázdaságra szokták ezt a kifejezést használni mivel ezeket szinte kivétel nélkül cigányok csoportja követi el. A ballibes (mszp-szdsz) média állította be régen úgy, hogy ennek a szónak rasszista színezete legyen. Valójában ez a szó NEM arra utal hogy minden cigány bűnöző. Ugyebár a "cigányzene" szó sem azt jelenti, hogy minden cigány zenész, hanem a zene egy fajtája.

2010. júl. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Tisztában vagyok vele,hogy ez egy rendőrségi szakkifejezés,de manapság nem abban az értelemben használják,mint amit te említesz,de az előző kommentemben ecseteltem,hogy problémátokoz egyeseknek ennek a szónak az értelmezése.
2010. júl. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

ma 16:56

"előző kommentemben ecseteltem,hogy problémátokoz egyeseknek ennek a szónak az értelmezése."


Igen például neked :)

2010. júl. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
a kurucinfós gyökerekre gondoltam,hogy rosszul használják,felfogtam te mire gondolsz,meg elvileg mit értenek alatta,gyakorlatilag rengeteg bűncselekménynél így hozzák be a köztudatba hogy a cigánybűnözés áldozata lett ez és az a személy,holott az a bűncselekmény nem tipikusan cigányokra jellemző..de akár le is zárhatjuk ezt,mert offolunk egy jó ideje. Szerintem lényegtelen a megszólítás cigány vagíy roma.
2010. júl. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!