Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megéri hitelközvetítőt igénybe...

Megéri hitelközvetítőt igénybe venni ingatlanvásárláshoz?

Figyelt kérdés
Kb. 15 millió forintot kellene felvennem, egyedülálló vagyok. Nektek milyen tapasztalatotok van hitelközvetítő szakemberekkel? Írják, hogy segíteni tud a bonyolult dokumentumok kitöltésében, tud jobb ajánlatot intézni mintha csak bemennék a bankba, stb. Megéri szerintetek?

tegnapelőtt 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Én pont ilyen paraméterekkel egyedül felkértem egyet. Gyorsitotta az ügyet, alig volt dolgom.
tegnapelőtt 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 SZTANN ***** válasza:

Tisztességes, hozzáértő hitelközvetítő természetesen sokat segíthet. Laikus embernek töméntelen baja lehet már a bank megtalálásával, a sokféle nyomtatvány kiállításával (és ez egyáltalán nem csak az iskolázottságtól függ.)

Ha sikerül JÓ közvetítőt találnod, akkor nagyon megkönnyíti az életed.

tegnap 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én idegenkedek a plusz emberektől akik még beállnak a sorba a saját sarcukért, és persze végeredményben én fizetem meg az árát (többmilliót szakít le ügyletenként egy ilyen hitelügyintéző). Több ingatlant vettem már, és se ingatlanos, se hitelközvetítő nem volt képben sosem.

Nem kell hozzá szakembernek lenni, hogy az ember egy kalkulátorba beírja a paramétereket (bankmonitor), majd bemenjen a legjobb bankba és velük intézkedjen közvetlenül. Nekik van saját hitelügyintézőjük, ő mindent kitöltet és intéz veled, ahogy kell. Én nem szívesen tartok el még egy vagy két plusz fölösleges embert, aki pláne azt mond, amit akar. Jobban szeretem magam kontrollálni a dolgokat és magam meghozni a döntéseket.

tegnap 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmi értelme nem volt.


Konkrétan a bankmonitort kerestük fel, küldtek 3 bank ajánlatáról egy részletes összehasonlítást meg kB 20 percet beszéltem a nővel, ennyi volt a "hitelközvetítés". A bankban ugyanúgy nekünk kellett sorban ülni, a bankban ugyanúgy majdnem behúzták a férjem a csőbe és majdnem rásózták a legnagyobb bankszámla csomagot, hitelkártyával meg mindennel a "minősített fogyasztóbarát" hitel mellé, amihez ugye alapból ingyenes számla kell járjon. Semmi olyat nem nyújtottak, ami ne lenne online elérhető, csak felvették a jutalékot.

tegnap 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én ettől félek amit a 4-es leírt, hogy egy ha nincs hitelközvetítő, akkor mindent rámtukmálnak meg behúznak a csőbe.
tegnap 17:05
 6/9 anonim ***** válasza:
#4 tudnál adni valami referenciát, hogy a minősített fogyasztóbarát hitel ingyenes számlavezetéssel jár? Nem hallottam erről sosem, és most rágoogliztam, és így sem találom.
tegnap 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6 Most nem találom én se, lehet kivették a feltételek közül, de 2021-ben még nem lehetett a minősített fogyasztóbarát lakás hitelhez semmilyen kapcsolt szolgáltatást előírni, a hitel törlesztéséhez ingyenes számlát kellett biztosítani. De ez lehetett olyan számla, ami semmi másra nem jó, nincs hozzá net bank, nincs hozzá kártya, semmit sem lehet vele csinálni csak törleszteni a hitelt.

Akkor teljesen biztos, hogy így volt, mert küzdöttünk a bankkal érte.


(Másik banknák volt számlánk és eszünk ágában sem volt átvinni.)

tegnap 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem ő hisztizett ki egyéni kamatot.. amikor bementem ünállóan az OTP-be rosszabb ajánlatot kaptam, mint amit ez a hapsi kialkudott nekem ugyanannál a banknál. Törlesztőben 10-12ezer ft változás, nekem nem volt mindegy.
ma 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Otp hez ki megy mégis? A lehető legdrágabb bankhoz vitt a drága hitelközvetítő. És olyan jól manipulált, hogy még hálás is vagy neki. Gratulálok.
ma 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!