Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Létezik olyan "kedvezmény"...

Létezik olyan "kedvezmény" vagyonszerzési illeték esetén, hogy ha lakás eladásból származik a vételár egy része, akkor az után az összeg után nem kell illetéket fizetni?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm mondta, hogy mintha emlékezne ilyesmire, de sehol sem találok erre utaló jelet.
aug. 10. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
ven ilyen lehetőség csak jelezni kell a nav felé
aug. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Azt elfelejtettem a kérdés alá írni, hogy az összeget édesanyámtól kaptam ajándékozás útján. Nem tudom, hogy ez befolyásolja-e lehetőséget.
aug. 10. 11:39
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ügyvéd feladata - ha ezt jelzitek neki - hogy amikor leadja a papírokat a vásárlásról akkor az is benne legyen a megfelelő formában, hogy a vételár az korábbi eladásból származik.

Azonban ez nem bármikor választható opció. Nem lehet eladni egy lakást aztán 10 év múlva azt mondani, hogy abból vettük a másikat. Az eladásnál az SZJA fizetés kötelezettségét az adóéven belüli vásárlással lehet elkerülni, valószínűleg ilyen rövidebb határidő van a vásárlásnál is.

aug. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az ingatlan eladás tavaly április környéként történt, aminek összege az én számlámon landolt, mert édesanyámnak nincs bankszámlája.

A személyi jövedelemadó megmondom őszintén, nem tudom, hogy jön ide.

aug. 11. 00:48
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 Oda van írva. "Az eladásnál az SZJA fizetés kötelezettségét az adóéven belüli vásárlással lehet elkerülni, valószínűleg ilyen rövidebb határidő van a vásárlásnál is."
aug. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szja-t akkor kell fizetni, ha az ingatlant 5 éven belül vette.
aug. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!