Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kaphatnék magyarázatot erre a...

Kaphatnék magyarázatot erre a zártkert fogalomra?

Figyelt kérdés

Egymásnak ellentmondó cikkek, információk keringenek a neten, legtöbb elvault, régi. Az érdekelne, hogy:

- egy város külterületén fekvő zártkerti, vagy tanyás ingatlanra lehet-e címet kérni

- posta megoldható-e

- fizetni kell-e pl. mezőőri díjat vagy mit

- van-e egyéb bármi fizetnivaló ha ott lakok (rezsin kívül természetesen)?

- beépíthetőségbe a lábazat nélküli ingatlan (pl. négy oszlopon egy tető, garázsnak) is beleszámít?


2017. okt. 22. 17:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Jesszus, te valamit nagyon nem értesz...

Helyrajzi száma minden egyes ingatlannak van, utcanévtől és házszámtól függetlenül!


A szabályozások nem egységesek, de pont ezt írtam!

Próbáld már ki egyszer az értő olvasást!

Leírtam magyarul, hogy van, ami eltérhet, pl beépíthető %, ennél a saját példát írtam, mert azt tudom.


De a helyrajzi számok szabályozása ebben az országban egységes, fogd már fel!

A google-ból azért másoltam ki neked, mert ha nekem nem hiszel, akkor higyj egy ezzel foglalkozó, földmérésre szakosodott cégnek. Vagy keress rá magad.

Mindenhol ezt fogod találni.

A külterület helyrajzi száma 0-val kezdődik Zalában is és Borsodban is!

De te még mindig nem tudod megkülönböztetni ezeket, csak sértődötten hisztizel és próbálod bizonyítani az igazad, de nem is nagyon van mit, mert össze-vissza írsz.

Én sajnálom, ha nem érted meg, de ha többször leírom és nem sikerül felfogni, sőt elkezdesz itt személyeskedni meg támadni, azzal nem tudok mit kezdeni. De ettől nem lesz igazad... csak szólok!

2017. okt. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

"Zártkert kategóriában pl. mindegy, hogy belterület vagy külterület!"


Nehéz lehetett ennyi baromságot összehordani, de NINCS OLYAN? hogy zártkert kategória. Van

- belterület

- külterület

- zártkert


Amivel keverheted (gondolom), az a szóbeszéd, a szájhagyomány útján terjedő, hivatalosnak nem nevezhető információ. Pl. odaköltözöl valahova, ahol az ott lakók rendszeresen panaszkodnak, hogy "ide, a külterületre még a postás sem jár ki!" Ez megmarad az agyadban, és tána habzó szájjal hirdeted, hogy te külterületen laksz, miközben az valójában egy zártkert.

A külterületet sokszor nem is kifejezetten fekvésre értik (gondolom a fekvés szó is új neked ilyen értelemben), hanem hogy a városon kívül van, nincs annyira kiépítve, nincs minden közmű jelen, stb.


"Például Szegeden belterületen is lehet helyrajzi szám és külterületen is vannak utcák, -házszámmal! "


Huhhh... ezt nehéz lenne überelni.

Nem LEHET belterületen hhrsz, hanem VAN!!!!!!

Mindenhol van!!!!!!!

Ha te a Jókai utca 15-ben laksz, akkor is van helyrajzi számod! A kettő nem zárja ki egymást!



"Elárulom, hogy én is külterületen élek és a helyrajzi számom 2475. És ez van a lakcímkártyán is tartózkodási helyként bejegyezve!"


Kétlem.

Már ne haragudj, de te nem vagy tisztában azzal, hol élsz, és ez nem attól függ, hogy én jártam-e már ott valaha.

Ilyen helyrajzi számmal te NEM LAKSZ KÜLTERÜLETEN!!!

Fogadd el.

Esetleg azt tudom elképzelni, hogy az okmányirodában is egy hasonlóan hozzáértő személy ült, és nem ütötte be előre a 0-t, mondván minek az, a 0 nem jelent semmit.

Vagy valójában ez még belterület, csak te nem így éled meg, mert kint vagy a település szélén, ritkán jár a busz, nincs közvilágítás, stb.

Vagy zártkert, amit sokan nem is értenek, hogy mit jelent, na az ilyenek szokták még külterületnek nevezni.


Mégegyszer leírom, hogy egész biztos érthető legyen:


külterület helyrajzi száma Magyarországon MINDENHOL 0-VAL KEZDŐDIK!

Ami nem 0-s, az nem külterület!!!


És ez nem függ a privátban érkező levelektől sem... :)


Szeretem, amikor a munkámmal kapcsolatban akarnak kioktatni. :D

Eddig direkt nem írtam, de napi szinten ezzel foglalkozom, és itt meg akarják magyarázni az ellenkezőjét. Vicces... :D

2017. okt. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ha valóban megnézted a lakcímkártyád, és ez a hrsz szerepel rajta, és abban biztos vagy, hogy külterületen laksz, akkor rossz a lakcímkártyád.

Ne ezt vedd alapul, mert nem te lennél az első, akinek rosszul állították ki.

A mérvadó egyedül egy tulajdoni lap lehet, ami vagy van, vagy nincs. Ami azon szerepel, na az a tuti!


Ha azon sincs 0 az elején, akkor te belterületen vagy zártkertben laksz.

Ha a települést vállalod, és nem laksz tőlem túl messze, akkor talán tudok segíteni.

3 megye földhivatali adatait tudom megnézni.

Szóval ha megírod a települést, akkor itt meg tudom neked írni, hogy bt vagy zk.

Csak hogy ezentúl helyesen tudd.

2017. okt. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
# 4 Pedig ahol nekem a hétvégi házam van,ott hivatalosan nincs egyetlen útcanév,és így lakcím sem.Attól függetlenül,hogy többen már évek óta életvitelszerűen kint élnek.Helyi elnevezése van a résznek,de pl egyelen navigációs progi sem ismeri,a földhivatali bejegyzésben pedig kizárólag hrsz szerepel.Posta nem jár ki és közvilágítás sincs.Mentő hívásnál a helyi elnevezést tudom bemondani,innentől a mentős helyismeretére van bízva ismeri vagy sem...Országosan sajnos elég nagy katyvasz ebben a témában.
2017. okt. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!