Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Laikusként honnan lehet...

Laikusként honnan lehet látni, hogy vizesedésre, penészedésre hajlamos-e egy ingatlan?

Figyelt kérdés

1-2 éven belül szeretnénk házat venni. Még csak ott tartunk hogy nézelődünk a neten, de elgondolkoztam, azt honnan lehet tudni hogy egy ház vizesedik-e, penészesednek-e a falak? Esetleg hogy beázik-e a tető?

A mostani lakhelyünkkel főleg ez a bajunk, vizesek a falak, brutális a pára, penészedik minden és folyton beázik a tető, emiatt költöznénk… szerencsére ez nem saját, de nem szeretnék évtizedes hitelt fizetni olyan házra ami ugyanígy párás, penészes, beázós.


Hogy lehet ezeket elkerülni, kiszűrni laikusként?


ma 09:47
 1/8 anonim ***** válasza:
24%

Ereszcsatorna megléte, vízelvezetés a háztól.

Gyanús a friss festés, és mérni kell a fal nedvességtartalmát. Nem elég bérelsz egy műszert, komolyan néz utána mért értékek tűrésének.

ma 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Vagy hívsz 90-120000 ft-ért egy szakembert aki átnézi neked. Szerintem lényegtelen költség egy ház árához képest.
ma 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Ha valami komolyan érdekel, rászánod a pénzt egy ellenőrre vásárlás előtt. Nem csak a vizesedés lehet probléma.
ma 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, mondok egy ingyenes és egyszerű módszert. Odamész és beleszagolsz a levegőbe. Abból már érezni, mennyire száraz vagy nem a helyiség levegője.
ma 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 mindentudó99 ***** válasza:
Ezeket te is látod. Pláne hogy ilyenben élsz. Felmesz a padlasra tetőt úgy is meg kell nézni. Falakon is látni mindent. Eleve a régi vályog házakat kerüld
ma 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bemész, szerintem azonnal lehet érezni, hogy mennyire párás a levegő. Ha dohos is, akkor ki is fordulhatsz, ha csak nagyon párás, akkor nézz körbe, mert az lehet azért, mert éppen teregettek, vagy régen szellőztettek.

Nézd meg a felső és alsó sarkokat, vagy akár az ablakok környékét hogy vannak-e vizes gyanús foltok, friss festések, salétromosodás. Ha pedig komolyan érdekel az ingatlan, hívj egy ingatlanvizsgálót. Ha profi, akkor van is műszere a vizesedés méréséhez.

ma 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vakolatot, falakat meg kell kopogtatni kívül-belül a padlóhoz közeli szinten. Ha kopog vagy eleve omladozik több helyen, akkor vizesednek a falak. Elszineződések a falakon szintén erre utal. Illetve műszeres falnedvesség mérés. Vagy ha valakinek jó az orra, kiszagolja ahogy fönt említették. Ezenkívül bele kell nézni a kútba hogy milyen mélyen van a talajvíz. Minnél följebb, annál erősebben terhelheti az épületet talajpára.

Amúgy azért is nehéz kérdés ez, mert kb. minden második régi ház vizesedik. Tehát nagyon nehéz kifogni egy száraz házat, mert ugye régen gyakran még a falak alá se tettek vízszigetelést nemhogy a padló alá. Ha véletlenül tettek akkor a padló és a fal vízszigetelése nem lett anyagfolytonosítva. De még ha próbálkoztak is vele, az szinte garantált hogy a válaszfalak alá nem tettek vízszigetelést.

Gyakran a meglévő vízszigetelés tönkrement az évtizedek alatt, mert porladozik, tehát még ha látszik is hogy kilóg valami szigetelésféle a falból, az még nem jelenti hogy működik is.

Nehezíti a kérdéskört az is, hogy mondjuk 50 éve vagy régebben jellemzően hajópadlót raktak homokba meg metlakit missungba. Noha vízszigetelés nem is volt, két kályhába meg a sparheltba bedurrantottak, az azért elég jól kivitte a "fölös" párát és a jó huzatos gerébtokos ablakokon át bőven volt levegőutánpótlás, így összességében végülis páratechnikailag jó volt az épület. Ezzel szemben ma az agyonszigetelés, minden légrés lezárása, kémények lebontása befalazása lett a divat. Csakhogy a vízszigetelés pótlása, javítása nélkül ez a modern divat nem fér össze az épület páratechnikájával, az eredmény penész, salétrom.

Ami a tetőt illeti, bár beázásnyomok után lehet kutatni, a tényleges beázás csak eső közben lefigyeléssel kísérhető figyelemmel. Törött cserepeket nyilván cserélgetni kell, réseket betömni a beázásoknál, fóliát, vödröket is tehetsz a padlásra hogy védd a födémet. Hosszabb távon a régi tetőkkel viszont foglalkozni kell. Héjazatcsere, faszerkezet cseréje vagy megerősítése, stb.

ma 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket!



#2

Ez azért elég húzós összeg, ha több házat is megnéznénk. :(



#4

#5

#6

Nem igazán érzem, otthon is csak a páramérő mondja hogy magas, meg olyan nyomai vannak amik könnyen eltüntethetők rövid távon, pl én is ha vendég jön akkor előző nap befújok szavo-val, kiszellőztetek alaposan és letörlöm az ablakokról a vizet. Kicsit félek, hogy a tulaj is ezt csinálná ha mennénk megnézni, mert tudom milyen könnyű átmenetileg eltüntetni a problémát.


Azt tudom hogy a régi vályog kerülendő, de ahol most lakunk az is 90-es évekbeli tégla, mégis vizes :(

ma 15:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!