Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kb mennyi összeg kell lakás...

Kb mennyi összeg kell lakás vásárláshoz, az önerőn kívül?

Figyelt kérdés

Pest megyében, ügyvéd és egyéb költségek, néhány bútorhoz...stb

(Nem kell komolyabban újítani az ingatlant)



aug. 18. 14:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
85%

Nagyobb kiadás bármikor jöhet, tehát nem érdemes nagyonalúnak lenni.

Betegség,lerobban a kocsi, okostelefon, stb

Jön a tél ki tudja milyen rezsiemelések lehetnek.

aug. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, nézd meg a hiteledet, lehet, hogy jobb ha az önerőd kicsit alacsonyabb összeg lesz, nem kell az 50%-t abból fedezned akkor sem ha meg van annyi pénzben. Inkább most vegyél fel kicsivel nagyobb hitelt és azt a kedvezőbb kondíciókkal törleszd havonta, mint hogy kiderüljön kevés pénzt számoltatok még amire szükség lesz és kénytelen leszel miatta egy rosszabb hitelt felvenni. Ha megvan az ár 50%-a, akkor csak 45%-kal számolj, azt az 5%-t meg tedd el tartaléknak és annyival több hitelt vegyél fel! Mindig előjön valami nem várt kiadás és akkor kellemetlen kölcsönkéregetni miatta barátoktól, családtól vagy személyi hitelt felvenni, miközben tudod, hogy lett volna rá saját pénzed is.
aug. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
91%

Leírom nekünk hogy volt.


35 millióért vettünk panellakást Óbudán, 2 szoba, 55 négyzetméter (eléggé áron alul amúgy).


1 gyerekre felvettük a CSOK támogatást (várandós voltam vételkor), így nem kellett illetéket fizetni.

Az ügyvédnek 167 ezret fizettünk. Közjegyzői díjat hitelfelvétel után visszakaptuk a banktól.


Nem volt semmi bútorunk, mivel előtte teljesen bútorozott albérletben laktunk. Így erre elment 800 ezer forintunk (minden ikea), de ez ugye erősen preferencia függő, ezeket vettük: franciaágy, PAX gardrób, dupla Malm komód, kanapé, étkezőasztal, székek. Gyerekszoba bútorokat szerencsére örököltük sógoroméktól.


Lámpákra elköltöttünk 160 ezret, kicseréltük az alu vezetékeket rézre, ez 1,5 milla volt, felújítottuk a wc-t és a fürdőt, ez 3 milla volt, plusz pont mikor beköltöztünk vízórákat kellett cserélni, ez még plusz 50 ezer volt.

aug. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha 50%-od megvan akkor fölösleges aggódnod. Az ügyvédi díjon kívül minden aprópénz. Ha felújitani akarsz, az más téma, de látatlanba azt nem tudjuk neked megbecsülni. Bútorokra ha 1-2 millát hagysz az bőven elég.
aug. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Mi 3 milliót hagytunk rá, az mind el is ment, pedig ahol tudtunk, spóroltunk. Csak az illeték volt 1.5 millió ft...
aug. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
De az illetékre automatikusan megadják a részletfizetést.
aug. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
15 vagyok. Bocs azt kihagytam, hogy a 3 millió felett fizettem a konyhabútort, ami 1.5 millió volt, de azt a lakástakarék nagyjából fedezte.
aug. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen lenulláztam magamat beköltözéskor, akkor használtam életemben előszőr a rám tukmált hitelkártyámat és -75000-el zártam a hónapot. Következő hónapban már 0-ra kihoztam a kötségvetésemet. Aztán még 2 évig minden megtakarításomat elvitte a belseje. Most tartok ott, hogy belül majdnem kész. Még kb 600000 ft kell és minden megvan amit akartam.
aug. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
18: Ez ilyenkor ilyen, elviszi minden megtakarításod és 1, de attól függően 2 év is lehet, amig nem takaritasz meg, mert minden pénzt felemészt a lakás/ház, vagy csak megtakaritasz és csak részleteiben csinálgatod, de én azt sose szerettem, hogy a fél lakás félévente szét van döntve, mert egyszer a konyha egyszer meg a fürdőszoba felújítás megy stb.
aug. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!