Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogy öntenétek "életet" egy...

Hogy öntenétek "életet" egy szobához, ami az évek során unalmassá vált?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok, 2001 óta -tehát 4 éves koromtól fogva- lakunk a jelenlegi családi házunkban Anyukámmal és a Nagyszüleimmel, illetve 8 éves "kis"kutyámmal.

A szobám az évek során "elhasználódott", unalmassá vált. Annyi szép szobát látok, kreatív ötletekkel, én meg csak sóvárgok, hogy: "De jó lenne, ha....!"

A szobám színe kék, a plafon fehér. (Utoljára 2009-ben volt festve.) A szőnyeg fehér, az íróasztalom, polcaim, ágyam fából van. Az ágy 2 személyes, franciaágy.

A függöny piros, mintákkal díszítve.

Sajnos arra nincs lehetőségünk, hogy új bútor(oka)t vegyünk, de már nagyon unalmas, elhasználódott. Nagyon szeretem az állatokat: gondoltam arra, hogy a -kék színű- falamra lehetne aquáriumot festeni, halakkal. De ez az ötlet sem az "igazi".....


Kíváncsi lennék, hogy milyen ötlete(i)tek van(nak)? Ha gondoljátok, linkelhettek képet a Ti szobátokról is!


Köszönöm a válaszokat/tanácsokat! Üdv.: egy 13 éves lány


2010. okt. 15. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
ha vanrá pénz tegyetek be 1kandallót:D szerintme az nagyon szép
2010. okt. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem a falfestes jo otlet,ha tudsz rajzolni akkor megoldhato kis penzbol,esetleg ha unod a butoraidat akkor nem olyan dragak a butor foliak sem(legalabbis olcsobb az uj butornal)es mar sok felet lehet kapni.meg ha ugyes kezed van csinalhatsz par diszito elemet mint pl:mecsestartokat,vagy dekoralj uvegfestekkel stb.
2010. okt. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2010. okt. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2010. okt. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Nekem a kék fal fehér plafonról elsőnek a tengerparti,vagy ún. matróz stílus jutott elsőnek eszembe. Kagylók, víztorony,halak,kék-fehér csíkok és beleillik a piros szín is. Ez remek kiinduló pont lehet,ha szeretnél egy stílust a szobádnak. A fal festését nem ajánlom,ha nincs kézügyességed nagyon el lehet rontani az egész szobád. Legolcsóbban textilekkel tudod feldobni a szobád. Nézz szét egy méteráruboltban, vegyél pár méter anyagot abból ami a legjobban megtetszik,és készíts/készítets belőle díszpárnákat,terítőket,esetleg függönyt,ágyneműt. Nagyon nagy divat most a retro stílus.

[link]

Egy ilyen anyagból készült párnákkal,terítőkkel szerintem a legegyszerűbb szobát is fel lehet dobni.

Remélem segítettem,és majd mutasd meg az új szobád! :)

2010. okt. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Hátha meghozom a kedved:

[link]

2010. okt. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az ötleteket, és a képeket! Nagyon tetszik - többek között - ez a "szoba kis tengerészeknek"!

Bár a többi is fantasztikus!

Hááát, nem ígérem, hogy 1-2 héten belül - de amikor kész lesz - mindenképp megmutatok egy képet, hogy gyönyörködhessetek :P

2010. okt. 15. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!