Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kérdésem: Debrecen külterületé...

Kérdésem: Debrecen külterületén valamelyik "kert"-ben érdemes-e kis házat venni?

Figyelt kérdés
Pár év távlatában gondolkodok, ezért egyelőre egy 40-50m2-es kis ház is megtenné, csak legyen rendben, és legyen közmű (víz, villany, esetleg csatorna ez sem árt). Látom hogy 5-8 millió között kaphatók már ilyen jellegű kerti ingatlanok, jobbára téglaépítésűek. Az érdekelne, hogy zártkerti jellegük miatt, vagy esetleg a jelenlévő kisebbség, vagy a bejárás nehézsége miatt adják el, és ennyiért, vagy simán csak ennyit érnek (igazából 130-140e/m2)? Jobb a helyzet itt ahogy látom, mint pl. Nyíregyháza mellett, ott ilyeneket nem kapni egyáltalán, vagy ha van is egy-egy bokorban, azok lepukkantak, de ezek jó állapotúak.

2017. okt. 18. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Aki nem ott lakik, annak teher oda mindig kijárni, s művelni a földet. Inkább csak a nyugdíjasoknak való, akik minderre ráérnek. Nekünk is a nyakunkon van, csak teher emiatt. De sokan laknak kint. Én nem laknék, mert túl nagy a csend, nyugalom. Persze a bejárás nehezebb, főleg télen, alkalmazkodni a buszhoz, stb. Az árak valóbban kedvezőbbek, de csak a távolság miatt.
2017. okt. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sokan laknak kint, és sokan jól megvannak ott évek óta. (Nem tudom, mi a teher, én nagyon szeretnék kertet, de az én bajom, hogy nem értem). Debrecen környékén sok zártkert van. Amik jók (értsd úgy, hogy biztonságos, meg normális, stb.): Harsteinkert (Józsa felé), Monostoripallagdűlő, Apafa, Acsádi úti zártkert (arra a madár sem jár szerintem), Kondoros,

Kerülendő: Diószegi út - Biczó kert a lakosság összetétele miatt, Bánk szintén (ez településrész, nem zártkert, de kerüljed), Pac, Szepes.

Remélem, mindet leírtam.

Link: Debrecen városrészei.

A zártkerteket olyan sorrendben írtam, hogy fent északon a 35-ös főúttól (Józsa felé) indul és jobbra, az óramutató járásának megfelelően van felsorolva.

Személy szerint az Acsádi útit tartom a legbiztonságosabbnak, meg utána a régi Bellegelő körüli részt, csak ott most már lassan lakóövezet lesz, meg Kondoros se rossz. Vagy nézz szét Martinkán, vagy Bocskaikertben (önálló település), esetleg Sámsonban, ami nagyon közel van.

[link]

Kérdésedhez: annyit nem lehet érte kérni, mintha a város területén egy kertvárosban veszel egy házat. A Biczóban, Diószegin van nagyon sok újépítésű, szerintem zártkertnek drága eladó ház. Persze ott is van rosszabb rész. Nagyon sokan ugródeszkának használták ezeket. Ott megvették a telket és építettek rá, milliókkal olcsóbban és jobban kijöttek, mintha a városban kezdték volna. Vagy vettek ott egy ingatlant ugyanazért. Most eladják, mert van pénzük jobbra, jobb helyen. Mellesleg te is ezért akarsz ott venni. Na ők is.

2017. okt. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még Pallag és Ondód is viselhetőnek mondható.
2017. okt. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azok nem jutottak eszembe. Csak éreztem, hogy valami még hiányzik.
2017. okt. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!