Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Öntenétek lelket belém?...

Öntenétek lelket belém? Anyukák, viszitek a kisbabáitokat is bevásárláskor? Vagy már megint "bekattanok"?

Figyelt kérdés

4,5 hós a kicsim.A nagyobbak 3,5 évesek.

Cipőt, nacikat kellene vennem, de vinnem kellene őket is.Viszont ettől az influenzáktól rettegek,de hát a cuccok nem fognak idejönni:(

Ti,hogy csináljátok?Vagy ugyanúgy mentek most is ide-oda mint járvány nélküli időben?

Szülés után nagyon magam alá kerültem(komplikált szülés volt kapkodás ide-oda,hogy ne legyen baj,megviselt)Félek,hogy megint "megzuhanok".

Nem is nagyon járunk sehová,a boltba is hetente 1x ha lemegyek.A férjem jár, de most vidékre jár:(

Úgy érzem megörülők.................nem tudom mit tegyek,.


2011. febr. 11. 07:42
 1/9 anonim ***** válasza:
én vinni szoktam őket!max keresek egy olyan napot amikor nincs olyan nagy forgalom!
2011. febr. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan szerencsére megoldott a legtöbbször, hogy vigyázzanak a fiamra, de ha vinnem kell, akkor úgy megyünk mi is vásárolni, hogy mondjuk délelőtt, vagy nagyon kora délután, amikor még tényleg "mindenki" dolgozik vagy iskolában van, így elkerüljük a nagy forgalmat.

Sajnos hiába zárkózunk be a négy fal közé, attól még simán hazaviheti a férjed is a vírust. Persze az ember próbálja a lehető legtöbbet megtenni a védelem érdekében.

2011. febr. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én babám 3 és fél hónapos. Más városban élünk, mint a nagyszülők, s néha szükségünk van arra, hogy a párommal együtt mozduljunk ki, akár vásárolni is. Ez pedig másképp nem megoldható. Persze, ő ilyenkor szabin van és délelőtt megyünk, amikor mindenki dolgozik/suliban van.
2011. febr. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem vinnem kell, nincsen aki vigyázzon rá.

A nagy tömeget próbálom most kerülni, nekem is ruhákat kell vennem ma. vagy legkésőbb holnap reggel.

Eddig a plázát, piacot próbáltam kerülni,de most nem fog menni.

Nagyon rossz érzés, de ez van, ki kell bírni:)

2011. febr. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Viszem és vittem mindegyik gyerekemet mindenhová. Segítségem nincs, így bármi elintézni valóm volt, jöttek velem. Érdkes, de egyikük se esett soha bele a járványokba. Szerintem épp azért,mert a szervezetük megszokta azt, hogy dolgozzon. Minél jobban féltenek egy kisgyereket, észrevehetően annál betegesebb.. Egyébként zárt térben valóban gyorsabban terjednek a betegségek, de annak az esélye, hogy megfertőződnek,otthon a legmagasabb. A párod is bármikor hazavihet valami vírust, bacit... Piacon, tehát a szabad levegőn meg minimális, hiszen kicsi az esélye, hogy valaki közvetlenül ránk köhögjön, tüsszentsen...
2011. febr. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
hívj segítséget (anyukádat) addig te elmész egyedül én nem vinném őket...
2011. febr. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

Most fogok sok-sok mínuszt kapni:( Ha ennyire félsz, miért nem oltatsz? A legkisebb még védett, főleg, ha szopik, de a nagyokat, és magadat nyugodtan. Nem elég kerülni a tömeget, egy fertőzött ember is meg tud betegíteni. 4 gyerekem van, a legkisebb 1,5 éves, én 19 hetes várandós, és mindenki oltva van a családban. A környezetemben most éppen két kismama van influenza szövődményekkel kórházban, és biztos hallottad, hogy ugyanebben halt meg egy 2 éves ikerpár egyik tagja.

Tudod, miért ekkora a hisztéria az oltás körül? Az eddigi járványokra fel tudtak készülni. Mindig változtatnak egy kicsit az oltóanyagon, de időben elkészültek vele. Aztán jött a H1N1. Ott is nekiálltak az oltóanyagnak, de mivel nagyon gyorsan terjedt a járvány, piacra dobták, mielőtt minden csoportnál biztonságosnak ítélték volna. Ezért volt, hogy először csak felnőtt, egészséges ember oltathatott, aztán már az öregek, gyerekek, végül a kicsi gyerekek és a várandósok. Ezek az engedélyek akkor lettek kiadva, amikor biztosak voltak már a dolgukban. Azóta eltelt egy év, de a hisztéria megmaradt, és emberek halnak meg. Sok anyuka ágál a higany miatt, de nem veszi a fáradtságot, hogy utánajárjon, van már higanymentes oltás is: Vaxigrip, Pedrivac.

Nem akarlak rábeszélni az oltásra, nincs jogom hozzá. De feltettél egy kérdés. Milyen választ vártál? zt, hogy zárkózz be, ami ugye nem megoldható, vagy azt, hogy menj nyugodtan, nem lesz semmi baj. ezt meg ugye felelőtlenség kijelenteni.

2011. febr. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

én is vinném, de én a fejetlenségtől jobban tartanék mint a z influenzátóól...áá 2-3 gyerekkel vásárolni menni...fúú nekem egyel is sok :O úgy hoyg apja is ottvan :O


viccen kívül:

internet?

kb 2-5 nap átfutási idővel kézhezkapod a cuccokat, akár használtan akár webáruházból ujjonnan :)

2011. febr. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

9:06 vagyok.

A kimozdulás nem csak arról szól, hogy beszerezzük a szükséges dolgokat, hanem emberi szükséglet is.

Nem kell attól megijedni, hogy 2-3 gyerek van melletted. Szépen meg lehet ezt oldani, tapasztalatból írom.

2011. febr. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!