Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen virágmagok vannak,...

Milyen virágmagok vannak, amiket most el lehet vetni és idén egész nyáron virágozni fognak? Vagy jobban járok majd ha palántát veszek?

Figyelt kérdés
Kapu elé szeretném ültetni és a büdöskéről meg a paprikavirágról van tudomásom. Szóval várom a további ötleteket! Meg hogy palánta vagy mag és miért?:)

2010. márc. 20. 08:04
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim válasza:
Az h palánta vagy mag... hát azt Neked kell eldönteni, ez függ attól h szeretsz e elbíbelődni a mag ültetésével, én pl nagyon. Virágok: kukacka, szőlővirág, begonia, petúnia pl.
2010. márc. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 A kérdező kommentje:
Igazából szerintem ugyanannyi "bíbelődés" van egy maggal mint egy palántával,sőt a mag számomra egyszerűbbnek is tűnik.:) Sajnos se a kukackáról sem a szőlővirágról nem találok infót /max egy két kép a google képkeresőben és szépek:)/,de ugyanolyan igényűek és tulajdonságúak mint a büdöske?
2010. márc. 23. 10:05
 3/64 anonim ***** válasza:
A kukacka másnéven porcsinrózsa, így is rákereshetsz google-ban.
2012. febr. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 A kérdező kommentje:
Ahha,nem is rossz ötlet már gondolkodni ezen a kérdésen újra!:)Közeleg ismét a tavasz... Köszi a választ!;)
2012. febr. 27. 19:33
 5/64 rezvirag1111 válasza:
Nekem a tatárvirág, a legényrózsa, a kínai szegfű és a már említett porcsinrózsa virágzott nagyon sokáig. Ezek "magosak". Árnyékos helyen pedig leginkább a vízvirág (palántás) vált be, az első fagyokig gyönyörű volt. Mondjuk öntözni nagyon sokat kellett.
2012. febr. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 A kérdező kommentje:
Óh köszönöm szépen a válaszod! Igaz ma hóesésre ébredtem,de ettől függetlenül már készülök lelkiekben a tavaszra s tervezem a kertészkedést... Utána is nézek a virágoknak,amiket írtál!:)
2012. febr. 28. 10:43
 7/64 A kérdező kommentje:

Hú nagyon szépek!:) Köszi!

Egyébként ha már ennyien idetévednek idén ehhez a kérdéshez,akkor lenne még egy dolog,ami evvel a témával kapcsolatban most érdekel.

Képzeljétek,Én akkor kezdtem az önálló kertészkedést,amikor kiírtam a kérdést illetve amikor ideköltöztünk.Azért a két év alatt szép kis udvart alakítottam ki,épp idénre lett volna igazán szép,kifejlett,dús kis kertem.

Na de elköltözünk.S most nem sajátba...

Nagymamámtól is kaptam vagy 30 féle (komolyan van annyi) virágot...és hát nemtudom mit kérdezzek konkrétan,de gondolom érthető a dilemmám azoknak,akik szintén szeretik a virágokat...

Szerintetek mit tegyek?

2012. febr. 28. 10:51
 8/64 rezvirag1111 válasza:
Azt csak most vettem észre, hogy a kérdésed még 2010-ben keletkezett. :-) Idén akkor újra gondolkodhatsz az új helyen. Én meg idén először kezdek kertészkedni a saját kertemben. Eddig albérletben laktunk. Ja, az előző válaszomból kimaradt a pillangóvirág. Imádom!
2012. febr. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 A kérdező kommentje:

"Idén akkor újra gondolkodhatsz az új helyen." <-Pont azért nem,amiért Te sem kertészkedtél az albérletben.:)

Habár Én azért tervezem,hogy most hiába nem a sajátba megyünk,azért ott sem szeretném megállni a kertészkedést...de a lényeg az itteni úgy mondd "örökölt virágokkal" mit kezdjek/Ti mit kezdenétek? Hagynátok az egészet?

2012. febr. 28. 18:24
 10/64 anonim ***** válasza:
A pillangóvirág nekem is a kedvencem! A virágokkal, ha hagymások, akkor én azokat vinném magammal (a hagymákat), ha cserjék, akkor gyökereztetnék belőlük (pl gyönyörű napsárga aranyesőnk van, ha költöznénk, az egész bokrot természetesen nem, de utánpótlást mindenképp vinnék). Egynyáriak, amik utánvetik magukat, azok maradnának. Mikor költözöl? A kertészkedést az albérletben se hagyd abba szerintem, fontos, hogy milyen környezet vesz téged körül nap mint nap. És egynyáriakkal színesíteni a kertet nem kerül olyan sokba!
2012. febr. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!