Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kinézett családi házunkat...

Kinézett családi házunkat csak a DunaHouse ingatlanközvetítőn keresztül lehet megvásárolni. Vételi ajánlattal, vásárlási folyamattal kapcsolatban milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés

Az ingatlan 60 millió forint, szeretnénk lealkudni 55-re. A közvetítő nem hajlandó megkérdezni a tulajt ennek kapcsán, előbb vételi ajánlatot szeretne aláíratni velünk jövő héten, ajánlati biztosíték letéte mellett természetesen. A részletekkel kapcsolatban holnap fog keresni.


Utánaolvastam és többek között az alábbi pontok zavarnak:

- Pénzt adni közvetítőnek, ügyvéd jelenléte nélkül, ami nem is foglaló néven fut.

- Amennyiben az ajánlatot elfogadja a vevő, akkor ez jogilag adásvételi szerződésnek minősül!! Adásvételi szerződés előtt tulajdoni lapot, térképmásolatot, energetikai besorolást szeretnénk ellenőrizni, előzetes értékbecslést kérni, stb. A szerződést pedig ügyvéd bevonásával megkötni, vele ellenőriztetni, kitérni olyan dolgokra, hogy mi van, ha a bank nem hitelez 80%-ig vagy ,hogy a melléképületek értéket nem képviselnek (így nem kell vagyonszerzési illetéket fizetni utánuk), stb.

- Mondtuk, hogy szeretnénk előzetes értékbecslést kérni, azt javasolta a közvetítő, hogy ezt a vételi ajánlat után tegyük meg. Na már most ha mi azt írjuk, hogy 55 milliós ajánlatot teszünk és azt a tulaj elfogadja, akkor ez jogi kötőerővel bíró szerződés, ha ezután megy csak ki az értékbecslő és a vételárnál kevesebbre értékeli az ingatlant (pl. a tetőtéri repedések miatt, amelyekről egyelőre nem tudjuk, hogy csak glettelni kell-e vagy komolyabb szerkezeti hibák), akkor kevesebb hitelt kapunk, ergo több önerőt kell előteremtenünk a tervezettnél...


Nem mocskolódni szeretnék, a közvetítőnek ezeket az aggályaimat még nem is mondtam, hiszen most olvastam utána és csak holnap egyeztetünk megint! Az is lehet, hogy valami konstruktív megoldással áll majd elő.


A kérdésemet inkább azért írtam ki, mert nagyon tanácstalan vagyok. Ezek elég komoly fenntartások és nincs még tapasztalatom ingatlanvásárlással, nem szeretnék milliókat veszteni, se az időt pazarolni meghiúsuló ügyletre, ugyanis mihamarabb költöznünk kell. Mikre figyeljek még a vásárlási folyamattal kapcsolatban? DunaHouse-nál tovább lehet menni vételi ajánlat nélkül vagy ehhez ragaszkodnak? Esetleg milyen kitételeket lehet beleírni az ajánlatba?



szept. 26. 15:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Akkor adj ajánlatot 50 milláról.

Ha nincs más jelentkező, az ingatlanos rábeszéli a tulajt.

szept. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 gungasam ***** válasza:
A vevő viszi az ügyvédet az ingatlan adás-vételnél. Tehát ügyvéddel menj és ne írj alá olyasmit amit az ügyvéddel nem beszéltél át. Eléggé lefeküdt az ingatlan piac és az előttem válaszolónak adok egy jó pontot , az ingatlanos elmondja az eladónak, hogy nem reális a 60, és így nem fogják hamar elvinni. Az eladónak kell a pénz és a kevesebb is jobb mint a jövő évi eladás...Nekem is jött be az alku, kellett a pénz az eladónak (örökösök) hozományra...
szept. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!