Kezdőoldal » Otthon » Kert » A nádkerítés/nászövet valamenn...

A nádkerítés/nászövet valamennyire tompítja a kutya ugatását?

Figyelt kérdés
A szomszédom kutyája az agyamra megy. A nádkerítés segithet valamit? legalább egy icipicit, hogy ne halljam olyan hangosan? Már beszétlem a drága szomszéddal, de semmi eredmény. Ezért keresek valami megoldást. Rgyáltalán létezhet olyan hangfogó ami bármit visszatart a hangból ha a kutya pár centire ugat tőle? Ha valakinek van tapasztalata kérem írja meg. Köszönöm.

2020. máj. 12. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Semennyire, hiszen akár centis rések is lehetnek két nádszál között benne. Ez csak belátásgátló.
2020. máj. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja igen, lemaradt az 1-es válaszomból

Mi a nádszöveten keresztül halljuk ahogy a rigók kotorásznak a szomszédban az avarban, vagy motoznak valami rágcsálók. Ha ez tisztán áthallatszik, gondolom a kutyaugatás ellen semmit nem véd.

2020. máj. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm! elkeserítő :(
2020. máj. 12. 13:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyébként szintén érdekelne a megoldás, mert az egyik irányba bevált nekünk az említett nádszövet, de a másik irányban nekünk is van egy elmebajos kutya ami üvölt egész nap, szóval kíváncsi vagyok hogy van-e valakinek ötlete. Kitartás, sorstárs.
2020. máj. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ha már érdekel milyen megodlások vannak: vettem egy ultrahangos riasztot ami részben működik, részben nem. Eleve kicsit át kellett alakitanom mert alapjában mozgásérzékelő kapcsolja, de megcsináltam kézzel kapcsolhatora. Kint van az ablakpárkányon, és nagyjából arrafelé néz hol a kutya ugat.. (ez sajnos 2,5 méter az ablaktol) Annyiban hatásos, hogy sokszor a kutya unalmában ugat. A drága gazdája meg nem foglalkozik ezzel. Ilyenkor ha bekapcsolom arrébbmegy pár métert mert zavarja a magas hang, és legalább az ablakhoz nem olyan közel ugat, de így is hangos. bent oylan mitnha a ház falábol jönne az ugatás... Viszont ha valami mozgás van az utcában teljesen figyelmen kivül hagyja a hangját, ugyanúgy ott ugat az ablakomtol 2,5 méterre... Nagyon rossznak tartom a magyar szabályozást ezzel kapcsoaltban, hogy én köteles legyek ezt eltűrni. Gyakorlatilag egy neveletlen kutyának és nemtörödöm szomszédnak megengedett hogy engem zavarjon, egy n eveletlen kutyának több joga van mint nekem aki a saját ingatlanján belül szeretne csak pihenni zajmentesen... Brilliáns. Olyan emberek meg ne is írkáljanak ide akik csak azt hajtogatják, hogy a kutya azért van, hogy ugasson. Mert a légkalapács meg azért van hogy kalapáljon, mégis feljelentene érte az aktuálsi kuytatartó ha a szomszédjába napi szinten mindennap orákat légkalapálnék... Az a véleményem, hogy a kutya nevelhető, de a legtöbb kutyatartonak megáll azon a szinten a kutyatartás h eszik meg sz*rik és jajdearanyos kutyuli-mutuyli. Ennyi... Ezért szenvedek én, mert a szomszédomban ilyen felfogásó kutyatartók vannak. És természetesen megteheti mert miért ne? az idióta szomszéd meg feküdjön és keljen kutya ugatással...
2020. máj. 12. 13:38

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!