Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nyári konyha miért jó/rossz?...

Nyári konyha miért jó/rossz? Előnyök, hátrányok?

Figyelt kérdés

Házvásárlás előtt állunk, és a kiszemelt háznál külön épületben van a konyha. Jelen pillanatban ez nekem különösen tetszik, mert most társasházban lakunk, és itt ha csak egy kávét főzök, az egész házat átjárja a szag. Egy nagy ebédfőzés pedig akár több nap, mire kiszellőzik.

Ki mit gondol a nyári konyháról? Tapasztalatok érdekelnek


2014. júl. 31. 11:38
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

8-as! Éjjel még életemben nem mentem a konyhába.... Te mit csinálsz éjjel ott?

Egyébként a szagelszívó szerintem nem sokat ér, max egy tojásrántotta illatát elszívja, de egy többfogásos ebédét aligha. Ez a szerkezet azoknak való, akik szinte soha nem főznek.

Ja, és a mosógép is itt lesz a konyhában.

2014. szept. 2. 09:23
 12/15 anonim ***** válasza:
33%

"8-as! Éjjel még életemben nem mentem a konyhába.... Te mit csinálsz éjjel ott?"


Mondjuk eszek, amikor sokáig (hajnali 2-3) fennvagyunk hétvégente? Vagy hétköznap is néha éjfélkor megyek aludni, hát biztos, hogy az istennek se mennék ki a mocskos nyárikonyhádba egy pohár teáért...


"Egyébként a szagelszívó szerintem nem sokat ér"


Mert neked még nem volt. De mire is számítottam, ott ahol a viskóban főzés a standard, nyilván nem tudhatod hogy működik.


"Ez a szerkezet azoknak való, akik szinte soha nem főznek"


Hát én ezt a nyárikonyhára mondanám, mert hidd el, -10 fokban a kutya sem akar kimenni oda, főleg nem az egész család enni, hiába megy a sütő és van meleg benn.


"Ja, és a mosógép is itt lesz a konyhában."


Na ez meg már triplán gyönyörű. Beköltözni nem akarsz a konyhába ha ennyire tetszik?

2014. szept. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
60%

Kedves kérdező! Te már eldöntötted magadban, hogy neked mennyire jó lesz ez a nyári konyha, akkor meg minek győzködjük egymást?

Szerintem nem hiába ment ki a divatból. Az ember a családi életből is kimarad ha órákig kint főz, amíg mindenki más bent van. De persze mindenkinek más a fontos. Ha te úgy gondolod, hogy neked jó lesz a nyári akkor legyen.

2014. szept. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Bocsánat, ha megbántottam bárkit, nem állt szándékomban, ehhez képest elég sok sértő választ kaptam... :(

Én csak véleményekre voltam kíváncsi, pro és kontra, mert az átalakítás zajlik, és a konyha helye még nincs végleg eldöntve. Akár lehetne a házban is.


És hogy UTOLJÁRA reagáljak:

Soha nem vagyunk fenn éjszakáig, hajnalig, este hét körül eszünk utoljára, nem vagyunk éjjeli baglyok.


"viskóban főzés a standard"

Képzeld, nem, jelenleg a város (megyeszékhely) egyik legelőkelőbb környékén lakunk tégla társasházban, 65 m2.en, modern konyhával, de azért váltunk, mert nem itt képzeljük el az életünket.


A "viskó" pedig egy mesebeli kis házra hasonlít, legkevésbé sem egy viskóra, külön kamrája van, hőszigetelt ablak, ajtó, modern burkolat, az ajtó előtt hatalmas térkövezett fedett előtér, a tetőt lila akác fut be, szép vakolat, szép tető....


"...mert hidd el, -10 fokban a kutya sem akar kimenni oda, főleg nem az egész család enni, hiába megy a sütő és van meleg benn."

Gondolom, fogalmad sincs róla, mi az a sparhelt...


Nem értem, mi a gondod a mosógép a konyhában dologgal, elmondanám, a modern konyhákban egyre inkább ez dívik praktikussági okokból.


A többi, normális válaszért pedig köszönet...

2014. szept. 6. 12:03
 15/15 anonim ***** válasza:

Vidékre a nyári konyha tökéletes. Ha az életmódod is vidékies, tehát nyáron az időd nagy részét a kertben töltöd. Éppen azért lett kitalálva, hogy nyáron a kertből ne menjen be az ember koszosan a házba, illetve a nagyobb felfordulással járó befőzések ne a házban történjenek!

Szerintem praktikus, még modernre is meg lehet oldani.

Többször láttam már, hogy ugyanolyan festést/díszítést alkalmaznak a nyári konyha külső falazatán, mint a lakóházon, ez nagyon szépen mutat! Muskátlival díszített ablakokkal pedig egyenesen bájos!

2015. jan. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!