Kezdőoldal » Otthon » Kert » Megfelelő e ha a nádkeritést...

Megfelelő e ha a nádkeritést az enyén lifegő drótkeritésre rögzítjük?

Figyelt kérdés
A telek hátső részén szeretnék drótkeritésre rögzíteni nádszövetet. A Drótkerítés úgy gondolom hogy a szomszédé. (vagy az enyim? Hozzám tartozik? Na most ezt nem tudom. Nem rég költöztem) A drótkerítés némileg mozog, lifeg. Van mögötte fa pajta a szomszéd oldalán, de akkor is mozog némileg a drótkerítés. Attól tartok hogy a szél mozgató ereje elöbb utőbb megfogja rongálni a nádkerítést ha rárögzítem a drótkerítésre. Mit javasoltok, mi a legjobb praktika a nádszövet rögzítéséhez?

2023. júl. 24. 23:22
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
A kerítés a szomszédé. Önkényes cselekvés helyett esetleg közölhetnéd vele a tervet. Ha nem járul hozzá, akkor húzhatsz kerítést te is.
2023. júl. 25. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
Nem a nádkerítés fogja rongálni a szél, hanem konkrétan kiborítja az egész kerítést. A nádszövet igen nagy felületet ad a szélnek. Ameddig a kerítés tulajdonjoga nem tisztázott inkább ne önkényeskedj ilyen módon. Javaslom egy saját kerítés húzását a meglévő mellé a saját portádon. Ha csak a belátás akadályozása a cél elég oszlopok állítása és acélhuzal kihúzása, erre már rögzíthető belátásgátló nádszövet, vagy háló.
2023. júl. 25. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A hátsó kerítés általában közös.

Beszéld meg vele.A nád bírja pár évig aztán megeszi az idő.

2023. júl. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Akitől vetted, az nem tudja, hogy kinek a tulajdonában van a kerítés?

A nádat nem ajánlom, bárkié is a drótkerítés.

2023. júl. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#2

Namost a keritést nem tudja kidönteni a nád. Ez 100%. Azért mert beton oszlopra van rögzitve a drótkerités. Plusz a drótkerités mögött van a fa disznóól. De nem közvetlen. Kb 5-10 cm -re. Viszont ha a szél elkezdi csapkodni ebben a tartomanyban a nádat, akkor az a hatás lesz véleményem szerint mintha a földhöz csapkodnám a nádat. Az acelhuzal az jó ötlet ha az elég feszes.


# 1+4

A keritésre van egy szabály. Mindenkinek L alakban a sajátja. A hatsót nem tudom de megkérdezzük.


#4 nem ajanlod a nádat.

Most sokkal előrébb vagyok.

Ha irtal volna valami tapasztalatot higy neked volt e ..akkor felhasználható lett volna

2023. júl. 25. 12:10
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

Nekem 10 éve van fent drótkerítésen, nincs különösebb baj vele.

Igaz, ritkán van szeles idő.

2023. júl. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%

Településfüggő, hogy hol kötelező kerítést létesíteni. Az is, hogy melyik településen, meg az is, hogy ha kötelező, akkor a telek melyik részén kötelező. Egyre kevesebb településen van előírva, hogy az utcai kerítésen kívül máshová is kötelező.

Nézd meg a saját településed Helyi Építési Szabályzatát. Ha van előírás kerítésre, akkor az ott van leírva.

Ha elő van írva nálatok, akkor az OTÉK 44.§-a az irányadó, ebben van leírva, hogy ahol kötelező kerítést létesíteni, ott melyik részt kinek kell csinálni. Hátsó kerítés esetében a felét az egyik telek tulajdonosának kell, a másik felét a másiknak. Általában közös költségen csinálják az egészet. Vagy ha nincs előírva a létesítés, akkor akinek fontosabb, az megcsinálja maga.

Ahogy írták, beszélj a szomszéddal, hogy van-e kifogása a nád ellen.

De a nád nem jó ötlet. Pár év alatt elkorhad, és a szél hordja a darabjait. Nálunk az új szomszéd rakott fel az ő oldalára (miután megkérdezett minket). Kb. 3 év után már töredezett, pedig elég feszes volt a drót. Újabb 2 év után lecserélte bontott hullámlemezre. Nyilván laza drót esetén a tönkrement nád már hamarabb is hullik szét.

2023. júl. 26. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!