Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szerintetek ronda vagy gagyi...

Szerintetek ronda vagy gagyi a nádkerítés takarásnak?Meddig bírja?

Figyelt kérdés
Sima drótkerítés választ el a szomszédtól, őt nem zavarja de az ő kerítése mivel az ő oldalához tartozik, ezért gondoltam egy hosszú szakaszon nem fogok milliókért lemez vagy tömött blokktégla esetleg égetett tégla kerítést felhúzni, erre gondoltam takarásnak, illetve alá sötétzöld hálót...

aug. 19. 18:07
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Esetleg ha van ötletetek azt szívesen veszem, de szerintem ennél olcsóbb megoldás max az lenne ha fóliát raknék vagy kukászsák szerű fekete fóliát, ami meg nyilván nem téma...
aug. 19. 18:08
 2/14 A kérdező kommentje:
De a ciprusoknak meg a babérmeggyeknek kell pár év hogy kvázi hermetikusan elzárják...
aug. 19. 18:09
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ronda, gAgyi, két három évente csere.
aug. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Alternatíva?
aug. 19. 18:22
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni műanyagparavánt kerítésre akár zöld színben is. Nekem fent van 17 éve, de semmi baja. Az árában nagy a szórás, érdemes jól utánanézni.
aug. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
27%
A szomszéd kerítésére nem tehetsz fel semmit, csak a sajátodra. 5.
aug. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a nád nem gagyi, meg újonnan nem is ronda.

De a második tél végére már ronda lesz, mert a fagy és a szél miatt töredezett lesz, olyasmi látvány, mint januárban az elhanyagolt, gazos kert. Aztán ha tovább rajta hagyod, még rondább lesz, törmelékes, amit utána hord a szél. (A szomszédom ezt csinálta.)

A zöld háló az, ami gagyi. Viszont hatásosabb, és több évig bírja, mint a nád. (Idővel azt is kiszívja a nap, és csúnyább lesz.) A 95%-os már talán ér valamit, de még az se teljesen átlátszatlan. Főleg, ha csak mondjuk 150 centi magas a drótkerítés, amire teszed, és fölötte simán átlát a szomszéd... Nyílt területen drótkerítés esetén még arra is figyelni kell, hogy milyenek az oszlopok, és milyen a drótháló, amire rárakod. Mivel ha a szélnek van helye belekapni, akkor kidönti mindenestől az egész kerítést, ha nincs rendesen alapozva, vagy el vannak rohadva az oszlopok.

aug. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

2m minimum a drót, a zöld háló meg a nád alatt van, tehát nem látszik, azt max a szomszéd látja, aki nyilván beleegyezett, és magam felől csináltam meg, csak ugye maga a kerítés az övé, az én kerítésen a másik oldali szomszéd felől van.

Amúgy köszi a válaszokat!

aug. 19. 18:37
 9/14 mindentudó99 ***** válasza:
49%
Jo lesz így . Időnként cseréled a nádat
aug. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nád nem jó, semmit nem bír, inkább ilyesmit nézzél:


[link]

aug. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!