Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy nevezhetem következmények...

Hogy nevezhetem következmények nélkül a cigányt, romát?

Figyelt kérdés
2010. júl. 17. 18:38
1 2 3 4
 11/34 clint ***** válasza:
72%

igen és a cigánybűnőzés nincs mert nem minden cigány bünöző:D

De akkor cigány zene sincs mert nem minden cigány zenész, sőt cigány önkormányzat sincs, mert nem minden önkormányzat cigány:D:D:D

2010. júl. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
gyerekek krva egyszerű a képlet. a cigányok többségében lopnak bűnöznek ,agresszívek kötekednek ,stb stb. magyarul jogos az általánosítás. ezért amikor azt mondod, hogy cigány, akkor valamilyen szempontból ez "csúnya" szó. és ezt a jogvédők úgy akarják megoldani, hogy "betiltják" a szót, hogy ne gúnyoljunk senkit cigánynak. a vicc, hogy ha csak a roma szót lehet használni, akkor előbb-utóbb(műár most is) az is "csúnyát" fog jelenteni. hívhatjuk őket rózsaszín pitypang.nak is, egy idő utána az is csúnyát jelent, ez csak tüneti kezelés.
2010. júl. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:

Mármint úgyértem, hogy


"Ha rám azt mondják nekem, hogy "Magyar vagy.", akkor igazat mond, nem sértődök meg, viszont ha azt mondja nekem valaki, hogy "You're Hungarian.", "Du är ungersk." vagy akármilyen nyelven, akkor sem."

2010. júl. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
0%

nem vagyok cigány, de a magyarok is agresszívek


pl az utakon (némelyik elmebeteg, amelyik fejreál sosem tudom sajnálni max a vétlen áldozatot)


A magyarok is lopnak, kormányzati szinten nem is keveset.

2010. júl. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

Én értem, hogy mit szeretnél mondani itt angolul meg németül de az ő nyelvükön te nem Magyar vagy hanem Hungarian, meg Hongrois, meg Ungarn...


Ez kb olyan, hogy ők Germánok és nem Németek.

No de ha a rózsaszínpitypangokról beszélünk, igen valójában egy tömegszakma (tolvaj) nem használhatod a cigány-bűnöző szót mert nekik a tolvajlás a becsületes foglakozásuk.

2010. júl. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

Nagyságos uramnak. (ha tényleg nem akarsz következményt)


Amúgy Az OCÖ is Országos CIGÁNY Önkormányzat, tehát ha a saját szervezetükben így hívják magukat, nem tudom mi a baj vele.

Arról meg, hogy szitokszóvá vált, jelentős részben ők tehetnek.

2010. júl. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

A küszöbmajom megnevezést a négerekre használják.

Amúgy mindegy, hogy nevezed őket, valamiért úgyis beléd kötnek, ha olyan kedvük van.

2010. júl. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
Simán Untermensch / Untermenscher. ;)
2010. júl. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
fekália
2010. júl. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
Na, akkor örülök, hogy érted, mert szerintem így lehet legjobban szemléltetni az eféle nyelvhasználatot. Pont ez a lényeg, hogy az ő nyelvükön én nem "magyar" vagyok, hanem "Hungarian", "ungern", stbstb., és magyarul sem hívom az angolokat "English"-nek, így magyarul a cigányokat sem kellene "roma"-nak hívni. Amúgy nem német, hanem svéd volt :)
2010. júl. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!