Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért kiabálhatott velem az...

Miért kiabálhatott velem az ingatlanközvetítő?

Figyelt kérdés

9 hónapja bíztam meg kizárólagosan. Soha nem tájékoztatott, hogy volt-e érdeklődő, mutatta-e bárkinek az ingatlant. Kifogásoltam miért nem hírdet megfelelően? Sehol sem találtam a hírdetést, sem helyi újság sem jófogás, stb...azt mondta ez így sokkal jobb, ő ingyenes helyekre nem teszi fel. Valami portálon megmutatta, hogy ott van a hírdetés.

Most akadt egy érdeklődő, aki még a régi hírdető táblán (kint maradt) lévő számot hívta, azaz engem. Az ingatlanoshoz irányítottam.

Innentől jó sokára megtudtam, hogy komoly érdeklődő, már többször is vokt az ingatlannál. Viszonylag sok hitelt szeretne felvenni. A szerződést mindent maga intézne. Jeleztem a közvetítőnek, hogy szeretném módosítani a megbízást, mert a jutalék szerződéskötéskor lenne esedékes. Elbizonytalanított a hitel téma (egyedülálló idősebb férfi), biztosabb lenne, ha a jutalék nem akkor járna amikor a szerződést kötjük, hanem amikor a teljes vételár befolyt. Az ingatlanos szóban beleeggyezett ebbe a módosításba, majd kérte az irataimat, hogy majd ő intézi az adás-vételi szerződést.

Mikor jeleztem, hogy erre nincs szükség, mert ezt majd a tulajnak fogom megküldeni, nagyon mérges lett és kiabált, hogy márpedig küldjem meg, mert neki össze kell állítania. Azt nem egészen értettem, hogy mit, ha már mindent készen átküldök szkennelve.


Mi lehet a baja?


A megbízási szerződéshez nem kért ilyen másolatokat az irataimról.



júl. 18. 23:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ezzel az ingatlanossal már rég szerződést bontottam volna. Ennyi idő alatt nem tud felmutatni érdeklődőket, és még azt sem, hogy hol hirdetni, mert az amúgy nem normális, hogy 1 helyen hirdet csak. Vagy ha magas az ár, nem szól, hogy vigyétek lejjebb, stb. És mivel téged hívott az érdeklődő, simán kihagyhattad volna az ingatlanost az eladásból és a jutalékból, mert végül is nem ő kerítette neked az érdeklődőt. Az adásvételi szerződést általában a vevő ügyvédje szokta csinálni, a hitelhez pedig úgymond nincs közöd, hogy honnan veszi fel, és mennyit. Neked csak meg kell egyezned az időpontban a vevővel a szakaszos fizetésekkel kapcsolatban, és egy utolsó határidőben, amíg a teljes összegnek meg kell érkeznie hozzád. Az ingatlanos meg egy gyökér, én akkor is szerződést bontanék vele, ha ez az üzlet nem jön össze...
júl. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 IgaziÚriember ***** válasza:
69%
Kizárólagos szerződést kötöttél vele, azaz csak és kizárólag Ő adhatja el az ingatlant. Természetesen te is adhatsz adás-vételi szerződést a vevőnek, megkerülve az ingatlanost, viszont ezzel megsérted a szerződési feltételeket amiért az ingatlanosnak be kell perelnie téged, hogy hivatalosan megkapja egyrészt a jutalékot (különben ő adócsalást követne el, ha te csak zsebből kifizetnéd az adás-vételi szerződés után), másrészt mivel megsértetted a feltételeket vélhetően nem csak a jutalék összegére fog perelni, hanem attól magasabb összegre. Gondolom ezt a plusz jogi procedúrát akarja elkerülni ezért akarja ő hivatalosan intézni az adás-vételit (ahogyan meg is állapodtatok a kizárólagos szerződés megkötésekor).
júl. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég bunkó, ha kiabál az ügyfelével. De mint írták, az adás-vételi szerződésből nem tudod kihagyni, abba bele kell majd írnia a vevő ügyvédjének, hogy a vevő neki utalja azt az összeget a vételárból, amiben megállapodtatok. A köztetek lévő szerződésnek meg tartalmaznia kell, hogyan, milyen esetben tudod őt lemondani, ezt érdemes lenne újra elolvasnod. Elég fura tőled is, hogy kilenc hónapig ráértél ránézni, mit csinál vagy mit nem.
júl. 19. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Így látatlanban nem tűnik egyszerű esetnek viszont látatlanban te sem tűnsz olyannak mint aki teljes mértékben tisztában vagy vele, hogy mire és milyen feltételekkel szerződtél vele.
júl. 19. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi van a szerződésetekben, hogyan rúghatod ki azt az "ingatlanost"? Mert tedd meg azonnal, ahogy lehetséges.
júl. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én hivogattam eddig, hogy hányan nézték a hirdetést, volt-e érdeklődő, miért nem szerepel auz ingatlan több helyen. Szerződés mem tartalmaz olyan pontot, hogy mi indokolja a szerződésbontást.


Amit én nem értek most az az, hogy kéri az irataim másolatát a szerződéshez, amit nem ő intéz, hanem a vevő. Azért üvöltött, mert még nem küldtem át. De nem látom át, hogy mire kell neki a személyi és lakcímkártya másolatom. Ő azt mondja, hogy az adás-vételihez, na de azt nem ő intézi...

júl. 19. 09:37
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anno egy vevőm ráígért arra, akit az ingatlanos már hozott a megbeszélt áron, így kifizettem (vagyis a vevőm vállalta a megfejelt vételáron felül ezt is) a jutalékát. De nem kellett hozzá semmit átküldenem neki, csak ő küldte át a bankszámlaszámát és mindenki kedves és elégedett maradt. Annyi, hogy összekötöttem őket, hogy elhiggye, hogy tényleg megkapja a pénzét és nem marad ki a buliból. Másolatokat nem kellett küldenem, hiszen benne voltak az adataim már abban, amit ketten kötöttünk és mikor kitöltöttem, megnézte, hogy stimmel.

Elég felelőtlen módon írtad alá ezt a szerződést, hogy nincs lehetőséged felmondani. Általában szokott lenni egy határidő legalább vagy bármi kitétel. Tanulság, hogy olyat soha nem szabad aláírni, amitől nem tudsz elállni az esetben, ha elégedetlen vagy a szolgáltatással. Itt már csak egy ügyvéd tudna hivatkozni valami általános szabályra talán... Mert ez most olyan, mintha úgy fizetnél pl. a fodrászodnak, hogy nem csinált semmit a hajaddal. Csak kicsit drágább.

júl. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igazad van. Körültekintőbb lehettem volna. Majd a következő alkalommal figyelmesebb leszek. Időbeli korlátot kikötöttünk szerencsére.
júl. 19. 19:31
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne kuldj masolatot az irataidrol!

Azonnal felmondhatod a szerzodest, mivel nem vagy elegedett a szolgaltatasaval (irasban)

Nem az ingatlanos hozta a vevot, hanem teged keresett kozvetlen.

Nem fog tudni feljelenteni, neki bizonyitani kell hogy mindent megtett, hogy eladja.

Csak batran, legyel hatarozott.

júl. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!