Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen virágmagok vannak,...

Milyen virágmagok vannak, amiket most el lehet vetni és idén egész nyáron virágozni fognak? Vagy jobban járok majd ha palántát veszek?

Figyelt kérdés
Kapu elé szeretném ültetni és a büdöskéről meg a paprikavirágról van tudomásom. Szóval várom a további ötleteket! Meg hogy palánta vagy mag és miért?:)

2010. márc. 20. 08:04
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 rezvirag1111 válasza:

Hú, nagyon rossz vagyok hosszúság becslésben, de a kisebb kb. 40 cm lehetett, a nagyobb pedig olyan 120 cm. Úgy emlékszem, hogy már az első évben hozott virágot. A kisebből csak pár tövet ültettem egymás mellé, így nem lett olyan terebélyes,nagyon jól mutathat egy virágágyásban is. A nagyobbat a kerítés mellé ültettem, igen sűrűn, az már tényleg terebélyes volt. Az nagyon jó ennél a növénynél, hogy a földbe tett magoknak gyakorlatilag mindegyikéből, gyorsan fejlődött növény. Annyi magot menekítettem tavaly ősszel, ami nekem most elég lesz, de idén ősszel szerintem már tudok jó sokat gyűjteni nektek (ja, mert egy növényen igen sok mag lesz).

Azért jó, ha tavasszal "szövetkezünk" mag cserélés ügyében, mert akkor tavasszal, ősszel tudunk már így is gondolkodni. Én kb. 15 féle virágmaggal, hagymával készülök, úgyhogy lesz miből küldenem, remélem.

Jó, hogy említetted a ricinusfát. Itt az új házunk kertjében van egy ilyen, csak eddig nem tudtam, hogy mi a neve. A levelét még nem láttam, csak ezeket a szép bordós "izéket" az ágak végén. Örülök, hogy tavasszal ilyen csinos kis növény lesz belőle. :-)

2012. márc. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó Válaszolóm! Most írtam egy kérdésednél!:)

Többiekkel mi a helyzet?

Kiemeljem a kérdést vagy vajon visszatértek így is?...

Mi elköltöztünk. Az említett magjaimat hoztam magammal+paradicsomban is utazom... Holnap fogok vetni,ma beáztattam őket...ez kései vetésnél jó,mert meggyorsítja a csírázást... Olyan rossz idők voltak eddig,hogy nem mertem nekifogni.

Na várom az újságokat pusz Nektek!

2012. ápr. 19. 16:33
 23/64 A kérdező kommentje:

Ja és 87-es Válaszolóm,az új téma amiben segítséget kérnék (persze Tőled is Rézvirág ha tudsz),hogy ahová költöztünk,van egy sziklakert kialakítására alkalmas terület és engedélyezték is,hogy megcsináljam.Persze még nem csináltam ilyet,így elkélne a jó tanács...inkább belinkelem a kérdésem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__kert__2879502-egy-kupa..

Köszi!

2012. ápr. 19. 16:36
 24/64 A kérdező kommentje:
*87%-ú Válaszolóm:)
2012. ápr. 20. 13:18
 25/64 rezvirag1111 válasza:

Szia! Visszatértél? :-)

Örülök, hogy új otthonodban is beindult az élet és a kertészkedés.

Nekem már rengeteg kis növénykém van. Az edényeimet minden reggel kiteszem a teraszra, este meg cipelem be őket. Én is utazom paradicsomban is! Meg a kis konyhakertem is már tele van. Kell majd még ásni, hogy minden palántámnak jusson földterület.

A sziklakerti kérdésed... Igaz ebben is teljesen amatőr vagyok... Én kaptam a házhoz 2 gyönyörű sziklakertet is. Ahogy gazoltam, tevékenykedtem benne, úgy veszem észre, hogy ezeknek az "alapja" építési törmelék, arra szórtak helyenként földet, a földbe a növényeket és aztán az egészet apró kaviccsal borították. Az egyikben inkább tűlevelű bokrok vannak, a másikban meg gyönyörű virágok. Sajnos a nevét csak néhánynak tudom. A tatárvirág gyorsan "elterül" és igénytelen. Az angol és a francia levendula is gyönyörű. Van 3 hatalmas területen elterülő "csupavirág" bokrom, amiknek nem tudom a nevét, de nálunk a piacon most ezeket sokan árulják. Biztos felétek is. Mondjuk egy apró növényke 350-600 Ft. Néztem is, hogy akkor nekem úgy 60.000 Ft van a kertemben. :-) A legtöbb növényemet már ritkítani kell, ha a közelemben laksz, gyere!

2012. ápr. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 rezvirag1111 válasza:
Tegnap a sziklakertről azt elfelejtettem írni, hogy természetesen sziklák is vannak, azokat az apró kavicsrétegre, a növények közé rakták, úgyhogy elmozdíthatóak. Most a gaz problémáját kell valahogy megoldanom, nagyon sok a nem kívánatos növény, úgyhogy ha sziklakertet alakítasz ki, akkor gondolj a fóliázásra is! Mi most néhány helyen gyomirtóztunk is, várom a hatást. Ja, és a csíráztató tálas, virágmagos megoldás nekem nem működött sajnos.
2012. ápr. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 A kérdező kommentje:

Szia!:)


Na képzeld,lehet,hogy nem is lesz sziklakertem.:( Mert lehet elviszik innen ezt a sóderkupacot.:( De ha mégsem,akkor ez a fóliakérdés számomra még nem világos. Párom is mondta,majd lefóliázza Nekem. De az nem fog kilátszani? Vagy úgy kell betakargatnom majd sziklákkal? Mert ha be lehet,akkor oké és akkor majd kis tartókba rakok oda virágokat azt kész...de ez még majd kiderül.


Én Pest megyében lakom,közel lehetünk? Szívesen cserélgetnék,ezt amúgy is beszéltük már!


Köszi az ötleteket! Még jövök!:)

2012. ápr. 23. 13:46
 28/64 rezvirag1111 válasza:

Szia!

Mi újság a sóderkupaccal? A fóliát le lehet tenni úgy, hogy nem látszik. A virágtartó szerintem nem szükséges, jobb helyük lesz a növényeknek, ha a kövek közé rakott földbe teszed őket, úgy kicsit több helye lesz a gyökereknek.

Sajnos elég messze laksz tőlem, nem tudsz csak úgy átugrani megtépni a növényeimet. :-(

2012. ápr. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 A kérdező kommentje:

Úgy volt,hogy jönnek érte,de még itt van...kérdéses.


Csak azt nem értem,hogy ha le lesz fóliázva,akkor le lesz takarva a földfelület,akkor hogy ültetném bele a virágokat a szabadföldbe?

Köszi!:)

2012. ápr. 27. 10:48
 30/64 rezvirag1111 válasza:

Ott ki kell vágni a fóliát, ahova a növényeket szeretnéd ültetni. Sajnos ez a speciális fólia elég drága, de ha csak egy sóderkupacnyi lesz a sziklakerted, akkor érdemes annyit beruházni.

Lehet, hogy én kinyírtam a paradicsom palántáimat. :-( Fura színük lett és fekete pöttyösek. Írtó nagy kertész vagyok...

2012. ápr. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!