Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szerintetek ronda vagy gagyi...

Szerintetek ronda vagy gagyi a nádkerítés takarásnak?Meddig bírja?

Figyelt kérdés
Sima drótkerítés választ el a szomszédtól, őt nem zavarja de az ő kerítése mivel az ő oldalához tartozik, ezért gondoltam egy hosszú szakaszon nem fogok milliókért lemez vagy tömött blokktégla esetleg égetett tégla kerítést felhúzni, erre gondoltam takarásnak, illetve alá sötétzöld hálót...

aug. 19. 18:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

A szomszédaink hasonlóan gondolták és ők is megvették a nádat. nekem nem volt ellenemre, szeretem a nád látványát.

Azonban nem volt tartós és a viharos szelek, az eső szépen tönkretette, darabos, töredezett tetejű lett 1-2 év alatt. Akkor tettek helyette a drótkerítésre (az ő kerítésük volt amúgy) valami belátásgátló szövetet, az nem volt szép látvány, nagyon gagyi volt. Azt ők se szerették, ezért idővel leszedték és valami vastag fém hullámlemez szerűt tettek fel helyette. Na ez kifejezetten ronda, viszont sokba került, így az maradt. Mi megszoktuk, ők meg elköltöztek. :)

A legolcsóbb és legjobb ha növényeket ültetsz a kerítés mellé. Keress örökzöldeket (ne tuját!) és vegyesen váltogatva néhol pár lombhullatóval is, szépen ültesd végig! A teraszunk közel van a szomszédokhoz, ellenben végig van ültetve a kerítés vegyesen növényekkel, van közte vöröses levelű cserszömörce, tiszafa, fekete bambusz, szeder meg babérmeggy és egy csomó más is, így sem a szomszédok nem látszanak, sem a kerítés. Olyan, mintha nem is lenne szomszéd.

aug. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

A nád legalább természetes anyag, szerintem azt az 1-2 évet kibírja, amíg az oda ültetett növények megerősödnek. Mert én biztosan növényeket ültetnék és semmiképpen nem készítenék zárt kerítést.

A zárt kerítéssel a telek nem tud szellőzni, a növények megsülnek az ilyen és ehhez hasonló nyarakon és nektek is sokkal nagyobb lesz a hőérzetetek zárt kerítés mellett.

Nem csak az olcsóbbsága miatt készített régen drótkerítést a kertek, házak között, hanem azért is, hogy a levegő tudjon járni, a növények szellőzzenek, ami jó az embernek is.

Tudatosan kell tervezni, minden zöld és minden természetes anyag, víz, kicsi tó csökkenti a hőséget és jobb közérzetet biztosít, a növények is jobban fejlődnek.


Szóval én egyszerre tennék nádat és ültetnék növényeket. A nád addig kibírja, amig a növények megerősödnek.

aug. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Jól néz ki a nád pár évet bír.

Esetleg vesszőből az tovább bírja.

aug. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is nádat választottam annakidején vagy 20 éve ideiglenes megoldásnak. De én néhány liter vízüveggel évente átkentem, és 5 évet kibírt. Akkor lett megcsinálva rendesen a kerítés. Nem tudom mennyibe kerül most egy liter vízüveg, de akár náddal, akár vesszőből csinálsz belátás gátlót, jó alaposan ereszd be vízüveggel.
aug. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!