21 évesen van reális esélye annak, hogy saját lakásom legyen úgy, hogy ne adósítsam el magam 30 évre?
2 éve estem ki az iskolapadból, felsőfokút nem kezdtem el, mert a papírnak nem látom értelmét. Diplomás ismerősök keresnek még nálam is kevesebbet, pedig csak egy biciklis futár vagyok. Munka-alvás-heti egy szabadnap háromszögéből áll az életem, a hidegben orromra fagy a takony. Szüleimtől a fele házat fogom örökölni (másikat tesóm), ezen kívül más segítségre nem számíthatok.
Most a jelenlegi átlag budapesti négyzetméterárakkal számolva, ami 1 millió körül van, 2 hónapot kellene dolgoznom úgy, hogy közben nem öltözködöm, nem fogyasztok gázt, vizet és áramot, nem élek a fiatal éveimben, ja és persze nem fizetek albérletet sem, amelyet viszont muszáj, mert apámnak az a felfogása, hogy iskola után a gyerek ne lakjon otthon.
Így számolva kereken 5 évet kellene dolgoznom egy 30 m2-es garzonért, amelyben még gyereket sem tudok nevelni. Feltéve persze, ha nem változnak az ingatlanárak, ami egy ábránd, mert most is azt olvasom, hogy ez évben újra ki fognak lőni a bérleti árakkal együtt.
De reálisan nézve, és ha meghúzom magam, akkor félre tudok tenni havonta 150k körül. Így máris csak 16,6 évet kell dolgoznom a 30 m2-es ingatlanért. Szóval tényleg érdekelne, hogy mások az én koromban ezt hogy csinálják? Jelenleg 3 opciót látok:
1. Bevállalom, hogy saját lakásom soha nem lesz, és élek a mának (ez tűnik a legértelmesebb opciónak).
2. Keresek egy gazdag lányt és reménykedek, hogy talál valami vonzót a csöves fejemben.
3. Én is elmegyek nyugatra a barátaimat és családomat itt hagyva és vissza se nézek.
"Szüleimtől a fele házat fogom örökölni "
Feltéve hogy:
- Nem kötnek eltartási szerződést
- Nem semmisül meg
- Nem döntenek úgy, hogy otthonba költöznek. És abból finanszírozzák.
...
Sajnos tavaly szülőm súlyosan megbetegedett. És én vállaltam az ellátás finanszírozását. Havi szinten nem fért bele a 200-ba.
Papírok kitöltésekor kérdezték a nyugdíját. A következő kérdés az volt, hogy és akkor ki fizeti az ellátását!
Ha ezt vállalkozóként csinálod nagyon hitelképtelennek számítasz egy bankban, a veszélyeztetettséged az egyik amit már kifejtettek, a másik pedig a kiszámíthatatlan jövedelmed.
Tehát, ha lakást akarsz akkor alkalmazotti munka viszony szükséges. Az átlag ember hitelből vesz lakást, amivel nagyjából 50-60 éves koráig eladósítja magát. A másik pedig 21 éves pálya kezdők nem igen szoktak lakást venni, mert min 4-5 év mire össze szedik az önerőt a hitelhez. A legtöbb esetben a pályakezdők keveset keresnek, kell pár év mire jó lesz a fizetésük, így azt mondanám 25-35 év között lesz az embereknek saját lakása önerőből. Nagyon függ attól, meddig jártak iskolába. Nyilván az MSc diplomás pálya kezdő nem tud 25-26 évesen lakást venni, mert kb ekkor kezd dolgozni. Míg egy szakmunkás aki 18-19 éves kora óta dolgozik, már össze szedhette az önerőt.
a hozzáértő IT-sekre fejlesztőkre pl. vadásznak az ottani cégek.
Kajafutarokra viszont nem...
Kanada szep es jo... volt par evvel ezelottig, pont a lakasvalsag az egyik lehnagyobb gondjuk. Meg azoknak is akik keresett szakmaval mennek, es alapbol van mar munkaszerzodesuk.
Annak idejen nekunk is #1 valasztas lett volna. Most nem banom annyira hogy nem jott ossze. Tobb bloggernek aki azota kikoltozott mar nem oszinte a mosolya.
Draga gyermek, akar a Marsrol is lehet aki tanfolyamot tart, neki az a lényeg hogy kifizesd a kurzust, utanna ad egy oklevelet, aminek 0 piaci értéke van. A gyorstalpalok es bootkampek ideje lejárt már rég.
Diplomas juniorok alig kapnak munkát.
Persze nem lehetetlen, csak neked 10x nehezebb dolgod van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!