Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen virágmagok vannak,...

Milyen virágmagok vannak, amiket most el lehet vetni és idén egész nyáron virágozni fognak? Vagy jobban járok majd ha palántát veszek?

Figyelt kérdés
Kapu elé szeretném ültetni és a büdöskéről meg a paprikavirágról van tudomásom. Szóval várom a további ötleteket! Meg hogy palánta vagy mag és miért?:)

2010. márc. 20. 08:04
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 A kérdező kommentje:

Na hát most Én szégyenlem Magam!:) Totálisan abban voltam,hogy Én írtam utoljára és mindig nézegettem,hogy még mindig csak a jún.15-i írás van legutoljára... Aztán ma kötötték át a netet és most rá is kattintottam a kérdésre,mire látom:O,hogy fölöslegesen vártam...Na ez a gáz.

Szóval elköltöztünk!:) Lassan 1 hete. És nagyon jó!

Viszont mostmár csak holnap reagálok részletesen,de nagyon örülök a sikereidnek és ha addig jönnél,nyugodtan mesélj ám,hogy mi újság!?:) Na holnap! Puszi és bocsi!:)

2012. jún. 26. 21:05
 62/64 A kérdező kommentje:

Na hát bocsi a "holnapért"!:) Ittvagyok és reagálok már végre!:) Tehát...kezdjük az elején:) Az illatos ternyéd milyen színű? Már annyira dícséred,hogy jövőre lehet vetek Én is!:)

Kínai szegfűvel mizu?

Nálam a liliput rézvirágok nagyon szépen fejlődtek,azt hiszem az első,amit idén magról Én vetettem és már virágzik!:) Pont mára nyílt ki az első,de tele van bimbóval úgyhogy mostmár az pipa!:) És fain kis erős száruk van,nem olyan,mint pl eddig a csodatölcsér. Bár annak is már van jó pár levele,de a bimbó az "ablakban".Hogy hogy lesz ebből dús bokros virág,azt nem tudom!:) Télleg Te nem is írtad Nálad sikerült-e legalább 1-et menteni belőle!?

Fú Te nagyon szép virágokat írsz és számomra ismeretleneket (jólvan ezt nem nehéz) de például se a kakastaréjról se a zápor- mozaikvirágról se halottam még,ja de most nézem ez utóbbit Nálunk díszcsalánnak hívják azt úgy ismerem.De a záporvirág,az valami eszméletlen szép!:)

Figyi,amiből tuti,hogy küldök Neked jövőre,az a dísznapraforgó lesz.Nagyon termékeny magokat kaptam idénre és nem vetettem el mindet.Azt hiszem már írtam is,hogy ha 1 helyre 5-öt raktam,akkor 1 helyről 5 nőtt ki és mind megmaradt,szépen fejlődnek. Bár itt is még csak a zöldet lehet csodálni :/ de remélem a virágával sem lesz semmi baj.:)

Örülök,hogy a haszonkertedben minden oké.Én idén még egy pancser vagyok...ami palántát vettem Nálam azok meg is álltak a növekedésben ott abban az állapotban mikor Engem megpillantottak.Jelenleg 1 kúszó koktélparadicsom palántában bízom még.Ennyi.De jövőre Én is több mindent meg fogok/szeretnék tanulni,mert akkor már a kezdetektől részem lesz benne a Nagymamám mellett,majd Ő átadja Nekem a tudását.:) Talán bevállalok majd egy kis területet is,bár érdeklődő vagyok,de azért a virágok még előbbrevalóak Nálam...na de ez majd a jövő zenéje.

Nálunk sima százszorszép van,de az bírja a strapát.

A bazsalikomom Nekem is szépen fejlődik. Hogy annak mekkora gyökere van!:O Egy közepes edénybe szórtam a magokat és a kis 2-4szikleveles állapotúaknak már kilógott alul a gyökérzetük!:O Szóval azokat is a napokban ültettem szét. Te írtad,hogy azt majd ősszel vigyem be mert tovább él? Majd úgy lesz!:)

Visszatérve csodállak,hogy Neked sikerült magról paradicsomot termeszteni.Jövőre újra szeretnék próbálkozni a "borítsunk fátylat a múltra" című fejezetben.:)

Ez a hajtika tápszer amit írsz ez "csak" ilyen növényindító? És akkor külön kaptál a betegségre valamit? Mert az egyedüli kok.pari palántámon Nekem is vannak a leveleken az alsókon foltok...De Én azokat le szoktam tőben csípni.Nem jól csinálom?

Figyi növényindító tápoldatom Nekem is van a virágokhoz,de szerinted azt rá merjem önteni azokra a növényekre is amiket fogyasztásra szánok?????????? Erre a kérdésre még senki nem tudott válaszolni Nekem,pedig Én is logikusnak tartanám,hogy csak jót tehet,nem!? Mert gondolom nem tartalmaznak ezek mérgező dolgokat...:S


Na jólvan rizsázást befejeztem,mert érzem már sok volt!:)

Majd legközelebb elmesélem mik vannak a teraszon,de lényeg,hogy szép lett!:) Tök jóóó!:)

Na további sok sikert kívánok!!!!!:)

2012. júl. 1. 19:09
 63/64 rezvirag1111 válasza:

Ciao!


Húúúú... Már régebben is akartam kérdezni, hogy fent vagy-e Facebookon? Ott képeket is tudnék mutatni, meg oda gyakrabban is fel szoktam menni. Na? Ott nem lenne jobb eszmecserélni?

Na, akkor a beszámoló.... A virágokkal felhagytam. Le van kakilva az összes. Nem szeretem őket. Ternye egyik napról a másikra elvirágzott és ezzel együtt a szára is elszáradt, vagy mi. Szóval sokáig nem gyönyörködhettem benne, pedig mindenhol azt olvastam, hogy a fagyokig virágzik. Záporvirág, kínai szegfű csak van, de nem virágzik. Kerti nebáncs virágzik, de totál jelentéktelen virágokat. Csodatölcsérből egy van, de az sem virágzik, pedig a környékünkön máshol úgy nő, mint a gaz. A liliput rézvirág az még oké, de az se olyan szép és sűrű, mint a "szomszéd kertjében". A büdöske, na az az egy tuti. A dísznapraforgóból elszórtam 3 tasakkal és egyetlen darab nő, de virág azon sincs. Háááát, ennyit a virágokról. Csak azokról tudok jókat írni, amiket palántaként vettem, vagy kaptam. A kristályvirág az a nekem való. Nő, mint a gomba és folyamatosan csak ontja a virágokat. Ja, a kakastaréjokat 1 napig nem öntöztem és kiszáradt az összes. :-(

A zöldségekkel vigasztalódok. Ott minden ok. A paradicsomok tömegesen nőnek, már kis paprikáim is vannak. Már az összes rokon és barát az én cukkinimet sütögeti, lassan a céklát is leszedem. A fűszernövények nőnek, mint a gaz. A bab csak úgy tekeredik. A kukorica hatalmasat nőtt. Sokkal hálásabbak, mint ezek az igényecske virágok. Jövőre csak palántás és büdöske lesz. ja, a díszcsalán az beindult most. Szerencséje, mert már nagyon mérges voltam. Na, röviden ennyi. Szóval, facebook?

2012. júl. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/64 A kérdező kommentje:

Szia!

Ismételten bocsi a késői írásért,de nemtudom,lehet,hogy írtam már,de télleg akkor szeretek ide leülni Neked válaszolni,amikor épp nem sietek és nyugi van,szóval megadom a tiszteletet ennek a levelezésnek.Na ennek most jött el az ideje újra!:)

Nem vagyok semmelyik közösségi oldalon fent.

Viszont az már Nekem is volt eszemben,hogy privátban e-mail címet cserélhetnénk,vagy felvehetnénk egymást MSN-re.Bocsi,ha ez régimódi,de Nekem ott van 1-2 barátnőm,akikkel tartom a kapcsolatot és semmi más.:)

Virágtéma:

Nem szeretném,ha feladnád!:) Hát szereted a virágokat!!!!:) Oké bebiztosíthatod Magad palántákkal,hogy biztos ami tuti legyen jövőre,de ne vedd el Magadtól a pici magról nevelés örömét se kérlek!:) Mert olyan jó Én nap mint nap gyönyörködöm a liliput rézvirágaimban (merthát még mindig csak azok nyíltak ki,amit magról vetettem.:D)! De sebaj,mert örömmel és izgalommal tölt el,hogy a Dísznapraforgómon és a Csodatölcséremen,már bimbó van!:) És alig várom azt a napot,hogy a virágukat meglássam és szerintem sokkal nagyobb öröm vagy nagyobb kötődés van egy magról nevelt növénnyel,mint amit szinte kifejlődve kapsz meg,nem? Vagy csak Én vagyok ilyen!?:)

Amúgy leszedted az elszáradt ternye magjait jövőre?

Záporvirág, kínai szegfűd már virágzik?

1 szem csodád hogy alakult?

S Te a rézvirágokat milyen közel vetetted,hogy nem sűrű? Nekem kb 5 cm-es távra vannak,de Nekem így tetszik.:) Annyi bimbó van egy száron!

Jaaa! Mi volt a mai nap nagy felfedezése???? Hogy képzeld el,úgy néz ki,lehet kivenni a boltban vett petúniának a magját is! Meg valamelyik nap mit szedtünk ki a Szomszédnőmmel? A Rózsának a magját!:O Na hogy ezekből mi lesz!? Azt nem tudjuk,de próbaként elszórtuk. Ő is nagy kertész,szóval van partnerem...:)

MOST A RÓZSÁKBA VAGYOK BELEBOLONDULVA! Rájöttem,hogy nem is az Orchidea a kedvenc virágom,hanem a Rózsa... Szóval jövőre abból is többet szerzek. Idén pedig majd gyökereztetek a meglévőkből stb (utána olvastam->nagy szaki)...

Akkor bővült a felhozatalom egy piros Hibiszkusszal is!:) Az meg állítólag olyan,hogy egész évben virágzik. Most az Én kezeim közt jött helyre (!:)) és hálásan fejlődik.

Viszont,arra rájöttem,ha veszel valamit kis cserépben a boltba,akkor ne halasztgasd az átültetést,mint ahogy Én idén a költözés miatt,mert a begóniáim,amiből a legtöbbet vettem,alig akarnak helyrejönni azóta!:O És biztos vagyok benne,hogy ez az oka...de nem részletezem most...

A Dísznapraforgód meg Neked is virágozni fog,mi ez a nagy negatív hozzáállás kérem szépen!? Ugye már sikerült lebeszélnelek erről!?:) S ha nem virágozna valamiért (magminőség) ne bánkódj,majd jövőre mondom küldök tuti magokat. És meg ne halljam mégegyszer ezt a versenyképtelenséget,meg feladom dolgot,oké!?

Majd a petúniák csípésével és hogy ez Nálam hogy függ össze a többi virággal el ne feledjem a következőben megosztani Veled,ha érdekel majd.:)


Én például idén a paradicsommal nem brillíroztam és? Jövőre annál több mindennel és még nagyobb akarattal+az idei tapasztalatokkal fogok majd neki.Amúgy azt az egyet ami volt megmentettem úgy néz ki már megmarad!:) 1 db futó koktélparadicsom.:) Már kettő be is érett rajta,nagyon fini volt!:)


Na várom a válaszaidat, kérdéseidet...stb! Fel a fejjel!:)

2012. júl. 13. 17:21
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!