Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen virágmagok vannak,...

Milyen virágmagok vannak, amiket most el lehet vetni és idén egész nyáron virágozni fognak? Vagy jobban járok majd ha palántát veszek?

Figyelt kérdés
Kapu elé szeretném ültetni és a büdöskéről meg a paprikavirágról van tudomásom. Szóval várom a további ötleteket! Meg hogy palánta vagy mag és miért?:)

2010. márc. 20. 08:04
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 A kérdező kommentje:

Én is amondó vagyok,hogy a kevesebb több. Hát majd nemtudom ezt az új helyen mennyire sikerül megvalósítanom...Tehát a szekrényeket Én sem szeretem zsúfoltan,de el tudok viselni félrerakva 2-4 zsák fölösleget a "majd jó lesz valamire" megbélyegzéssel. S ott van padlás ahová megyünk,tehát nem is tart vissza ettől semmi.:( Még a könyveket is kisoltíroztam abból sem vagyok "hajlandó" mindet felvinni.Te hova tetted Őket? De azok szerintem tényleg jók lesznek majd!:) Szóval találtam jókat,remélem nem csak porfogónak!:)


Kert: Meg sem merem mondani.:S...Valószínűleg kinyírtam a paradicsom fejleményeket.:( 1-2napig elvette a figyelmem a költözés és nem locsoltam,elsárgultak.Azóta hiába volt esőzés és locsoltam is még nem tért magához...de azért a remény hal meg utoljára.:)

Csodatölcsér,kiderült másnéven az Estike,állítólag valami isteni illat árad belőle esténként,szóval ajánlom, még nem késő eldobnod a magokat!:)

Köszi a bazsalikom tanácsod!:) Megfogadom,persze ha azt nem nyírom ki!:)


Nem sikerült még átköltöznünk,de pár magot már elvetettem,mert már nem bírok Magammal!:) De ha majd már minden a földbe van,akkor csinálok egy felsorolást szerintem...Bár a nagyját már úgyis tudod.:)

Valahogy szeretném meggyorsítani a magok kelését,mert érzem,hogy ezek miatt a költözések miatt nagyon elcsúsztam.:(Így félek is,hogy nem lesz belőlük semmi.:(

Úgyhogy majd akkor dicsekszem inkább legközelebb,ha már valami normálisan kinőtt!:) Oké?:)

Addig is jövök azért,végülis palántákat is fogok majd beszerezni!:)

Több sikert Neked!:)

2012. máj. 18. 16:24
 42/64 rezvirag1111 válasza:

Szia!


Először akkor a könyvekről... Én galád módon anyukáméknál hagytam a 47 nm-es lakásban. Most az egykori szobám olyan, mint egy egyetemi könyvtár, tele jegyzetekkel és könyvekkel. Van, ami dobozban áll a szekrény tetején. Na, szóval azért nekem is van dobozom. :-)

Paradicsom... Ajjjaj.... Szóval én kiültettem a kb. 40 palántámat. Jelenleg még 3 db él, de azok sincsenek túl jó színben. Meg aztán olyan picik, hogy nagyítóval kell keresni őket a földben. Azt hiszem, jövőre ezt a magvetés dolgot nem erőltetem. A paprikáim élnek, de aztán átjött párom nagymamája, aki mondta, hogy azok meg nagyon sárgák. Szerencsére kaptam egy csomó palántát ajándékba (koktél paradicsom, befőzni való paradicsom), azok még élnek, bár nem túl méretesek. Ma voltunk a piacon és hát csak ámultam, hogy ott milyen gyönyörű palánták vannak. Persze muszáj volt vennem. Na, azok egyelőre szépek, nagyok és zöldek. Majd meglátjuk, mi lesz. A kertemben már egy gombostű sem férne el, úgy tele van. Ma már ástam egy kis részt hozzá, hogy a sárga paradicsomok elférjenek valahol. 1 órán át ástam egy kb. 1 nm-es területet. Nagyon tuti vagyok. :-) Ja, mert volt nálam egy kertész ismerősöm, aki aztán elmondta, hogy a paradicsom így nem jó, ahogy van, mert túl sűrű. A cukkinik is totál közel vannak egymáshoz, azokból sem lesz így semmi. :-( Szóval most akkor még majd áshatok. Ma már pár cukkinit megmentettem, de úgy, hogy a fűbe kapáltam egy pici kört, oda telepítettem át a kis cukkiniket. Gondoltam, terjedni tud a fűbe is. Lehet, hogy tévedek, majd kiderül.

2012. máj. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 rezvirag1111 válasza:

Múltkor annyira megtetszettek azok, amiket írtál, hogy a Praktikerben be is szereztem párat (hú, hogy ott is milyen csoda magok vannak). A kakukk-mákba beleszerettem, de még nem vetettem el, és most már azt késő lenne vetni szerintem. Vagy nem? Na, meg az a csodatölcsér... Azt több helyre is raktam (mert a magok leírása elég ellentmondásos volt, nem derült ki, hogy ez most a napot az árnyékot, a sok vizet, vagy a szárazságot kedveli-e). Egyelőre semmi nem nő. :-( Pedig olyan jó lenne, pláne ha még illatos is.

Na, kitartást a költözködéshez, aztán jöhet a beszámoló!

2012. máj. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 rezvirag1111 válasza:

Na, kakukk-mák probléma megoldva, szeptemberben lesz magvetés. :-)

[link]

2012. máj. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 A kérdező kommentje:

Hát jót nevettem!:D Nem káröröm volt,csak vizuálisan mintha Magamat láttam volna!:) 1óra-1nm nagyon ott volt.:)

S téleg megnyugtató na,hogy nem vagyok egyedül,s másnak is minden kezdet nehéz.Na de örömteli.:)S tök jó,hogy egymás közt semmi nem ciki és hogy megbeszélhetjük.:)


Figyi Én elvetettem a kakukkmákot is a múlthéten lesz ami lesz.Viszont a csodatölcsért még nem,de abból így is lesz sztem valami(estike u.a)nézdd:

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__kert__1823352-most-tal..


Viszont remélem nem vontad be nagyon földdel!? Olvastam,hogy fényre csírázik,tehát csak szórni kell.Én majd igyekszem valamelyik nap a teraszhoz közel elszórni,hogy esténként megörvendeztessen az illatával majd.:)De a bazsalikom magjáról is ezt olvastam,azért arra szórtam egy kis laza földet,nehogy kifújja a szél a kis magokat,úgyis kap elég fényt szerintem a csírázáshoz!?


Még a sarkantyúkát,napraforgót,trombitát,s kétféle büdöskét nem vetettem még el,na meg a csodát...De a héten a felújítás közben próbálok rá időt szakítani,mert tényleg nem lesz semmi belőlük.A többi már elvetett magjaim se bújtak még.:(

Ha kész leszünk a házzal,tuti megyek és veszek kész virágokat-palántákat,hogy gyorsan feldobjam a teraszt,aztán akkor majd nyugodtabban várom,hogy ki-ki keljenek magjaim.:)

Huh,elvileg 1 hét és végzünk,de nagyon várom már...:)

2012. máj. 21. 10:10
 46/64 rezvirag1111 válasza:

Na, igen, az 1 órás ásásom... :-) Persze már megint kellene, de arra nagyon nehezen veszem rá magamat.

Az estike az egy érdekes dolog... Úgy veszem észre, hogy többféle növényt hívnak estikének, az a közös bennük, hogy mindegyik virága estefelé nyílik. Ezek biztos estikék:


Én ezt vetettem :

[link]


Ezzel 2 éve próbálkoztam, de azt hiszem, kimosta az esővíz a magokat, úgyhogy nem lett belőlük semmi sem:

[link]


Aztán az egyik kollégám úgy 8 évvel ezelőtt mutatott a kertjében egy másik növényt, amit szintén estike néven emlegetett. Ültünk a teraszán, és naplementekor azt láttuk, hogy fél percenként kinyílik egy virág, aztán el is tűnik. Hihetetlen jó élmény volt. Az teljesen más volt, mint a fenti kettő.


Ja, meg ezt is emlegetik a neten:

[link]


Szóval estike dömping van. Szerintem a tied a második fajta lehet. (Ha tudtad szórni a magokat, meg nem kellett földdel betakarni. ) Az "én" csodatölcséremnek igen nagy magja van, azt picit azért belenyomtam a földbe, különben elgurult volna. :-)

A nagy netes kertészkedős-keresgélés során egyszer olvastam, hogy a magokat olyan mélyre kell tenni, mint amekkora a mag. A nagyon minikéket csak nagyon picit kell földdel takarni, az extra miniket (pl.szamóca) egyáltalán nem kell takarni, a nagyobb magokat meg annyira földdel kell befedni, mint a mag mérete. Persze most már annyi ellentmondásos infóm van mindenről, hogy húúúúú...

Képzeld, a bazsalikom, az oregánó nagyon hamar beindult. Pár nap alatt már csírázott is, pedig a vetőmagon 15-20 napot írtak csírázási időnek. Most aztán az lesz a bajom velük megint, hogy nagyon sűrűn vetettem őket, ha meg szétültetem, akkor azt majd nehezen, vagy egyáltalán nem viselik el.

Ja, a vásárolt paradicsom palánták gyönyörűek!!! Az ajándékba kapottak elég satnyák.

Kitartást a költözéshez, most már akkor mindjárt vége!!!!!

2012. máj. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 A kérdező kommentje:

Én is azt az estike magot vettem,mint amelyiket Te.:)Az a szép nem!?:) Na és arra is az volt írva,hogy estétől hajnalig kinyílik a virága és ugye az illatot is akkor ontja.Ugyan az a magom volt,20 db Én is félig belenyomtam a földbe,hogy ne guruljon:) (tegnap sikerült elvetnem amúgy és utána kapott is nem kevés esőt,hát remélem azért a területen maradtak:S)!

Elvetettem tegnap a dísznapraforgót is és a trombitavirágot is.Ez utóbbi meglepetés lesz,mert azt se tudom mekkora és milyen színű ez a fajta.:) Bírom az ilyen meglepi virágokat,bár ebből évente csak 1-et szoktam és azt olyan helyre,ahol tök mindegy milyen színű lesz.:)Mert amúgy Én ilyen színmán vagyok,mindenhol fontos az összhang,így a kertben is figurázom evvel.

Idén pl a teraszon csak a tűz színek lesznek piros-narancs-citrom,vagy azt már mondtam?:) S körülötte az udvaron pedig a színkavalkád.Így majd jól kiemelkedik a terasz különcsége,szerintem.:)


Képzeld tegnap azért tudtam menni az új helyre,a kertbe,mert a Párom is el tudott szabadulni a munkahelyéről és így haladtunk a házon!:) Mostmár télleg CSAK a festés van hátra és ez nagy szó már!:) Totál felújítottuk az egész kérót,pedig nem is terveztük,de ha az ember belefog valamibe...akkor sodor az ár!:) De nagyon örülök,szépek leszünk kívül-belül...:)


Képzeld a Mamám azt mondta,hogyha annyira ragaszkodom a törpe koktél paradicsomomhoz és úgy sajnálom,hogy kinyírtam Őket, és ugye palántában olyat úgyse kapok,akkor még nem késő Őket újra vetni magról.:O Azt mondta ebben a jó időben gyorsan fejlődnek majd.:) Úgyhogy lehet újra megpróbálom...De a piacra is lehet kinézek holnap reggel...


Virágból már csak a büdöske2 és a sarkanytyúka mag maradt elvetetlenül.:)De igyekszem ezeket is pótolni,mert nagy terveim lennének Velük az idén.:)Hát remélem így is lesz belőlük valami...

Ja biztató a dologban,hogy amiket kb 1 hete vetettem,már ki is dugták az orrukat.Egyértelműen a majorannánál és a rézvirágnál látszik,hogy beindultak.:) Tehát a fűszernövény eddig Nálam is oké.

Az meg,hogy követem-e a jó példádat és esetleg kapok holnap olyan palántát amit szeretnék,az a jövő zenéje,de lehet bepróbálkozom újra a maggal...Mindenesetre örülök,hogy Neked azok rendben vannak!:)

További több sikerélményt!:)

2012. máj. 23. 10:12
 48/64 rezvirag1111 válasza:

Ne légy olyan naiv, hogy azt gondold, ha kimész a piacra, nem veszel majd egy csomó palántát! :-) Most annyi fajta van, hogy az ember nem tudja ott hagyni őket. Könnyen lehet, hogy még törpe koktélparadicsomot is találsz. Szerintem én azt vettem, vagy valami nagyon hasonlót. Sajnos nem tudom, hogy mi az pontosan, mert szombaton a piacon találtam egy nagyon olcsó palántás helyet (Pl.: minden nagy fűszernövény 150Ft-ért), de az eladó nem volt a helyén. Én meg összeválogattam egy csomó olcsó palántát, köztük ezt a pici paradicsomot is, amin már termés is van. Szóval a kis csomagomat ott hagytam az árus asztalán, és mentünk egy nagy kört, amíg megjön. Mire visszaértünk, csak fizettem, de azt elfelejtettem megkérdezni, hogy, na, akkor miket is vettem. Így lett azt hiszem majorannám, kakukkfüvem, ami így közelebbről inkább oregánó, meg pl. ez a paradicsomka. Ja, nekem a majoranna a helyére szórva nem nőtt ki, úgyhogy fűszernövényt többet nem szórok helybe, hanem inkább cserépben előnevelem. (A bazsalikom és az oregánó már nagyon szépek a cserépben.)

Na, de amiért főleg írok most az az, hogy már teljesen lemondtam a csodatölcsérünkről, mert elég régen elvetettem, eztán semmi... De ma......... Huhú! Megjelent az első magonc! Nagyon szép, erős, olyan kiirthatatlan fajta. Közben tegnap olvastam valahol, hogy egy egy helyre 2-3 magot kellett volna tenni. Na, akkor most a javaslatodra beáztattam a maradék magokat, és holnap még akkor teszek pár magot arra a 7 helyre, ahová már vetettem egy-egy magot.

Jó munkát az új helyen! Csáó!

2012. máj. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 A kérdező kommentje:

Csodatölcsért,még csak nemrég írtad,hogy beszereztél Te is nem?Szóval látom Te is hajlamos vagy túlizgulni,az már jó ha nő!:)

Egyébként a magokat általában mindig "fészekbe" vesd,tehát egy helyre legalább 2-őt,de Én inkább ha van elég 4-et szoktam.

Na voltam ma kint a piacon.Siettem,de kétféle paradicsomot beszereztem!:)

Neked milyen termés van rajta?Beérett? Én megálltam 1 helyen kérdeztem van e törpe koktél,és mutatott 1 árusra,ha van,akkor ott lehet.Volt is,csak sárga!:) Tök jó,az jól mutat a salátákba piros és sárga koktélparadicsom!:) És előtte a magosnál meg beszereztem "balkonstar" nevű törpe koktél magot,pirosat.Bár ez nem olyan mint ami Nekem volt,vagy amit Vaterán néztem ki valamelyik nap,hogy nem kell karózni és az tök jó,erről semmit nem tudok,csak hogy

2012. máj. 24. 19:37
 50/64 A kérdező kommentje:

Jajj véletlen megnyomtam.:)Közben meg elbambultam a tv-n... Szóval csak annyit tudok hogy balkonparadicsom,hát majd meglátjuk mekkora illetve milyen lesz...

A sárgán tuti lesz valami,mert már vannak rajta kis éretlen termések és virágok,150 Ft volt,mint a mag is.Azt meg valamelyik nap elvetem cserepekbe...

Köszi,már alig várom a "munkát" az új helyen,de Nekem a kertészkedés inkább hobbi,szóval ez Nekem egy kikapcsolódás lesz és gyönyörködtet a végeredmény stb stb...Jó lesz.:)

2012. máj. 24. 20:10
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!