Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A német konyha olyan rossz,...

A német konyha olyan rossz, mint amilyen a híre?

Figyelt kérdés
2011. dec. 28. 01:24
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

ugyan még egy német ételt sem ettem, de ezek mindegyike szerintem nagyon étvágygerjesztő:

[link]

2011. dec. 28. 02:06
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

hát kulinárisan elég nyitott vagyok,de mikor kiköltöztem, némely kajától hányni tudtam volna.Miután megszoktam,sokminden ízlett.Tompábbak az ízek, és nem bonyolítják túl a főzést.De kerülik a készételeket,ízfokozókat,szinezékeket stb.Akárhol laktam kint, mindig ezt tapasztaltam.

30N

2011. dec. 28. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 virág andrás válasza:
87%
egyáltalán nem, sőt nagyon finom, változatos és egészséges a konyhájuk. Rengeteg zöldség-féle (sokkal több, mint nálunk), szárazabban és fűszerezettebben elkészített húsok és ízletes haléletelek jellemzik, a saláták pedig fantasztikusan finomak. Én hosszabb-rövidebb ideig nagyon sokat voltam Németországban és mindig nagyon élveztem a konyhájukat.
2011. dec. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%
Koránt sem annyira mint pl az Angol.
2011. dec. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

20 éve élek Németországban, de a kaják nem rosszabbak, mint Magyarországon, csak más a füszerezésük. PErsze akinek a "jó" annyit jelent, hogy csicsog a zsirban, tele van csipöspaprikával, meg mindenbe rántás kell, annak nem fog izleni, de ott az illetö izlésével van baj.

Amikor még ott éltem (MO), akkor sem szerettem ezeket a "magyaros" dolgokat, nyugodtan lehet kevés zsiradékkal, erös paprika nélkül is finomakat fözni, a rántásnak csak nagyon kevés helyen van jogosultsága (pl. fözelékekbe KEVÉS kell, de levesekbe már teljesen felesleges.


A német konyha sokkal egészségesebb és változatosabb, mint a magyar, csak sokan kizárólag az olcsó kajáldákat ismerik, ahol nem a mnöségre mennek.

2011. dec. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
A 08.08-as vagyok még egyszer, a valamelyik recept konkrétan érdekel, akkor irj privátban és megkeresem neked az eredetit, illetve leforditom magyarra.
2011. dec. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%
Én utálom a németeket is és a kajájukat is. Nekem ehetetlen szutyok amit ők főznek..... De hát ízlések és pofonok....
2011. dec. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%
Az 5. válaszadónak üzenik a rómaiak: De gustibus non est disputandum. :-)
2011. dec. 29. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
91%
dolgoztam sokat Németbe nekemnagyon rossz a kajájuk nem mind de legtöbbje.
2011. dec. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
95%
nagyon szar
2011. dec. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!