Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy nevezhetem következmények...

Hogy nevezhetem következmények nélkül a cigányt, romát?

Figyelt kérdés
2010. júl. 17. 18:38
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
96%
Orkok
2010. júl. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
4%
Ha nem teszel hozzá semmi uszító jelzőt,akkor mindkét módóon nevezheted.
2010. júl. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
98%

Amúgy nagyon nem értem, hogy miért baj az, ha cigányka szólítják őket. Ha rám azt mondják, magyar vagyok, nem sértődök meg, nem háborodok fel. El kellene fogadniuk, hogy igen, márpedig ők cigányok.


Arról, hogy a "cigány" szó hallatán negatív érzés fog el mindenkit, arról meg nem mi tehetünk...

2010. júl. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
Cigányka = cigánynak
2010. júl. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
93%

amúgy ez jó kérdés...

engem 2 éve kiraboltak, feljelentést tettem a rendőrségen, mondtam is, hogy cigányok voltak ami leszűkítette volna a kört, persze, ezt nem vették bele a jegyzőkönyvbe

2010. júl. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:

Küszöbmajom, fekália, réti néger, újmagyar, tücsök, José Armando


A lista majdhogynem végtelen :)

2010. júl. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:

újmagyar:D:D×D

Szerintem a Roma kultúráltabb, nem az hogy nem vernek össze csak szerintem szebben hangzik...


hogy kezdődik a cigányvicc?

körbenézel:)

2010. júl. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 clint ***** válasza:
sehogy mert minden idegesíti őket, de ha kissebség néven emlegeted akkor nem hiszem, hogy feljelenthet.
2010. júl. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
Ha rám azt mondják, hogy "Magyar vagy.", akkor igazat mond, viszont ha azt mondja nekem valaki, hogy "You're Hungarian.", "Du är ungersk." vagy akármilyen nyelven, akkor sem. Nem várom el egy nem magyarul beszélőtől, hogy azt mondja, hogy pl. "Du är magyar." vagy "You're magyar.". Miért várnám el, nem csak hülyén hangzik, de van megfelelője a "magyar" szónak más nyelven is. Ugyanígy van ez a "roma" szóval, aminek van rendes magyar megfelelője, a "cigány". Nem hordoz magában semmilyen negatív tartalmat a szó. Szerintem ha valamelyik cigány nyelven folyik a beszélgetés(amit amúgy személy szerint nem beszélek, de mindegy is most), akkor használjuk a "roma" szót, ha pedig magyar nyelven, akkor pedig a "cigány" szót. Ha a személy, akit meg kíváncs nevezni, normális és tisztában van a dolgokkal, akkor nem lehet kifogása a "cigány" szó ellen; sajnos vannak sokan, akik terjsztik, hogy "roma"-nak kell hívni. Az egy más dolog, hogy feljelentésnél ezt nem veszik figyelembe, mert nem úgy van itt, mint Amerikában, hogy pl. külön felírják azt is, hogy fekete volt-e az illető, stbstb.
2010. júl. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
jogos a kérdés, és akkor megállnék egy ásónyomra, hogy akkor az romapecsenye, romakerék, roma útra ment?
2010. júl. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!