Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy kerül az ügyvédi díj...

Hogy kerül az ügyvédi díj kiszámításra ingatlan adásvételi szerződésnél? Reális ez az ár?

Figyelt kérdés

Az ügyvéd azt mondta hogy kB 100 000 Ft, lenne az adásvételi szerződés díja.

Családi házról van szó. 5 millió a vételár.

Tudom, ügyvédje válogatja hogy a vétel ár hány százaléka az ügyvédi díj (vagy ha máshogy számolják, akkor bocsanat) de ez reális összeg? Vagy drága az átlaghoz képest?

Nem tudom hogy számít e de vidékről van szó.

És hogy ha ez nem reális ár akkor mennyi lenne az ügyvédi díj ilyen estben?



aug. 26. 23:41
A kérdező szavazást indított:
100 000 Ft ügyvédi díj drága 5 millió vételárhoz képest.
100 000 Ft ügyvédi díj nem drága 5 millió vételárhoz képest.
13 szavazat
 1/4 anonim válasza:
94%
Én 1%ot fogok fizetni
aug. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az is csak a fenti esetben 50ezer forint lenne.

Én is ilyen 1 százalék körül vagy annál kevesebbről hallottam itt a környékünkröl

aug. 27. 00:21
 3/4 anonim ***** válasza:
84%
Teljesen reális. Van egy tól-ig százalék, amivel dolgoznak, de nyilván a drágább ingatlanoknál jobban megéri nekik, pedig szinte ugyanannyi munka van vele. Örülj, hogy volt olyan ügyvéd, aki elvállalta ennyiért (olcsóbban senki nem fogja), mert amúgy ezidő alatt más ingatlan adásvétellel többet is kereshetett volna.
aug. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ennél magasabb összeg is teljesen megszokott. Amikor mi vettünk lakást akkor jóval többet fizettünk az ügyvédnek. Ő egy maximum összeget szokott elkérni vagy az ingatlan árának 2%-t. Ha kevesebbe kerül az ingatlan akkor 2%, ha többe akkor csak az az összeg amit megadott. Vagyis volt egy elvárt munkadíja, de ha az ingatlan értéke alacsony volt és mondjuk az az összeg már annak 3-4-5%-t is kitette volna vagy többet, akkor csak azt a 2%-t kérte el érte.

Azért nincs általános összeg, mert mindig függ attól, hogy mennyi ügyvéd van azon a környéken, mennyire kell versenyezniük az ügyfélért és milyen értékű ingatlanokkal foglalkoznak, mennyire jól keresnek azok az emberek akik általában hozzájuk fordulnak.

Ahol most lakunk, ott sokkal többe kerülnek az ingatlanok, itt már inkább 0,5-1% szokott lenni az amit elkérnek, hiszen 50-80 millióknál a 0,5% is sokkal több, mint 10-15 milliós ingatlanok esetén a 2%.

aug. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!