Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 60 millió forint hitel nem...

60 millió forint hitel nem túl sok?

Figyelt kérdés

Az öcsém felvett 60 millió forint hitelt 20 évre, Budapesten lakásvásárlásra.

Volt önereje 11-12 milliója,tőlem kért kölcsön 2 milliót,és felvett rá 60 millió forint hitelt egy 74 milliós 2+1 szobás lakásra.


68m2 a lakás szép állapotban van, erkély is jár hozzá,illetve benne volt az árban egy tároló és a mélygarázsban beálló hely.

Vissza akarja fizetni nekem a 2 milliót,de mondtam neki hogy nem kell,örömmel adtam neki ezzel járultam hozzá ajándékba a lakás vásárlásához.


Csak annyira soknak tűnik számomra ez a hitel összeg.



ma 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Hát ez változó, mennyire jött ki a törlesztő, és az hány százaléka a keresetének?
ma 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

Az attól függ problémát okoz-e neki hosszútávon a ~450000 ftos törlesztő.

3 éve a fizetésem 17%-át áldoztam fel lakás hitelre, jelenleg már csak a 11%-a. Bár én akkor 25%-nál többet nem vállaltam volna be, most sem. Mert így nem okoz problémát új autót lízingelnem a lakás hitel mellett. Ezt tudatosan számoltam bele, már akkor is.

Bár van az a fizetés, amikor a 450000 ft-os törlesztő jelentéktelen összegé válik, de ez azért még most is fájna. Ki tudnám fizetni, de akkor nem lenne új autó, és eléggé össze húzott nadrág szíjjal kéne élnem, ha megtakarítást is szeretnék képezni, amiből előrébb tudok jutni.

ma 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Számomra brutálisan sok akkor is, ha megtehetnénk, de kinek a pap, kinek a papné...
ma 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azon csodálkozom, hogy adtak neki 60 millát egy 75 milliós lakásra.
ma 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!