Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen virágmagok vannak,...

Milyen virágmagok vannak, amiket most el lehet vetni és idén egész nyáron virágozni fognak? Vagy jobban járok majd ha palántát veszek?

Figyelt kérdés
Kapu elé szeretném ültetni és a büdöskéről meg a paprikavirágról van tudomásom. Szóval várom a további ötleteket! Meg hogy palánta vagy mag és miért?:)

2010. márc. 20. 08:04
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 A kérdező kommentje:
:) Ne keseredj el,az Enyémek még nem is csíráznak!:D Próbálkozz Te is valami korántermővel és akkor még be tudod hozni a lemaradást!:) De nagyon sajnállak Én nem is tudom mi lenne Velem,ha az Enyémek is tönkremennének.:( Pedig ez az Én gyakorlatommal sem kizárt!:)
2012. ápr. 28. 09:33
 32/64 rezvirag1111 válasza:

Utánanéztem... Ez valószínűleg valami kartevő lehet. Sok helyen írják, hogy a paradicsomot, paprikát permetezni kell már az elején is. Ennyit a tervezett bio kertemről.


Ilyenekkel izgatják az embert:


Ültetés után 7–10 nappal a palántákat tessék megpermetezni gombaölő szerrel (1%-os bordói lé, 0,3%-os Rézoxiklorid) a később bekövetkező alternariás fertőzés megelőzése céljából.


A fertőzésveszély csökkentése indokolt a kiültetés utáni vegyszeres beöntözés a palántanevelésből már jól ismert vegyszerkombinációval. 10 liter vízbe fel kell oldani 10gr fundarolt +15ml previcurt +20gr dithanét. Ebből az oldatból kb. 1,5-2 dl (0,15-0,2L) kell tövenként kijuttatni.


Most menjek beszerezni fundarolt, previcurt és dithanét????


Én azt gondoltam, hogy nevelgetem, nevelgetem, kiültetem, locsolgatom, aztán szüret és kész. Ez most azért csalódás... Meg aztán ha már gombás, vagy valami ilyesféle kártevős, akkor lehet, hogy ennek már lőttek. Persze anyukám megmondta, hogy paradicsom palántát úgy kell venni, nem szabad otthon kísérletezni a magokkal. Na, de neked szorítok, hogy minden oké legyen!!! Várom a fejleményeket!!!

2012. ápr. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 A kérdező kommentje:

Jaj Én meg mindenhol azt olvasom "otthon egyszerűen nevelhetsz magról paradicsomot". Hát köszi azoknak akik ezt mondták,így már kezdek Én is parázni.:S Egyébként most ahogy mondod,egyszer olvastam egy cikket és nem emlékszem mit írtak benne,de tudom,hogy ezt az egész gombásodási problémát,valami nagyon egyszerű fondorlattal még az elején ki lehet iktatni...talán hamus föld????...áááj nem emlékszem:S...remélem beugrik majd,s akkor megírom.

Az a baj,hogy erről a törpe koktélparadicsom fajtáról sehol nem lehet olvasni,csak az Eladómnál,akitől vettem...tehát kétlem,hogy ilyen palántához hozzájutnék.:(

2012. ápr. 29. 12:16
 34/64 rezvirag1111 válasza:

Ha eszedbe jut, feltétlenül írd meg!

Én most még a Tesco-ban vásárolt faládás virághagymák miatt morgolódom. A rengeteg hagymából egy sem nő. Mondjuk gondolhattam volna, hogy valami gond van velük, mert egy rokonom tavaly ugyanígy járt velük. Persze én nagyképűen azt gondoltam, hogy biztosan csak elrontott valamit a nevelgetésük közben.

Viszont a virágmagjaim szépen fejlődésnek indultak. :-)

2012. ápr. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 A kérdező kommentje:

Képzeld,ha minden igaz,megint költözünk!:) Ez elvileg 1-2héten belül lezajlik. Tehát addig nem is merek nekiállni a büdöskemagjaim elvetésének...bár nemtudom...kéne már...

Csak tudod úgy vagyok vele,hogy elég lesz költözéskor a két tálca már elvetett magjaimra figyelni...vagy plusz két tálca már nem oszt nem szoroz...áh nem igaz már!:)

De végre olyan helyen leszünk,ahol úgy kertészkedem majd,ahogy csak akarok...:)

Ha mást nem,van egy kertészet,ahonnan tavaly is szép virágokat vettem,ha nagyon lemaradnék,akkor lesz az.Meg itt a környéken májusban szokott lenni,vagy jún.elején ilyen virágvásár és ott is ki lehet fogni jókat,jó áron.

Tehát sajnálom a hagymáidat,de ha tudsz ilyen megbízható helyet ahol palántákat lehet venni,akkor ajánlom figyelmedbe. Mert ott ugye nem ilyen amatőrök gondozzák virágzásig,mint amilyenek sajnos Mi még vagyunk.:)

Mondom Én idén eleve magról,csak a csodafát és a büdöskét próbálom meg vetni,mert ez utóbbi pl tuti kikel...meg ugye a pari,hát abból még nem tudni mi lesz!

Oké feltétlenül megírom,ha eszembe jut,vagy megtalálom!:)

Puszi!

2012. ápr. 30. 10:00
 36/64 rezvirag1111 válasza:

Hú, Te aztán gyakran költözöl!!! Az elmúlt években én is sokszor jöttem-mentem, már nagyon utáltam állandóan pakolni. A jelenlegi helyünkön fél éve lakunk, de a padláson még mindig vannak dobozok, amiket még ki se bontottunk. Egy előnye azért volt az állandó költözésnek. Minden alkalommal szanáltam, úgyhogy a leghaszontalanabb dolgainktól apránként megszabadultunk. Háááát, nem irigyellek, hogy megint pakolni kell, de a kertészkedés miatt is megéri a dolog. :-)

Képzeld, a paradicsom talán helyrejön. Az új levelek már nem pöttyösek, és tényleg mintha kezdene magához térni. Talán lesz belőle valami.

Ha lesz időd a nagy pakolásban, mesélj, mi újság az új kertben!

2012. máj. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 A kérdező kommentje:

Mit csináltál a paradicsommal,hogy helyrejött!? Mert azóta szénné parázom Magam,hogy lehet nem is lesz a dédelgetett álmaimból semmi a kis törpe koktélparadicsomokat tekintve. Nekem a héten megvolt az örömöm,a magok illetve a kis levélkék kidugták az orrukat!:) Tehát Én még nagyon az elején vagyok kis "palántacsecsemő" állapotnál tartok.:) Mit csináljak,hogy egészségesek legyenek? Egyébként ha sikerül,majd szedek ki Neked belőle magot és küldök jövőre,ha szeretnéd!:)


Költözés:hát mostmár lehetőleg ez lesz az utolsó előtti hely,ahova költözni fogunk,a gyűjtögetés-építkezés idejére keressük a megfelelő helyet.Ahova most megyünk ott minden bizonnyal jó helyünk lesz addig,amíg nem sikerül a teljesen sajátba mennünk.:) Nálam az a baj a szanálással,hogy Én mindennel úgy vagyok "majd jó lesz ez még valamire" így nem tudok megszabadulni a tényleg felesleges dolgoktól.:( Tőlem inkább hűsöljön a padláson évekig...tudom rossz szokás,próbálok változtatni ezen,nem sok sikerrel...:( :)Szóval ha ennek kiküszöbölésére van egy jó tipped,azt is szívesen fogadom!:)


Kert tovább:mivel a kis parik már növekedésnek indultak,a csodafa magjaimból meg nem látszik semmi,így elkönyveltem,lehet,hogy nem is lesz azokból semmi...így rájukvetettem egy sor büdöskét,hogy nehogy üresen maradjon a tálca.:) Aztán lehet,hogy később majd mindkettő kikel.:) Ja és kaptam még magokat...meg veszek is még...:)

Na Nálam ennyi az újdonság meg hogy jövőhéten remélem lezajlik a költözés.Addig nem tudok vetni semmit.:( (Elkések nagyon szerinted?) Neten leszek,tehát a diskurációnkat ez nem szakítja meg.:)

2012. máj. 6. 10:46
 38/64 A kérdező kommentje:

Ma vettem Vateráról:): Csodatölcsér,Liliput rézvirág,

Sarkantyúka(ez ehető és pari mellé jó amúgy!),Dísztök (ez ajiba lesz),Szagos bükköny,Kakukkmák, másfajta bársonyvirágot mint ami Nekem van, Sáfrányfű hagymák és Majoranna Bazsalikom magokat. Beindultam.:)

Ezek közül van amit ismersz vagy tetszene?:)

Ja és említettem: kaptam trombitavirág és dísznapraforgó magokat.

2012. máj. 6. 19:12
 39/64 rezvirag1111 válasza:

Tényleg beindultál...:-)

Hú, azt se tudom, mit meséljek, annyi dolog történt, és annyit kérdeztél. :-) Szóval a szanálás nekem úgy ment, hogy mindig egyre kevesebb helyem lett az új helyen, így hát muszáj volt kidobálni dolgokat. Meg aztán padlásom se volt egyik helyen sem. Az is sokat segített, hogy egy panellakás pici szobájában nőttem fel, és már annyira utáltam, hogy minden oda volt bezsúfolva. Az volt az álmom, hogy egyszer lesz egy házam, amiben alig van valami, nincsenek tele a polcok kütyükkel, szakadt ezer éves könyvekkel (amiket imádok, de design szempontból nem a legnyerőbbek). Na, most ilyenem van, főleg, hogy egyelőre nincs pénzünk több bútorra. Valahogy így sikerült lassanként megszabadulnom 20 éve nem viselt ruháktól, plüss állatoktól, jegyzetektől.

Megnéztem, amiket vettél. Nagyon szépek!!!!! Leginkább a csodatölcsér keltette fel a figyelmemet. Ezt már láttam több helyen, akkor biztos nem nagyon igényes növény. Ilyet nekem is be kell szerezni. Ja, meg az a mák, kakukkmák, ha jól emlékszem, na az is nagyon tuti. jaj, annyi gyönyörűség van...

A paradicsomommal nem csináltam semmit, valahogy eltűntek róla a pöttyök. Lehet, hogy ez része volt a fejlődésnek? :-) Ki is ültettem párat a hétvégén, majd beszámolok róla, mi lett velük.

Jó, hogy vettél zöldfűszereket is, azok általában hálásak. Nekem már nő a majoranna, úgy tűnik lesz belőle valami. Bazsalikom neveléssel már a panelban is próbálkoztam, imádom! Ősszel, még a fagyok előtt egy növényt vigyél be a lakásba! Szép kis, fás szárú bokor lesz belőle, és egész évben lesz friss bazsalikomod. Nekem is itt virít az ablakomban még egy tavalyi görög és egy "hagyományos" bazsalikom.

2012. máj. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 rezvirag1111 válasza:

Az én kertemben most zajlanak az események, röviden:

- Virágmagok, nevelt palánták, hagymák nagy része elvetve (tigrisszem büdöske, kínai szegfű, többféle rézvirág, fátyolvirág, újonnan szerzett kardvirág, illatos ternye, mocsári hibiszkusz, díszcsalán, törpenapraforgó, alacsony évelő vadvirágok, pillangóvirág, kukacka).

-A hétvégén voltam egy gyönyörű kertészetben, ott aztán muszáj volt vennem pár palántát a sziklakertembe. Ezek közül van, aminek nem tudom a nevét... Ezeket ismerem: dália, kukacka, futó kukacka, futó szegfű, törpe margaréta szerűség.

- A konyhakertemben szinte minden növekszik (hagymák, répák, spenót, zsálya, menta, citromfű, tárkony, saláta, majoranna, talán a koriander is, metélő petrezselyem, cékla, cukkini, sütőtök, kapor).

-Amikkel jövőre nem próbálkozom, mert nem lett belőlük semmi: lepkevirág, klárcsi, szamóca, amerikai őszirózsa. Aztán majd még lehet, hogy bővül a sor.

- Most volt itt párom nagymamája, és megkérdeztem tőle, hogy a salátát mikor kell szétültetni. Azt mondta, hogy kb. 2 héttel ezelőtt kellett volna. :-( Úgyhogy megyek, próbálok tenni velük valamit... Megint nagy kertész voltam. :-)

Na, röviden ennyi, de még tudnék mesélni.:-) Várom a Te beszámolódat.

2012. máj. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!