Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen virágmagok vannak,...

Milyen virágmagok vannak, amiket most el lehet vetni és idén egész nyáron virágozni fognak? Vagy jobban járok majd ha palántát veszek?

Figyelt kérdés
Kapu elé szeretném ültetni és a büdöskéről meg a paprikavirágról van tudomásom. Szóval várom a további ötleteket! Meg hogy palánta vagy mag és miért?:)

2010. márc. 20. 08:04
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 A kérdező kommentje:
"A determinált növekedésű fajták szára 40-60 cm magasra nő, ezután elágazik, bokrosodik." Tehát ekkora lesz a piros kiderítettem!:) Már csak arra leszek kíváncsi kell-e majd szenvedni a kikírózással...de remélem nem.:)
2012. máj. 24. 20:14
 52/64 rezvirag1111 válasza:

Na, mi újság az új helyen?


Én most nem nagyon tudok mit helyzetjelenteni... Várakozom... Egy csomó virágmagot nem jó helyre vetettem, mert szerintem nem kapnak elég fényt. Meg aztán ástam egy lövészárok szerű valamit a fű és a kavicsréteg közé, oda is vetettem magokat. Onnan meg az eső a föld nagy részét kimosta, úgyhogy nem tudom, hogyan alakulnak a dolgok.

A paradicsomok még élnek, nőnek. Az illatos ternye már virágzik!!!! Ez lesz idén a kedvencem! A haszonkertemből már fogyasztjuk a salátát, hagymákat, kaprot. Nagyon szépek a cukkinik. Ja, ott meg most hangyák támadnak ezerrel.

Nálatok?

2012. máj. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 A kérdező kommentje:

Hát képzeld még nem vagyunk ott!:( Nem akarom elkiabálni,de most hétvégén úgy néz ki már télleg végzünk!:)Bár még akkor is lesz egy akadály,mert az ottlévő ágyat eladtuk és venni kell egy másikat,remélem ez miatt már nem húzódik el nagyon.

Én a kerttel már nagyon kivagyok,ittvan hogy jún.1-e és megint eltelt egy hét,hogy nem láttam az ottani kertet...Szóval holnap megyek és akkor látom meg mi hogy fejlődik.Pl. ha a Mamám nem vette észre,hogy a teraszon hagytam a paradicsompalántámat,akkor annak is kakukk van,mert nem szóltam Neki.Viszont a magokat locsolja.

Remélem jövőhéten már költözés és behozhatom a lemaradásom a kertben és akkor majd remélem Én is több meséléssel tudok majd szolgálni!:)

2012. jún. 1. 20:13
 54/64 rezvirag1111 válasza:
Múltkor elfelejtettem lelkesedni, hogy még 2 csodatölcsér elkezdett nőni. Aztán most meg panaszkodom, mert, képzeld, apósom lenyírta a füvet, amíg nem voltunk itthon, és hát lefűnyírózta őket, a szépen növekvő krizantémokkal együtt. :-( Szóval, lehet, hogy idén nem gyönyörködhetek a tölcsérekben. Mondjuk még 1 maradt, de az meg szerintem nem jó helyen és nem jó földben van, úgyhogy csak szenved szegény...
2012. jún. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 A kérdező kommentje:

Szerintem még átültetheted oda,ahol jónak látod!Figyi ha már 1-et sikerül megmentened nyert ügyed van,mert lesz miről magot begyűjteni!:) Nekem a 20-ből 2 csírázott ki(a maradék 18-ban még reménykedem),egyébként a többi magom szépen fejlődik.

Apósod is megnyirbáltad az eset után?:) Én nem is tudom micsináltam volna,persze akkor már mindegy.:(

Nagy meglepetésemre a dísznapraforgók 1 hét alatt 10 centisek lettek,s ha 5-öt raktam 1 fészekbe,akkor 5 db nőtt ki,tehát mind megindult!:) A többi(rézvirág,szagos bükköny...) lassan de biztosan fejlődik.

Még a héten se költözünk:( leírni is rossz.De majd veszek palántákat és akkor is lesz szép virágos teraszom!:)

Remélem.

2012. jún. 5. 13:53
 56/64 rezvirag1111 válasza:

Költözés megvolt? Mi újság a determinált növekedésű paradicsomokkal? Csodatölcsér nő?

Na, az én tölcsérem a vártnál lassabban növekedik. Még csak pár levél van rajta. Mikorra lesz ebből bokor? Amikor már fagyni fog?

Paradicsomok szépek, a paprikát megtámadta a rozsda, vagy mi. Após jön majd permetezni, de most az időjárás miatt még nem jött. A rozsda meg csak terjed. Ajjaj...

Cukkini az tuti, azt már hétvégén ehetjük is.

Röviden ennyi...

Kérem a beszámolód! :-)

2012. jún. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 A kérdező kommentje:

Hát ez télleg rövid volt,pedig úgy vártalak!:) Minden oké?:)

Mi még nem költöztünk,szégyenlem leírni is.Megint a terv "a héten lehet".:/ Na majd meglátjuk...Ágy kell még,meg szabadnap.

Én holnap megyek oda a teraszt pöpecre csinálni.Már megvolt a várva várt virágvásár is és bevásároltam.Virágtartókat elmostam,a teraszról pedig már mindent bepakoltunk (mert eddig a festés stb miatt minden kint volt, nagy kupi stb,de szerencsére ezen már túlvagyunk).Tehát mehet a teraszdizájn!:) Alig várom,s remélem olyan csalogatóan szép lesz,hogy a Párom gyorsan szabaddá teszi magát egy napra,hogy befejezzük végre a költözködést!:) Mert eddig dolgozott mint a gép...

Paradicsom magokat nem vetettem el,majd ha ottleszünk 1-2-öt esetleg,de inkább megtartom a többit jövőre,mert már evvel is úgy vagyok kb mint a csodatölcsérekkel Te, s Én is egyébként mert az Nálam is elég lassan fejlődik.De tudod azt szoktam mondani,hogy lassan,de biztosan!:) A sarkantyúka magok is kimaradtak,majd azokból is csak 1-2őt rakok el idén már.

Ja a vett pari-palántám meg mióta Nálam van megállt a növekedésben.:O

Azt hiszem ennyi!:) Várom bővebb válaszod!

2012. jún. 13. 22:38
 58/64 A kérdező kommentje:
Ja és a 20-ből eddig 2 volt a csodatölcsérből,na ez már változott, jó pár kikelt, pontosan megszámolom holnap,de lassan beindultak!:)
2012. jún. 13. 22:40
 59/64 rezvirag1111 válasza:

Juj, hát szégyenkezem, hogy csak ilyen rövid voltam... Mert most úgy megy minden a maga útján a kertben. Na, de várj, majd akkor megyek sorban...

Szóval a ház előtt:

-Illatos ternye az tuti, jövőre csak ezt vetek. Ternye rajongó lettem. A kínai szegfű megvan, de azt írták a vetőmag zacskóra, hogy júniusban virágzik. Ehhez képest semmi, csak a zöld levélkék. Persze lehet, hogy június 30-ra gondoltak, és akkor még van idő. :-) A törpe rézvirág bimbózik, de ott meg azon háborodtam fel, hogy az útmutatás szerint 10 cm távolságra kellett tenni a kis növényeket. Én azért, óvatosságból, csak kb. 5 cm-t hagytam, de hát így is tök ritka az egész. Nálunk a köztereken nagyon sokat rézvirágot vetettek, totál sűrűn, és gyönyörűek. Úgyhogy ezeket a távolságokat tuti nem tartom be legközelebb. Még jó, hogy a ternyén hagytam sűrűn, mert ha azt is 15 cm-re rakom, csak pár kis virágocska lenne az edényemben.

- A fű és a kavics réteg közé készített "lövészárokban" nem érzik jól magukat a növények, kibújtak, de nagyon lassan, vagy egyáltalán nem nőnek. Pedig ott aztán lett vetve minden. Most a sok üres helyre vettem kakastaréj virágot, gondoltam az legalább mutat, de hát ezek a palánták se túl nagyok, és most valaki mondta, hogy nála ezek a kakastaréjok sose szoktak megnőni. Úgyhogy akkor még hoztam kerti nebáncsvirág palántákat is. (Ezek tömegével nőnek anyósoméknál, mert tavaly egy növény elhullatta a magjait.) Meglátom, hogy mi lesz...

-Az árnyékos helyre vetett magok nagy része ki se nőtt, ami meg kinőtt még egyáltalán nem is bimbózik, csak a zöld levelek vannak. Ami meg nőtt volna, azt ugye após lenyírta. :-) Itt jövőre tuti nem lesz semmi vetve.

- Egy kis helyre a fű közepébe vetettem fátyolvirágot, na az szép.

- A haszonkertemben após tegnap permetezett. Még nem mertem megnézni. :-) Ott minden oké. Lehet, hogy a zöldség termesztésre orientálódok jövőre. Már mintha kezdenének pirosodni itt-ott a paradicsomok. A saját nevelésű magoncok szépen nőnek, de termés még nincs rajtuk.

- Az ablakpárkányon nevelgetett záporvirág egy roncs, ilyet ne vess magról! A mozaikvirágot én nem neveltem normálisan, mert már réges- régen pikírozni kellett volna (na, milyen szakszavakat ismerek, mi?). Ott még nő most bazsalikom, oregánó, és kaptam díszpaprikát is. Ja, meg nevelgetek teltvirágú százszorszépeket is.

2012. jún. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 rezvirag1111 válasza:

Ami még érdekes lehet, hogy... a beteg paprika leveleket apósnak már mutogattam, de aztán mindig csak ígérgette, hogy majd megkérdezi, mivel lehetne permetezni. Na, akkor aztán meguntam, és letéptem pár beteg levelet, azzal elmentem a szakboltba. Ott kidobtam az asztalra a levélkéket és mondtam, hogy bocsi, én nem értek semmihez, ezek a levelek vannak, aztán valamit kellene tennem velük. Nagyon aranyosak voltak, részletesen elmondták, hogy mi lehet a gond, kaptam 2 féle szert is hozzájuk. Az egyiknek az a neve, hogy Hajtika (ez egy tápszer). Nagyon dicsérték. Most, ha ,már lesz egy nap, amikor nem esik, akkor végigöntözöm ezzel a Hajtikás csodával az összes növényemet. Talán ez majd segíti tényleg a növekedést.

Na, szorítok, hogy most már tényleg legyen meg a költözés! Hajrá csodatölcsérek! Aztán szép legyen ám a terasz!!!!

2012. jún. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!